Keresés

Aktív témák

  • jones965

    Modder

    válasz AtHoS #33618 üzenetére

    A párhuzamos rendszer esetében, ahol egy szivattyú biztosítja az áramlást, a fizika egyszerű alapelvét kell figyelembe nenni. A víz arra fog leginkább áramlani, ahol ezt a legkönyebben teheti meg. Ergo a párhuzamosítás kialakításakor a nagyobb ellenállású blokkoknál ( pl. cpu) kevesebb víz fog áthaladni, lerontva ezzel a hőátadás hatásfokát.
    Ezt csak úgy lehet kiküszöbölni, ha pontosan leszabályozzuk az ágankénti ellenállást.
    Ezt többféle módon is ellehet érni: cső keresztmetszet, cső hossz ( nem annyira számottevő a rövid szakaszok miatt), torlasztó szelepek beépítése.

    Ha ezeket figyelembe veszed, máris látszik, hogy sokkal egyszerűbb, és szvsz esztétikusabb is a soros bekötés alkalmazása, mivel így minden ponton azonos lesz a térfogat áramod.
    Ráadásul mint írtad, D5 szivattyúd van, amiből a vario típus több fokozaton állítható. Így ki tudod tapasztalni a neked és elvárásaidnak leginkább megfelelőt. Viszont a D5 esetében, ha azt szeretnéd hogy jó dT értékeid legyenek ( víz-levegő), akkor minimum 3-as, de lehet 4-es fokozaton kell járatni a szivattyút, alapul véve az álltalad említett blokkok mennyiségét.
    Ezért ajánlják-többek között én is- a DDC 1T szivattyút, mert az pontosan nagy ellenállású rendszerek ellátására lett kialakítva.
    Tapasztalatból írom ezeket, mivel korábban nekem 7 db blokkból, valamint 2 db radiátorból állt a rendszerem, és tökéletes volt a DDC 1T ( igaz moddolva). Amióta a jelenlegi rendszerem van, lecseréltem a szivattyút D5-re, mert a DDC számomra még leszabályozva is hangosnak tűnt, pontosan a terheletlenségéből adódóan.

Aktív témák