Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    .htaccess redirect-ben szeretnék egy kis segítséget kérni. A cél az lenne, hogy a www nélkül beírt domain címét átdobja a www-s változatra, illetve, hogy a root foldert átirányítsa a /hu végződésre (kétnyelvű oldal lesz, a régi változatban csak a / volt, az újnál a nyelvkezelés miatt alapból a /hu-ra kell érkeznie.

    Nekem ez így nézne ki:

    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^pelda\.hu [NC]
    RewriteRule (.*) http://www.pelda.hu/hu$1 [R=301,L]

    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www.)pelda.hu$
    RewriteRule ^(/)?$ http://www.pelda.hu/hu$1 [R=301,L]

    Működni működik, viszont a /administrator oldalt is megtoldja egy kicsit www.pelda.hu/hu/huadministrator -nak, ami ugye nem túl jó, mivel így nem lehet belépni az administrator részre (plusz lehet ez tesz be, hogy a joomla-nak nem sikerül smtp-n gmailhez kapcsolódnia? :F)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13002 üzenetére

    Köszönöm, kipróbálom a fentit kettőt. Csak a www.pelda.hu/administrator a jó cím.

    Edit: Az megoldható egyben, hogy a pelda.hu egyből a www.pelda.hu/hu-n landoljon?

    RewriteRule ^ - [E=protossl]
    RewriteCond %{HTTPS} on
    RewriteRule ^ - [E=protossl:s]
    RewriteCond %{HTTP_HOST} .
    RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
    RewriteRule ^ http%{ENV:protossl}://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

    Vagy ezek után kéne még átdobni a / -ból a /hu-ra?

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #13003 üzenetére

    RewriteEngine On
    RewriteRule ^ - [E=protossl]
    RewriteCond %{HTTPS} on
    RewriteRule ^ - [E=protossl:s]
    RewriteCond %{HTTP_HOST} .
    RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\. [NC]
    RewriteRule ^ http%{ENV:protossl}://www.%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

    RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/$
    RewriteRule (.*) http://www.pelda.hu/hu [R=301,L]

    Így működik az admin felület is. (A joomla gmail authentikáció viszont nem. Lehet, hogy a mediacenter-nél van valami beállítási bibi?)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13005 üzenetére

    Igen, úgy tűnik, hogy jól működik. (kivéve az otthoni gépemet, ott szerintem még a cache elmentette a régi átirányítást, de invisible ablakban ott is megy, melóhelyen tökéletes).

    Kódrészletet nem tudok, mert igazából a joomla nem menti ki logba, csak annyit ír ki (még ha csak belső levelet akarok küldeni): sikertelen SMTP csatlakozás (Notice: SMTP connect failed). Azt nem tudom, hogy vehetném rá, hogy részletesen loggoljon, de a beállításokban a hibajelentés: maximális-ra van állítva.

    Most elindítottam a Xamppot az eredeti gépen, ott meg fut, 3.3.6, PHP Version 5.4.19-vel, igaz, bő két hónappal ezelőtti változat, de fogalmam sincs, hogy mi lehet az, ami miatt kiakad.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13005 üzenetére

    Azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy szerinted/szerintetek a phpmail vagy smtp között van különbség? (nyilvánvalóan) Úgy értve, hogy van bármilyen hátránya annak, hogy phpmaillel küldi a Joomla az emailt és nem gmailen keresztül SMTP-vel?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13008 üzenetére

    Igen, a doksit láttam a beállítás stimmel.

    Joomlában a postázó három féle lehet:

    Eddig SMTP volt, most egyedül a phpmail megy sajnos.

    Nekem ez alapján az jön le, hogy az OpenSSL megy (Joomla -> Rendszerinformációkból jött adatok)

    PHP Version 5.3.29

    System Linux s35 2.6.32.61 #3 SMP Fri Nov 29 02:11:34 CET 2013 x86_64
    Build Date Aug 21 2014 12:36:47
    Configure Command './configure' '--prefix=/usr/local/php5.3' '--enable-fastcgi' '--with-gd' '--with-mysql' '--with-zlib' '--with-jpeg-dir' '--with-png-dir' '--with-freetype-dir' '--with-pcre-regex' '--enable-track-vars' '--enable-wddx' '--enable-sysvshm' '--enable-sysvsem' '--enable-standard' '--enable-shmop' '--enable-sockets' '--enable-session' '--enable-posix' '--enable-mbstring' '--enable-iconv' '--enable-gettext' '--enable-ftp' '--enable-filepro' '--enable-exif' '--enable-dba' '--enable-ctype' '--enable-calendar' '--enable-bz2' '--enable-bcmath' '--enable-dbase' '--with-gettext' '--with-xml' '--with-iconv' '--with-curl' '--with-imap' '--with-kerberos' '--with-imap-ssl' '--with-openssl' '--enable-soap' '--enable-memory-limit' '--enable-intl' '--with-xsl' '--with-mysqli' '--with-pdo-mysql' '--with-mcrypt' '--with-tidy' '--enable-zip' '--with-mysql-sock=/var/run/mysqld/mysqld.sock' '--with-libxml-dir=/usr/src/mediacenter/libxml/libxml2-2.7.8'

    openssl

    OpenSSL support enabled
    OpenSSL Library Version OpenSSL 0.9.8g 19 Oct 2007
    OpenSSL Header Version OpenSSL 0.9.8g 19 Oct 2007

    Phar
    Native OpenSSL support enabled

    Sajnos anno én - részben a munkahelyem miatt- a Joomla-val kerültem kapcsolatba, még az 1.x kijövetelekor. Azóta már van drupalos és wordpress-es oldalunk is. Drupal nekem sajnos nagyon idegen a node-okkal a Joomla/WP után, képtelen voltam átszokni. Engem a legjobban az idegesít, hogy 2-3 modul/plugin telepítése után szinte garantált a Mootools/Jquery összeakadása, amit egy plusz egy modullal lehet talán rendbe tenni. (mondjuk "hasonlóba" futottam drupalnál is, amikor az UC_Addresses modul szétfagyasztotta a webshop importját CSVből, olyan szinten, hogy rollback kellett). Nem vagyok egy nagy programozó, bár a felsőoktatásban tanultam pár nyelvet, gyakorlatban megmaradt annyi, amennyi muszáj (egy CMS mellett ez ugye javarészt csak HTML és CSS).

    Visszatérve a hibára, igen az külön idegesítő, hogy a hibajelentés maximumra van állítva, de a logban sehol nem szerepel, hogy nem sikerül csatlakozni a kiszolgálóhoz, vagy valami...

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Kicsit turkáltam joomla php file-ok között, az smtp.php-ban:

    public $SMTPDebug = true;
    public $Debugoutput = "error_log";

    Az eredmény legalább így a logban látható, de nekem sokkal többet nem mond. (google sem :F)

    [04-Feb-2015 11:11:37 Europe/Budapest] SMTP -> ERROR: Failed to connect to server: (0)
    [04-Feb-2015 11:11:37 Europe/Budapest] Sikertelen SMTP-csatlakozás

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13011 üzenetére

    Jaja, ez a beszédes dolog már a display_errors (A PHP saját hibakezelője által talált programhibák megjelenítése) által generált file. A joomla saját /log könytárában továbbra sincs semmi.

    Elven jó lenne tanulni, csak mellette - lévén kis cég -, kellenek a grafikai, nyomdai munkák, honlapok, hardverek + munkatársak nyűgjeinek kezelése. Tudom, van az a mondás, hogy jack of all trades is master of none, de jelenleg ennyire futja az időmből.Főleg, hogy a cég egyedi munkamenete miatt lehet még a nyakamba szakad valami jó kis adatbázis kezelős buli is, de ez már nagyon off...

    A Joomla másik nagy baja a verziók hajkurászása mostanában. Késtek legalább fél évet a 3.x-vel, a stabilnak mondott 3.5 még ki sem jött és a láthatáron sincs, de már a 4.x-et kezdik el hegeszteni... A modulok készítői is magyaráznak valamit, hogy részükről nem annyira frankó, de ehhez a részéhez nem értek. Bár olvastam olyat is,hogy aki ott van az Objektum orientált programozásban az meg a WPtől undorodik, lévén nincs tapasztalatom, így nem tudom melyik mennyire igaz. :)

    fordfairlane: Eleddig semmi. Igazából érdekelt, hogy van-e valami hátulütője (azt leszámítva, hogy így az adott fiókban nem lesznek meg az elküldött levelek, mint eddig). Illetve érdekelt - most már egyre jobban -, hogy mi a fene baja van, amiért nem megy az eddig megszokott módon.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz fordfairlane #13014 üzenetére

    Ha jól értem, akkor az ügyfél részéről ez annyit tesz, hogy a feladó pl nem a noreply@pelda.hu lesz, hanem xy@mediacenter.hu (mediacenter a tárhely szolgáltató), ugye?

    Amúgy ezen a hibakezelésen lassan b*szarok. Átállítottam SMTPre, de most TLS, 587-es port, majd 25-ös (itt már tuti, hogy rinyálnia kéne, hogy legalább a port nem stimmel), de ugyanaz:

    [04-Feb-2015 12:41:04 Europe/Budapest] SMTP -> ERROR: Failed to connect to server: (0)
    [04-Feb-2015 12:41:04 Europe/Budapest] Sikertelen SMTP-csatlakozás

    [04-Feb-2015 12:41:30 Europe/Budapest] SMTP -> ERROR: Failed to connect to server: (0)
    [04-Feb-2015 12:41:30 Europe/Budapest] Sikertelen SMTP-csatlakozás

    [04-Feb-2015 12:41:46 Europe/Budapest] SMTP -> ERROR: Failed to connect to server: (0)
    [04-Feb-2015 12:41:46 Europe/Budapest] Sikertelen SMTP-csatlakozás

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz fordfairlane #13016 üzenetére

    Ezek a kérés korlátozások elvileg minden php verziónál különbözőek lehetnek? :B

    A régi honlap (1.5-ös joomla) ugyanezekkel a beállításokkal futott 5.2.17 -es php-n. Az új honlap a 3as verzió miatt már minimum 5.3.10-est kér, ahhoz legközelebbi az 5.3.29-es verzió.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz fordfairlane #13018 üzenetére

    Akkor nem értem. Most lehúztam az egész hóbelevancot és feltettem Xampp alá, onnan tökéletesen működik SSL/465, se a TLS/587-es porton az email küldés.

    Bár nagyon távoli lövés, de a 2 php info-t összehasonlítva és az SMTPre rákeresve egy dolog különbözik:

    Localhost:
    curl
    Protocols dict, file, ftp, ftps, gopher, http, https, imap, imaps, ldap, pop3, pop3s, rtsp, scp, sftp, smtp, smtps, telnet, tftp

    Mediacenter:
    curl
    Protocols tftp, ftp, telnet, dict, ldap, ldaps, http, file, https, ftps

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz HummeRC #13020 üzenetére

    De én nem a mediacenter SMTP szerverét akarom használni, hanem a Gmail sajátját.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13024 üzenetére

    Meglett a kis g*ci és még égő is. :B Php váltáskor nem minden beállítást vett át és a külső file-elérés le volt tiltva. Ennyit elb*szni egy ilyen hülyeségre... Viszont hibátlanul működik. Köszönöm mindenkinek az ötleteket és a segítséget.

    Ezt így hallani elég eléggé lehangoló. Akkor gyakorlatilag egyik kutya másik eb kb. Utólag tényleg sajnálom, hogy a Joomlával futottam össze elsőnek. 4-5 év után már baromira nehéz átállni egy másik rendszerre. WP ilyen téren barátságosabb, bár pont azért szerintem, mert jóval többet rejt a motorháztető alá.

    HummeRC, #13023: Nem leszólni akartam, mint fentebb látható ez is eléggé alap dolog volt, de pont elsiklottam felette. Amúgy nincs webshop az oldal alatt - más téma -, magát a céget regisztráltam be, amikor még ingyen lehetett. 10 email címig ingyenes, saját domain/email címek, gmailes spamszűrés, gmailes felületen olvasható levelezés. "Hawaii, dizsi, napfény" :D

    Webshopból tökéleteset még CMS alá nem láttam, mindnek van hibája (főleg olyat, ami minden magyar jogszabálynak megfelel, kezeli normálisan faszerkezetben a termékek linkjét (breadcrumb), + lehet CSVvel importálni. Bár az új virtuemart-ot még nem volt időm megnézni J3 alá. Legutóbb WPn a Woocommerce-et néztem, az egész közel járt, viszont a termékek linkjeit botrányosan szarul kezeli.

    #13028

    Ezt a főnököm szokta mondani, hogy: küldtem át egy képet, ki kéne tenni ide és ide, de kéne egy kis csinosítás a képen itt, meg itt, nem sok, csak, hogy pofás legyen, meg az oldal ahova kerül is nézzen már ki valahogy, ok? Ha még némi Seo/adwords-öt hozzádobunk máris néhány hétvégés meló lesz. :)

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13034 üzenetére

    Szép magyar neve van az admin felületen, mi? :DDD (allow_url_fopen)

    És mivel hiába volt külön subdomain a teszhez, meg külön adatbázis, domainenként csak 1 php változat elérhető, átváltáskor anno nem figyeltem és utólag már nem tűnt fel a beállítás, hogy nincs bekapcsolva. Helyi szerveren meg naná, hogy minden tökéletesen működött.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13036 üzenetére

    Így van, bár így utólag lehettem volna sokkal figyelmesebb is, de a lényeg a végeredmény. :)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13039 üzenetére

    Ilyen egyértelműen nincs leírva, mindösszesen a minimális php verzió van megadva. Amúgy így rákeresve néhány helyen riogatnak, hogy az fopen-t engedélyezve sebezhetővé (vagy sebezhetőbbé) válhat az oldal:

    "Basicly if you allow php 'allow_url_fopen' you then can fopen files from remote locations but if somone found a flaw in your code they could easily write up some code, upload it to their own site then execute it from yours."

    Mondjuk azt nem tudom, hogy az számít-e pl, hogy FTP védelem van az oldalon, azaz alapból mindenki ki van tiltva, egészen addig, amíg az admin felületen be nem jelentkezek. Akkor az adott IPre a következő nap 4:00-g engedélyezi a belépést.

    Az elmúlt kb 6+ év alatt eddig egyszer volt baj, az is azért, mert a régi szolgáltató egy régi verziójú Plesk-ek használt (amiben még plain text-ben tárolták a jelszavakat) és szépen befertőzték az oldalt az ismert és kiszivárogtatott réseken keresztül. A hosting cég meg ennek ellenére b*szott frissíteni, sőt még azt bizonygatták, hogy nálunk van a hiba, biztos a mi gépeinken van keylogger... Aztán váltottunk hosting céget. :)

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz smallmer #13082 üzenetére

    Ha valami CMS is játszik, akkor elsőre WP vagy Joomla ami átláthatóbb, kitartóbbaknak Drupal. (Bár ezt lehet csak én gondolom így)

    Joomla alá galéria: Sigplus (Magyar srác csinálta, ha jól emlékszem, jól beállítható, pofás darab, bár nem responsive, de megkerülhető a dolog, ha épp arra van igény), fórumnak talán Kunena. Template-et is találhatsz esküvői témába, ez google-vel simán megy. :)
    "Eseménykezelőnek" egy sima form modul is megteszi, csak annyi, hogy regisztrációhoz kötöd az adott article (űrlap) megtekintését. A legtöbb tárolja az adatbázisban neked a válaszokat.

    Amúgy Phvhun-nak igaza van, FB-csoport költséghatékonyabb, bár tényleg nem egy kategória egy szépen elkészített honlappal.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz GG888 #13117 üzenetére

    A marker szép és nagyon design-os, viszont szerintem egy kicsit eldugott helyen van. (Ha netalántán útközben akarja valaki megnézni, hogy pontosan hol is van a hotel, akkor telefonról szerintem tuti nem találja el az iránytűt.) Ha lehet, akkor legalább egy képet szúrj be a kapcsolat menübe linkkel a gmaps-re. Vagy gmaps iframe-et.

    A mákgubókról nekem először nem esett le, hogy apartman honlap, azt hittem olyan, mint a Tea-Ház, de ez csak a hajtás miatti képzavar. :DDD

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz PumpkinSeed #13153 üzenetére

    Így van, mert Ő az "Informatikus" és mint tudjuk az mindenhez ért, aminek köze van az áramhoz, legyen az riasztó, nyomdai munkák, programozás, hardver, szoftver... :DDD (Bárcsak poén lenne...)

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz involver #13155 üzenetére

    És a szövegértés sem ártana. Ez nem a kérdésfeltevőt minősíti, hanem - sajnos - a mai hazai helyzetet.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #13411 üzenetére

    Nopcommerce mennyire felel meg a hazai elvárásoknak?

    Sokadik nekifutásra most a PrestaShoppal ismerkedem, backend részen millió dolgot lehet beállítani, ígéretesnek tűnik, de vannak olyan alapvető baromságai, hogy a hajamat tépem. Pl.: regisztrációnál alapból születési évet kér, de az szerződési feltételeket nem kell elfogadni. Egyik külföldi fórumon meg is jegyezték, hogy az amcsiknál minimum felpofoz és sértődötten tovább áll egy jó középkorú nő, ha eladóként rákérdezne a korára. Idehaza is felesleges, de backend-ből nem állítható (pedig ez elég alap dolog lenne, hogy a regisztrációs mezőket lehessen változtatni, de végül nem volt nagy mutatvány, az általános "ajánlás" alapján elég volt a tpl file-okat kicsit megigazítani)

    Másik kedvencem, hogy a Cash on delivery (gy. utánvét) modul nem kezel költséget, persze van rá fizetős modul alternatíva, de itt meg is érkeztünk az egyik legnagyobb hátrányához a PrestaShopnak: irgalmatlan magas ára van a moduloknak. ~30 dollár alatt nem is nagyon van semmi, de inkább 60-90+ dollár. Én Joomla-n nevelkedtem az 1.x verzió óta és ott töredékára van a moduloknak.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #13413 üzenetére

    Hát valószínűleg olyanoknak is szól, akik csak karcolgatják vagy ismerkednek a programozással. :B

    Korábban már írtam, talán itt is: én pl. egy kis hazai cégnél dolgozom, ahol az elmúlt években elég tág és változóvolt a munkaköröm, mostanra már az egyebeket elhagytam és maradt az IT rész: hardverek beszerzése, karbantartása, (költözéskor) a hálózat kiépítése, céges adatok tárolásának megoldása (azt különösen élveztem az előző telephelyünkön, mert a felhős tárolást kilőttem, mert kemény 3-5 Mb/secre (lefelé) volt képes a csodás ADSL, de persze az adatokat el kellett érni irodán kívül is), emellett én csinálom a grafikai munkákat (weboldalak, bannerek, stb), a nyomdai munkákat (névjegyek, mappák, katalógusok, stb), a weboldalakat, SEOs dolgokat, plusz a nyakamban van minden olyan szofver, amit használunk (könyvelőprogram kiválasztásától a nyomkövető szoftvereken át minden), meg még ami jön ad hoc.

    Ezek mellett sajnos nincs kapacitásom "szakosodni", pedig szerintem hosszútávon anyagilag is jobban kijönnék, plusz ugye van az a mondás, hogy Jack of all trades, master of none. Így én örülök, hogy anno sikerült összehoznom egy saját magam által "írt" joomla responsive template-et, de arra már nem lenne energiám (meg időm), hogy pl.: saját CMS rendszert próbáljak meg összerakni, vagy saját modulok/plugin-et írjak (pl: anno még a statikus html-ek idejében volt, hogy írtam ajánlatkérő űrlapot, manapság már inkább megvettem 6000 Ft-értegy Joomla modult hozzá, ami egyből menti az adatbázisba is a beérkezett űrlapokat). Meg igazából nem is tudom, hogy hol kéne elkezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #13415 üzenetére

    Én még mindig a PrestaShoppal szenvedek. Már azon elborultam, hogy a Seo barát URLekből sem lehet kivenni az adott termék/kategória IDjét (ez mondjuk minimum gáz), de az, hogy a kategória kezelés is el van b*szva az hihetetlen.

    Tehát a temék linkje ilyen:

    http://domain.com/category/subcategory/termek-id
    Az alkategóriáé: http://domain.com/subcategory-id
    A fő kategóriáé: http://domain.com/category-id

    A szülő kategóriát képtelen kiírni az URLben alapból,ha nem termékről, hanem alkategóriáról van szó (pedig ezt még kb a 3-4 évvel ezelőtt fellőtt Drupal Commerce-nek is megy). Ez talán egy kicsit "gáz". Pedig a beépített CSV import, a statisztikák, a terméktulajdonságok, stb jónak tűnnek.

    Mondjuk a Woocommerce is hasonló betegségben szenved, azt is ezért kukáztam, mert az a mai napig nem működik jól, még a példának felhozott shopoknál sem.

    Következő tippem az Opencart lett volna, de azt meg pont most írtad, hogy van dögivel bizonytalan modul. Illetve, ha jól láttam például alapból nincs is bent a CSV import.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Teljes képernyő háttér videóban kérnék segítséget, viszont nem magában a kódban, hanem a videóban. Ugye a méret a lényeg, ne legyen nagy a videó, viszont ne is bélyegméretű, mer az meg pixeles és ronda. Ez az oldal pl. ha jól látom, akkor azt csinálta, hogy minden 2. oszlopot és sort fehér pixellel töltötte fel (mint élőben az épülethálós molinók). A kérdésem az lenne, hogy ilyet csinált már valaki? Egyszerűen elég lenne egy png-t rátenni a videóra, amin ezek a fehér pixelek vannak, hogy a méret csökkenjen? Vagy van erre valami spéci trükk?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #13453 üzenetére

    Közben rájöttem a trükkre, bár nem értem. Nem magát a videót kódolják így, hanem egy 2x2 pixeles textúrát húznak a videó fölé. :F Így viszont a méretét nem igazán csökkenti a videónak, bár az igaz, hogy látványban akkor sem vehető észre, hogy valójában nagyított a videó.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok ismét!

    Létezik olyan módszer, amivel ki lehet szedni bizonyos sorokat a html kódból egy bizonyos böngésző esetén? Van egy egyszerű készülő weboldal, aminek a hátterében a főldalon fut egy videó, ami minden böngészőben jó (opera, chrome, FF), viszont safari-n meg nem. Nem igazán sikerült rájönnöm, hogy a mi a nyűgje, így már hajlok arra, hogy inkább csak egy sima háttérképet mutatok a Safari-val böngészőknek.Vagy CSS-ből egy visible: hidden-nel tüntessem el az egész Div-et? Pl.: mint ez?

    Sk8erPeter: Igen, az kimaradt, pedig akartam. :B

    <div class="hidden-xs"><video id="bgvid" autoplay="autoplay" loop="loop">
    <source src="/images/Nilfisk-kozponti-porszivo.mp4" type="video/mp4" />
    <source src="/images/Nilfisk-kozponti-porszivo.ogv" type="video/ogg" />
    <source src="/images/Nilfisk-kozponti-porszivo.webm" type="video/webm" />
    </video>
    <div id="video-texture" style="display: block;"> </div>
    <div id="porszivo">
    <p><button>Szünet</button></p>
    </div>
    </div></div>

    CSS:

    video {
    position: fixed;
    top: 50%;
    left: 50%;
    min-width: 100%;
    min-height: 100%;
    width: auto;
    height: auto;
    z-index: 0;
    transform: translateX(-50%) translateY(-50%);
    transition: 3s opacity;
    }

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Zlcsi #13861 üzenetére

    Én évek óta sodródom hasonló webshopok között, tökéletes nincsen. A cég költségvetésébe a minőségibb havidíjas szolgáltatások "nem férnek bele", illetve nem érthető, hogy miért kerül legalább 2x annyiba, mint a legolcsóbb havidíjas szutyok. Én jelenleg Prestashop-ra szavazok. Bár vannak hiányosságai és dilijei, de egy kis ráfordítással talán kezelhető.

    Kezdjük a hibákkal:

    - regisztrációs mezők nem módosíthatóak a backend felületről. (És olyan "hülyeségeket" is kér alapból, mint pl.: életkor)
    - az alapverzióban a friendly URLek kezelése finoman szólva is gáz (köze nincs a kategória/alkategória/termék útvonalhoz, alkategóriát nem is kezel )
    - CMS része elég kezdetleges és a friendly URL-eket használva néha bebugzódik
    - az alapmodulban nem tudsz az utánvéthez (Cash on delivery) kezelési költséget társítani
    - a többi webshophoz képest drágák a modulok. Itt 60 Eur alatt nincs modul, de bőven van 150 Eurós is
    - tegezős, vacak fordítás (admin felületen még elmegy, de a frontendnél...És eleve ki akar úgy a rendelés megerősítő emailt küldeni, hogy ez van az első sorban: "Gratulálunk"... Ez nem nyereményjáték.) Félreértés ne essék, örülök, hogy valaki lefordította, de szerintem még életében nem használt webshopot. (pl: áfával helyett adóval-t fordít, ami oké, de egy magyar webshop sem írja ki úgy, hogy a termék ára adóval)
    - a magyar community halott. (legalábbis nálam a fórum karakterhibás és életet sem láttam rajta)
    - és a legrosszabb: verzió frissítéskor mindent felülír. Még a fordítást is újra letölti. Kizártnak tartom, hogy egy verzió frissítéskor minden egyes file-t frissíteni kéne, egyszerűen csak az egész patchben benne van a komplett telepítő. És mindent felülír (még a template fileokat is, holott kijelöltem, hogy azt ne frissítse)

    Viszont cserébe elég jó statisztikákat készít az oldal, vannak vásárlói körök (1 ár van, viszont akár kategóriánként is adhatsz kedvezményt a vásárlói köröknek, pl: kisker, nagyker, viszonteladó és mondjuk a viszonteladó mindenből 15%-ot kap, a nagyker mindenből 20%-ot, de az almából 30%-ot), van raktárkészlet kezelő, állítható, hogy rendelhető legyen-e ha nincs raktáron, de akkor küld késedelmes szállításról emailt + figyelmezteti az admint, ha a készlet a megadott mennyiség alá esik. Van CSV import és van termék verzió. Tehát lehet egy póló L-XL és lehet mondjuk 500 Ft felára az L-esnek, 1000 Ft az XL-esnek.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Sk8erPeter #13869 üzenetére

    :DDD Pedig összességében nem rossz, de tényleg. Ennek is vannak hibái, de egyébként szerethetőnek tűnik a rendszer. De majd ha élesbe került a webshop, akkor még mesélek, hogy hogyan szuperál.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Phvhun #13882 üzenetére

    Csak localhoston és ott is kb. annyi, hogy már a backend belépéshez is bele kellett nyúlni a kódba, mert nem engedett be (chrome-ban). Amúgy miután ezen túlléptem egy részletes, de hihetetlenül bonyolult felépítésű backendet találtam. Pár órányi szöszölés után elengedtem. Bár 1-2 netes cikk lehozta, hogy a magento rohamosan terjed én szerintem amíg nem változtatnak ezek a backenden, addig a nagy átlagnak ez átláthatatlan lesz.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz spyduck #14806 üzenetére

    Nem kötözködés, de az nem azért van, mert repsonsive a template (amit natívnak hívsz), hanem azért, mert a menüd szélesebb, mint ahogy átváltana a mobil nézet menüjére. Ha kicsit csökkentenéd a menüpontok közti távolságot, akkor nem lenne ilyen gond, vagy vedd feljebb a mobil nézet határát.

    A másik, hogy a robots.txt-nél, ha mindent hagyni akarsz, akkor így kéne kinéznie:

    User-Agent: *
    Disallow:
    Allow: /

    Viszont ettől még nem leszel első a googleben. Látom van analytics, az jó, viszont nem ártana beregisztrálni akkor a google webmasters oldalra is, ahogy azt a google is javasolja. Ott van olyan lehetőség, hogy robots.txt ellenőrzése, illetve sitemap feltöltése (erre van millió egy weboldal, ami megcsinálja, generál helyetted sitemap-et). Ha feltöltöd a sitemap-et, akkor az gyorsítja az indexelést, de ahogy írták is, csodák nincsenek (vagy ha vannak is, akkor azok általában black hat kategóriába esnek, és idővel jobban fog fájni, mint amekkora hasznot hoz).

    +1: Értem, hogy a logoutban népszerűsíted a zenekart, ezzel nincsen semmi gond, de nem biztos, hogy hasznos dolog SEO szempontjából az, hogy egy az egyben bemásolod az egész Rólunk oldalt. Ráadásul a logoutos előbb volt, mint a website-on.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Wyll #14838 üzenetére

    Ez esetleg (htaccess password)? Nem egy nagy szám, de a leírás alapján elvileg beleférhet és nem is túl bonyolult beállítani.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Drótszamár #14853 üzenetére

    Bootstrap 3 alapú a template, nálunk ezek mennek, nagy bajunk nincs vele. Nekem amúgy egyből a prestashop backendje jutott eszembe erről. Amúgy lehet én értem félre, de ez nem csak egy admin (backend) felület? Vagy eleve az kell? :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz The DJ #14871 üzenetére

    Unas-t ne, kérlek. Olcsó, meg minden, csak.... Shoprenter egy kicsivel drágább, de sokkal jobb alternatíva.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #14874 üzenetére

    Mi külső ügynökséggel kezeltetjük az adwords fiókjainkat (hosszú évek óta, tehát nem hiszem, hogy ferdítenének a tapasztalataikon), akik elég sok partnerrel vannak kapcsolatban. Amikor mi is bérelt webshop felé mentünk el, akkor kis túlzással könyörögtek, hogy ne az UNASt válasszuk (sajátból pedig a magento-t ne). Az tény, hogy árban nem egy súlycsoport a két webshop: UNAS 12k+áfa / év, a shoprenter legolcsóbb megoldása meg 5k+áfa / hó. Viszont a különbség egyrészt a supportnál jelentkezik, másrészt a SEO-val kapcsolatos dolgokban. Amikor volt némi problémájuk például az UNAS termék linkjeivel, a kolléga megkereste a fejlesztőket, normális hangnemben leírta, hogy mi a baj, mit kéne csinálni, hogy jó legyen, válaszul gyakorlatilag elküldte a fenébe fejlesztő, hogy nekik ne mondja meg senki, hogy mit és hogyan kéne fejleszteni. Szóval az UNAS fejlesztőjének elég nagy lelke van és ha bármi problémád van, akkor egyből felveszi a sündisznó állást és személyes sértésnek veszi a kérdéseket. Idővel általában megcsinálja/kijavítja a hibákat, de ez eléggé nehezíti a kommunikációt. Plusz ugye az UNAS jóval kisebb cég, mint a Shoprenter, ami ebben az esetben nem feltétlenül előny.

    Alvállalkozón keresztül volt rövid ideig UNAS alapú webshopunk is, amibe bele tudtam nézni, de számomra az admin felülete katasztrófa volt, így annyira nem is akartam már velük foglalkozni. De olyan apróságok, mint pl. a templatek esetén is árnyalt a kép: mobilos felület van, responsive nem igazán, nálam az eszközökön van görgetni kell horizontálisan a teljes asztali nézetet vagy mobil nézet van. Plusz akkoriban voltak olyan dolgok, amik nem feleltek meg a magyar jogszabályban foglaltaknak, de ezeket lehet azóta javították.

    Mi végül a Shoprentert választottuk. E-mailben leírt dolgokra nem állítom, hogy mindig azonnal reagálnak, de telefonon mindig segítenek. Van ingyenes csoportos képzésük is több szinten, ha valakinek az kell. Persze itt is vannak elb*szott dolgok, pl: egyből a legelején az, hogy egyesével kell letiltani az összes országot, ahova nem akarsz szállítani, az béna, de a többi részével én elégedett vagyok.

    Shoprenternél hátránynak azt mondanám, hogy kicsit nyomulósak: rámentek erre az időzített email "bombázásra" az elején. Kértem ajánlatot tőlük, csináltam próba webshopot, aztán jöttek a levelek, meg az ajánlatok, ahol elég vastagon fogott a ceruza, mindenáron a gold csomag felé akartak terelni, holott abban lényegében nem sok hasznos funkció volt számunkra a silverhez képest. Végül a funkcionalitása meggyőzött és megy a Silver csomag azóta is. Viszont nem is engedik el teljesen a kezedet. Időnként felhívnak, hogy minden rendben van-e, hogy állunk, elégedettek vagyunk-e, van-e valami problémánk, stb.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz biker #14877 üzenetére

    Néma csend és hullaszag... ;]

    martonx: Ha még kell konkrétabb példa az UNASsal kapcsolatban, akkor megpróbálhatom előtúrni a levelezésemből, fejben nekem ennyi maradt meg.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Eastbay #14887 üzenetére

    Basszus annyira, de annyira szeretnék olyan lenne, mint te. :B Én pont az ellentéted vagyok, inkább maradok a jóval kevesebbet fizető állásomban a havi fix fizetéssel, ahelyett, hogy így belevágnék az ismeretlenbe mondjuk grafikusként vagy bármi másként, amivel nap, mint nap dolgozom. "Még fogalmam sincs"-et het/havi távlatban sem tudok magamban lerendezni... Pedig a fiam születése elindította bennem, hogy ki kéne mozdulni a nagyvilágba...

    "Valamint valamit lehet kezdeni a regisztráltak adataival is" Lehet, csak ha nem úgy csinálod, ahogy a NAIH akarja, akkor elég szép csekkeket lehet érte kapni.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Eastbay #14893 üzenetére

    Elég sokan foglalkoznk SEO-val, de mielőtt elhiszed egy szavát is, legalább az legyen a minimum, hogy megnézed, hogy minősített adwords partner-e(vagy ő, de inkább a cég).

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz gergo5991 #14904 üzenetére

    A világért sem szeretném elrontani a győzelmedet, mert tényleg egy bekezdéssel padlóra küldtél mindenkit, de szerintem a Wordpress nem számít egyedi rendszernek. Márpedig ő ezt írta:

    "Anélkül, hogy belemennénk a részletekbe, nagyjából milyen nagyságrendű költségekre számíthatok ha egy egyedi rendszert akarok építtetni (egyszerű, gyors, flash-mentes, mobilra is optimalizált)?"

    Egyébként bírom ezeket a fél óra alatt összehozom dolgokat. Az ilyen hozzáállással születnek az ilyen oldalak: [link]. Csak 38.100 Ft, nem kérdez sokat, igaz ugyan, hogy én 4-es Pagespeed Insights értéket még életemben nem láttam eddig, de meg lehet ennyiből is oldani... Az, hogy felteszel egy CMS-t egy tárhelyre, rátöltesz egy template-et, beleöntöd a "tartalmat" még nem jelenti azt, hogy készen van az oldal. Mondom ezt úgy, hogy a szerteágazó "mindenes ITs" munkaköröm miatt sajnos csak "felszínesen" ismerem a HTML, CSS, php, java, seo, stb. dolgokat. Aki full-time ezt tolja, annak a szemében én is valószínűleg kókler vagyok.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #14910 üzenetére

    Ezzel a nézőponttal már sokkal inkább tudok azonosulni. :K

    Ami az előbb nekem kimaradt, hogy az nagy rendszeres hozzáállás szerintem amit te is képviselsz azért is kell, mert nagyon sokan jönnek nagy ötletekkel és fogalmuk sincsen a felmerülő költségekről (még nagyságrendileg sem), amibe az egyedi rendszerek kerülnek (nem feltétlenül weboldalra/webshopra gondolok, egy szimpla mobilapp vagy akár egy egyedi céges keretrendszer).

    Én sem nevezném magam webfejlesztőnek, pedig némileg tovább jutottam egy szimpla template installnál és színezésnél, pl.: csináltam már saját responsive template-et nulláról, de ez még szerintem akkor is csak a felszín karcolgatása ezen a téren. Vagy önbizalomhiány, ez is nézőpont kérdése. :B Programozás is kimerült anno a pascal, C++, java, meg C# alapismeretekben a főiskolán, napi szinten most csak html, css, meg némi javascript/php van.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Jim-Y #14913 üzenetére

    Úgy, hogy időm nincs elmélyülni a dolgokban, jobb híján kényszerből. Hálózat/hardver/szoftver/nyomdai és digitális grafikák/Seo/stb. céges dolgok mellett nehéz erre is időt szakítani, de jelenleg ez van, ezen a melóhelyen ez nem is fog változni. Azért is tervezem majd, hogy idővel "szakosodni" kell majd és elengedni a maradék dolgokat, de ez nem egy gyors folyamat.

    CSorBA: +1. Nekem sem életcélom, hogy "szar" kódot írjak, de ha nincsen rá kész megoldás adott esetben, akkor kénytelen vagyok valahogy megoldani a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz DNReNTi #14925 üzenetére

    Baszki, retro nap! Kb. 6-7 éve nem láttam balra rendezett honlapot. Pedig annyira nem is régi: 1999 - 2013.
    Ajánlott böngésző Internet Explorer 8.0 - tól és Mozilla Firefox 1.5 - től
    . :B

    Gratula hozzá, jó kis nap lesz, aztán majd jön a gyerkőc is következő lépésben.

    csabyka666: Woo-val WP alá talán a legegyszerűbb. Ha túlteszed magad az elb*szott kategória kezelésen, akkor nagy baj nincs azzal a shoppal.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz martonx #14934 üzenetére

    Lehetne ezzel kapcsolatban egy összefoglaló szerintem, mert elég sok a tévedés, rossz hozzáállás. Pl: a sorrenddel akkor van a gond, ha ezt írja a kolléga: "...de megnéztem pl az unas.hu-t, na ennyit nem akarok érte fizetni!". Ez havi 1000 Ft + áfa...

    A woo + WP, vagy Joomla + Virtuemart vagy estleg opencart, magento, prestashop alapból ingyenesek, az sokkal jobban hangzik, elsőre. A probléma ezekkel az, hogy alapból egyik sem 100%-ig kompatibilis a magyar jogszabályokkal. A másik pedig az, hogy az ingyenes változatokban mindig van egy limitáció, ami miatt használhatatlan a dolog. Vagy nincs import, vagy nincs értelmes url kezelés vagy valami más. Nyilván nekik is meg kell élniük valamiből és kell a bevétel, ez valahol kevésbé, valahol jobban érződik. Az olyan rendszereknél, ahol látszik, hogy eleve eCommerce-nek készült a dolog (pl.: Prestashop) ott inkább jobban. Pl.: Prestahoz a leggagyibb addon is 60 EUR-tól kezdődik, de van bőven 3-400 EUR felett is. Én elég sok változatot kipróbáltam (2015-ben ráment néhány hónapom), de a vége az lett, hogy bérelni olcsóbb, főleg, ha az egyedi magyar jogszabályokat is figyelembe vesszük.

    A teljesség igénye nélkül, amiket próbáltam: magento, Prestashop, opencart, woocommerce, WP eCommerce, virtuemart, hikashop, joomshopping, drupal commerce, ubercart.... Ezekre mind költeni kell, hogy használható legyen és mire végez vele az ember ott tart, hogy már ki tudna fizetni pár évnyi UNAS-t, esetleg Shoprentert.

    Phvhun: Plusz a profibb template-ek legalább színezhetőek, vagy modulárisan lehet alakítani grafikus felületen. Ezekből akár még vannak ingyenesek is, ha valakit ez vonz, Joomla alá az egyik legjobb alap például a Purity III.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz csabyka666 #14938 üzenetére

    Annyi az alapcsomag,12.000 Ft +Áfa /év. Max 150 termék és az alapmodul. Az valami feltöltés + SEOs csomag lehetett. 64k / évből már a shoprenter bronze is kijön.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Phvhun #14942 üzenetére

    Hát, engem egyszer a mostani munkámon keresztül megkeresett (talán 2013-14 környékén) egy csomagszállító cég, hogy mi a véleményem, szerinte kell-e az ő cégének honlap? Igazából elsőre azt hittem, hogy poénkodik és jót röhögtem, de aztán a fapofa után esett le, hogy ezt tényleg komolyan kérdezi.

    DNReNTi: Közösségi média nagyon függ a cég portfóliójától. Nálunk 2 csoportra van osztva a cég tevékenysége, de igazából egyiknél sem működik. Pl.: részben azért, mert a FB-on nincsenek rendes kategóriák és olyanokban kellene hirdetni, ami nem releváns. A talicskás példa is jó, én gyakorlatban is látom, hogy vannak olyan időszakok, amikor a konkurens cégek elkezdik lapátolni a pénzt az adott szavakra, de hála az égnek azért 1 max 2 hónapnál tovább nem szokták bírni.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz csabyka666 #14947 üzenetére

    Hát az még istenes. Amikor a shoprentertől kértem ajánlatot, akkor egy 1,5 milliós csomaggal küldtek meg. :DDD Abban is volt minden földi jó, de a legtöbb kis cégnek teljesen felesleges. Meg is írtam a csajnak, hogy sajnálom, hogy nem videóztam le azt, amikor az ügyvezető olvasta az ajánlatot. A shoprenternél egyébként ha van egyedi igény, akkor azt is lefejlesztik a rendszerhez, bár elég vastagon fog a ceruza (ez mondjuk érthető, ha egy később nem beépíthető feature-ről van szó)

    Wix.com és az összes hozzá hasonló reklámokkal operál, változóan zavaróak. Szerintem ez azoknak jó, akik nem akarnak saját domaint (nincs idejük az egész procedúrára, egyszerűbb egy ilyenre beregisztrálni), esetleg nincs tudásuk tökölni egy CMS rendszerrel. Lehet belőle egész aranyos dolgokat is kihozni úgy, hogy igazából tényleg nincsen semmilyen programozói tudása az embernek. (ez pl.: egy hölgy ismerősömé, nem váltja meg a világot, de tudja feltöltögetni magának a termékeket és szerintem egészen vállalható lett egy magánszemélynek.)

    DNReNTi: Ah, az más, bocsánat, akkor félreértettem. Mondjuk nálunk a community rész is kizárva több okból is, de van olyan kör, ahol remekül működhet.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz DNReNTi #14968 üzenetére

    +1 szintén. Joomla alatt pl: Akeeba backup tud teljes mentést csinálni, saját recovery telepítővel, ha később újra akarja tenni valahol máshol. Azt hiszem ez van WP alá is.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz gyu84 #14972 üzenetére

    Azt leszámítva, hogy amit leírtál adócsalás? Nem, azon kívül nem sok minden fog történni, főleg, ha jól gondolom nem céges vásárlás lesz, mert ott nem mennél sokra az Ausztrál címmel (egy hazai cég esetén).

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz gyu84 #14975 üzenetére

    Passzolom, sosem volt még szükségem még arra, hogy témát vásároljak ( :B ), másik PH!s topikban volt róla szó, talán G2A miatt. Ott az lett a vége, hogy téves országot beírni adócsalás, de egyébként magát a kulcsot nem befolyásolta.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz dkaro #14987 üzenetére

    A gyűjtőoldalak, linkfarmok reflinkjei manapság már inkább károsak, mint hasznosak. Ha valóban értékes oldal hivatkozik rád, az viszont jó, de ahhoz jó tartalom kell.

    Én azt javaslom, hogy ne kezd el az oldaladat beírni különböző linkgyűjteményekbe, mert csak ártasz az vele. Webmasters tools-ba töltsd fel a sitemapot, hogy indexelve legyenek az oldalak.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz CactuS #14988 üzenetére

    Érdemes a google pagespeed-et is megnézni, bár láttam már ennél sokkal rosszabb oldalt is.

    Viszont az oldalra így ránézve engem 2 dolog egyből zavart, mindkettőnek ugyanaz a forrása.

    - Kiégett a szemem a háttértől, de legalábbis golyózik, nem tudom mekkora a láthatósága az eredeti háttérnek, de ha ilyen sűrű a felirat, akkor harmadolnám legalább (ha 30%, akkor 10% vagy alatta is bőven elég).
    - A narancssárga oldalválasztó, ami egyben van a háttérrel elég furán néz ki, ha hosszabb a cikk a png-nél.

    martonx: Így van. Az a baj, hogy anno ~10 éve még ment a sok reflink, a jó domainnév, a kulcsszavak beírása a háttérbe fehérrel, ez mára kikopott, de valahogy még mindig szájról szájra jár, hogy ezek működnek. Csodaszer nincsen, ha valaki gyorsan akar sok látogatót, akkor tolni kell a pénzt, pl adwordsbe, de ahhoz is kell egy jó minőség mutatójú oldal, különben nem kerül be az első 3 helyre (és egy vagyont költ a magas CPC miatt).

    Nálunk is látok ilyet a saját oldalainknál, amikor 1-1 cég beleáll és iszonyat összeget elver adwordsben. Olyankor alig van fizetett megjelenés, annak ellenére, hogy azért van olyan kulcsszavunk, amiben évek óta az első 3 helyen vagyunk a természetes találatok között is, a minőségi mutatóink meg szerintem 8 felettiek. Van ilyen, de aztán nyugtázzák, hogy drága, szar, nem éri meg és eltűnnek. ;]

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák