Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz trisztan94 #10475 üzenetére

    Hmm, lehetséges, hogy igazad van, amikor én rövid ideig próbálgattam, akkor elég tűrhető kódokat generált, meg valid is volt, de meglep, hogy ezek szerint másnak radikálisan ellenkező tapasztalatai vannak, mindenesetre ezek szerint hosszabb ideig használtad, mint én. :)
    De hidd el, a Dreamweaver ezerszer jobb a Microsoft Frontpage-nél, na az volt az igazán brutális egy program... :DDD ;] Nem tudom, még hírből hallottál-e róla, annak idején az info érettségit azzal kellett csinálnom, az egy agyrém. Már akkor is botrányos kódokat csinált, deprecated volt a tagek többsége, imádta az inline style-okat, plusz borzalmasan szemetes volt a generált kód. Meg azok a csodás framesetek...

    "Viszont az is igaz, hogy ha weboldalt szeretne a kérdező készíteni, akkor sokkal jobban jár, ha megtanulja a HTML-t és a CSS-t, mert sokkal nagyobb controlja, áttekintése lesz az egész felett."
    Ezzel természetesen teljesen egyetértek. Csak mondom, hogy egy ilyen WYSIWYG-cucc esetleg segíthet neki az egyes elemek bedobálásánál, hogy milyen kód készül. Szóval arra gondolok, hogy például bedob egy input-elemet, és látja, hogy mi történik, milyen kód készül, onnantól lesz sejtése, hogyan kéne megírnia magától. Az ilyen apróságok is sokat segíthetnek eleinte.

    "W3Schools: Na most én nagyon meglepődtem. :Y :Y Én eddig teljesen abban a hitben éltem, hogy ez a W3C hivatalos tanító oldala és, hogy ezen vannak fenn a sztenderdek. Direkt mindig ezt választottam MDN helyett, mert "ez a hivatalos". "
    Na, pont ez a gáz. Erre hívta fel a figyelmet a http://www.w3fools.com, hogy állítólag a W3C kérte már őket, hogy legyenek szívesek, tüntessék fel a honlapjukon, hogy a W3Schools-nak SEMMI köze nincsen a W3C-hez, és ez így rettentően megtévesztő (hozzád hasonlóan rengetegen gondolják sajnos azt, hogy ez a hivatalos tanítóportálja a W3C-nek, pedig egyáltalán nem erről van szó), de ők állítólag beleszartak, és mindezt visszautasították. Ezzel sem nyertek túl sok jó pontot a szememben, ezért is próbálom bojkottálni az oldalt. :D De legfőképp amiatt, mert rengeteg hibával volt régen tele. Mostanság nem nézem, úgyhogy nem vágom. Régen a w3fools.com-on komplett lista volt azokról a hibákról, amiket találtak a w3schools-on, és mindig kihúzogatták, ha valamelyiket végre javították, most nem tudom, miért tüntették el ezt a w3fools.com-ról (így kevésbé tűnik meggyőzőnek már). Ja, meg az sem túl szimpi, hogy a w3schools-nál sokáig teljesen leszarták a visszajelzéseket, hogy valami hiba van. Konkrét oldalhoz kötődő feedback-lehetőséget sem biztosítottak, csak általános visszajelzőűrlapot, de arra meg nem aktivizálták magukat.

    A Mozilla Developer Network (MDN) Wiki-szerű oldal, sokan nem tudják róla (először én is a W3fools.com-ról tájékozódtam erről, korábban igazából nem nagyon tűnt fel, de ez már pár éve volt :D), és ezzel együtt (részben talán épp emiatt!) igényesebb, mint a szerkeszthetetlen w3schools. Az MDN oldalán jsFiddle-demók is vannak belinkelve/beágyazva. (A W3schools-nak is van saját kipróbálós cucca, de a jsFiddle kezelhetőbb.)
    Egy szó, mint száz: W3Schools helyett Mozilla Developer Network (MDN). :DDD

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák