Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz martonx #9887 üzenetére

    A ModX-nél újabb kulcsszavak: "creative", "freedom", "revolution", "powerful", "flexible", "best", és hát a "cloud" az alap. :DDD

    Nagy részével egyetértek, de:
    "Én személy szerint a CMS-eket sem kedvelem, eleve nem hiszem, hogy bármilyen ide-oda kattintgatok és minden jó lesz"
    Sokszor megbeszéltük a CMS-ekkel kapcsolatos problémákat, és a teljesítménybeli problémák, túlzott erőforrás-zabálás miatti aggodalom teljes mértékben jogos, viszont önmagában azzal, hogy valamihez adminisztrációs felületet biztosítanak, nem nagyon vágom, mi a baj. :D
    Ilyen alapon végül is az IIS nagyon jól kezelhető grafikus adminisztrációs felülete helyett is nyugodtan lehet XML-eket buzerálni, vagy át lehet térni az Apache-os konfigfájl-buzerálós bűvészkedésre (nincs GUI, oh yeah). :DDD Jó, tudom, szélsőséges példa, de érted. :)

    Végül is ASP.NET-projekthez is az elég kényelmes eszközök miatt egy csomó mindent össze tudsz kattintgatni Visual Studióban... :D

    A kérdést azért teszem fel, mert sokan a CMS-ekkel kapcsolatban a "kattintgatást" pejoratív szóként hozzák fel, pedig mondjuk egy Views-modulnál nem mindegy, hova kattintgatsz, de cserébe ha jól csinálod, grafikus felületen elég összetett query-ket és megjelenítést (plusz jogosultság-kezelést, és még rengeteg dolgot) lehet vele összekattintgatni, mert éppen ez a dolga. Mondjuk sztem az esetek többségében a kódolás nem kerülhető el, legalábbis ha a fejlesztő nem akar tonnányi modult felrakni egyszerűbb feladatokra is. Ahogy az is igaz, hogy van, amikor egy modult kell csak telepíteni több bonyolult feladat megoldásához, amivel aztán lehet "kattintgatni". :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák