Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #5212 üzenetére

    Hát ez a megoldás lehet, hogy jó annak, aki soha nem írt még szerveroldali kódot (vagy nem tudja, hogyan generáljon le egy JSON-karaktersorozatot, lásd amit írtam fentebb)...de valamilyen szintű kliensoldali kódot már írt (vagy "lopott" valahonnan egy JavaScript-kódot, amit felhasznált erre a gány parse-olásra).

    "A google meg max sztringként kezeli le."
    Ja, én is ezt mondtam ("a szövegben megtalálja a keresőrobot"). De a Google a tartalomban szereplő szövegek is alapján értékel elvileg. Persze nyilván sokkal kisebb mértékben befolyásol, mint egy link.

    Rövidre zárva: a szép megoldás az lenne, hogy amikor írsz egy bejegyzést, akkor van néhány opcionális szövegmező, amibe linkeket, a link szövegét és egyebeket lehetne dobálni (amit lehetne klónozni (sokszorozni), ha további linkek hozzáadására van szükség (lásd Drupal Link modul + a 7-estől már core-ban lévő CCK-mezők)), ez feltöltődne adatbázisba (eddig sem egy nagy valami), majd ez legenerálódna JavaScripttel, amennyiben ez a cél, hogy ne legyen látható JS nélkül a link (ergo a keresőrobotok se lássák).

    "Sok seo-s oldalon nem is szabad kirakni linket, vagy akik cikkeket írnak azok is csak berakják az oldalra."
    Frankó tanácsokat osztogatnak a SEO-ról, de arra még nem képesek, hogy feldolgozzák a beküldött szöveget, és kiszedjék belőle automatikusan a külső linkeket?
    Gáz. :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák