Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz AtHoS #33674 üzenetére

    No. Picit alakul a dolog.

    A tartályt kicsit átalakítottam, mert volt vele egy kis gond (meg amúgy sem tetszett a vödörből való átszívás teljesítménye), így két beömléssel már egész tűrhető értékeket sikerült mérnem. Üresjáratban :DDD

    Szóval 10/7-es csővel semmi blokk csak
    vödör -> 2db csövön "táplálva" a tartályt -> 10/7 -> D5 5-ös fokozat -> 10/7 -> Spar-os vödör

    felállásban kb. 5,2 liter/perc szállítást mértem (az előző 2,9 liter/perc-cel szemben).

    Az összes blokkot betéve a rendszerbe 2,4 liter/percre csökkent a szállítás.

    Mivel sikerült szerezni kb. méternyi 10/8-as csövet, így a
    vödör -> 2db csövön "táplálva" a tartályt -> 10/8 -> D5 5-ös fokozat -> 10/8 -> Spar-os vödör

    kialakítást is megnéztem, ahol kb. 6 liter/perc szállítást mértem. Mivel kevés a 10/8-as cső, így ezzel nem tudtam mérni az összes blokkal terhelve.

    Hát van 1-2 elképzelésem mit tudnék alakítani a rendszeren, de mindegyik plusz befektetést igényel.

    Ha passzív rendszert építenék ki, mekkora és milyen hűtőradit kellene beépítenem? Mondjuk az extrém dual kétventis radit asszem megtartanám azért a rendszerbe. Az is csak hőleadó felület. No meg két lassú ventivel hangja sem igen lenne. kb. 250W-ot kellene hűteni. Emiatt ötlött fel a passzív kialakítás ötlete: [link1] [link2]

    read-only mode on the forum

Aktív témák