Keresés

Aktív témák

  • szacsee

    nagyúr

    válasz AtHoS #37943 üzenetére

    Ennyire azért nem bonyolítanám túl. Erről az ágyúval verébre jut eszembe.
    Az alaplapod biosában biztosan van hőmérséklet alapú riasztás / leállítás.
    Beállítod valami alacsony hőmérsékletre, pl 45°C és ráengedsz egy terhelés tesztet, meglesed hogy működik-e frankón, ha nem lehet ilyen alacsony hőfokot belőni, akkor a legkisebb értékre rakod és lehúzod a szivattyú áramellátását, közben nézed a hőfokot realtemp-el vagy aida-val. Bios lehet nem a maghőt nézi, hanem a kupak alatti érzékelőjét.
    Ha nem bízol benne ennyire, akkor még alternatíva lehet ez itt. Lebeszéled Shteer-el hogy az elvárásaid tudja-e teljesíteni, vagy sem és ennyi.
    Egy sima CPU hűtés végett nem foglalkoznék ennyire a témával, nálam kétkörös rendszer elején járt a fejembe a gondolat, sőt meg is vettem, de inkább a biosban túrkáltam.
    Lehet a P5K "csak" riaszt, de lehet olcsóbban megúszod, ha keresel olyan lapot, ami ki is kapcsol bizonyos hőmérséklet felett és probléma megoldva.
    Én is kontár vagyok, így ez csak egy tanács, ha elfogadod, de felesleges összegeket beleölni valamibe, ami utána csak jó féláron eladható nem kifizetődő.
    D5-öt ne kösd semmilyen vezérlőre, mert ha tudsz is szerezni ami elviszi az drága, vagy olcsón olyat, ami kevés hozzá és lefüstöl.
    Szerintem ezért nem is válaszoltak a kérdésedre.
    Alternatíva lehet még pl az, hogy veszel egy ventilátor szabályozót autómatikus vezérléssel.
    Scythe Kama server ha jól tudom a neve, erről ne a D5-öt, hanem egy radira rakott ventiket vezérelnéd. PL a passzív elemek mellett lenne egy dual radi amire feltennél 2 halkabb ventilátort, amit szabályozná. Az érzékelőt, meg ráerősíted a blokk oldalára, vagy akár a vízbe is lehet tenni.
    Mintha még Tody56 írta volna jó rég, hogy sima hőszenzorokat rak a vízbe.... valami maximus alaplapja volt akkoriban amihez adtak ilyesmit, de a ventilátor szabályzóhoz is adnak.

Aktív témák