Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Louloudaki #5371 üzenetére

    Az utolsó, egyszerű megoldást javaslom. Az első megoldásod (ahol a screen.width alapján nézed) problémákat okozhat mondjuk egy tabletnél, amit ugye forgatni is lehet.

    Amúgy jót mosolyogtam a posztodon, én is dolgoztam már ennek az ügyfélnek :)

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Louloudaki #5371 üzenetére

    "az 1. linkeddel nem tudtam mit kezdeni, az csak kiírta milyen browserem van, kódból nem látszik, hogy találta ki."
    Ezek szerint meg sem nézted a mellékelt kódokat. A "Download Scripts" felirat alatt felsorolt szerver- és kliensoldali nyelvek nem tűntek fel? Rákattintasz valamelyikre, letöltheted az adott nyelvhez tartozó kódot, bele is nézhetsz, hogyan működik.
    Ez is a user agentet veszi alapul, az alapján dönti el, mobileszközről van-e szó.
    Ebbe belenéztem elég felületesen, és bár nem igazán fejlesztettem még külön mobilra, a kód alapján nekem úgy tűnik, hogy a navigator.appVersion.indexOf("Mobile"); nem biztos, hogy elég, lehet, hogy nem feltétlenül fog szerepelni benne a "Mobile" karaktersorozat.
    De mondom, nem csekkoltam még komolyabban mobileszközökön. Mindenesetre az itt található scriptek közül valamelyik tuti jó a detektálásra.
    Persze első megközelítésnek lehet, hogy jó az az isMobile() függvény, amit írtál, de mondom, nem biztos, hogy így "lefedsz" minden mobilböngészőt. Aztán tudja a tököm, lehet, hogy van egy ilyen íratlan (vagy írott?) szabály, hogy minden mobilböngésző user agentjében benne van a "Mobile" karaktersorozat, csak én nem tudok ilyenről...

    "php megoldás, az macera, mert minden oldalnak külön php fájlja van és a html keretet húzza be, 50 fájlt nem írok át"
    Nem mondod komolyan, hogy a menüt is 50 PHP-fájlban írod meg külön-külön....
    Ha így van, akkor már eleve a kódod szorul alapvető és komoly módosításokra.
    De reménykedem benne, hogy inkább csak mind az 50 fájlban include-olod a menüre vonatkozó fájlt, az még a jobb helyzet, mert akkor is csak egy fájlban kell átírni a menüt.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák