Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bende126

    csendes tag

    Sziasztok!
    Rengeteget dolgozok excelben,de eddig csak a függvények mélységéig jutottam,meg néhány egyszerű script megírásáig. Most viszont kicsit komolyabb dolgom lenne. Vannak termékcsoportok amikbe változó,hogy hány termék található. A feladat az lenne,hogy termékcsoportonként külön-külön lapra ki kéne nyomtatni a termékeket az adataival. A termékcsoportokat az A oszlopban külön-külön számokkal vannak megjelőlve,a B oszlopban található a termékek neve aztán a c-től M-ig a termék adatai. Külön csavar,hogy a felső 4sor fixen meg kellene maradnia minden kinyomtatott lapon. Hogyan lehetne ezt megoldani? Valaki segítene nekem? Hozzáteszem kezdő vagyok. Előre is köszönöm szépen a segítséget.

    Rehor Gyula

  • bende126

    csendes tag

    válasz martonx #2188 üzenetére

    Ok rendben. Màr elkezdtem csinálni. Ha hazaérek melóbol feldobom ide. Köszi

    Rehor Gyula

  • bende126

    csendes tag

    válasz bende126 #2187 üzenetére

    Sziasztok, még mindig ez előzményekben lévő makró megírása.
    Jelenleg itt tartok:
    Sub nyomtatas()
    s1 = 1
    s2 = 1
    o1 = 1

    Do While e1 < e2
    s2 = s1 + 1
    e2 = Cells(s2, 1).Value
    e1 = Cells(s1, 1).Value
    Do While Cells(s2, 1) = Empty
    s2 = s1 + 1
    Loop
    sork = s1
    sorv = s2
    Loop
    ' a nyomtatás részhez még nem kezdtem hozzá, ezt azért tettem bele, hogy lássam, milyen terülere vonatkozik a fentebbi kód
    For t = sork To sorv
    Cells(1, 20).Value = s2
    Cells(t, o1).Interior.Color = vbYellow
    Next

    End Sub

    , tudom, hogy nem jó, és, hogy mennyire jó poén tárgyává váltam, de ezt most hagyjuk!! :)))
    Lenne néhány kérdésem:
    - Lehet úgy változót deklarálni, hogy a do while utasítás alatt található? Vagy már korábban meg kéne tennem?
    - Jelenleg végtelen ciklus jön létre az excel kifagy. elvileg a Do While Cells(s2, 1) = Empty sor nem ennek elkerülésére lenne?
    - a kijelölésre a ActiveSheet.Range(Cells(s1, o1), Cells(s2, o2)).Select sor jó lehet? - o2 lesz majd később, még nincs
    Előre is köszönöm

    Rehor Gyula

  • bende126

    csendes tag

    Sziasztok!
    Bocsánat, hogy eltűntem, de nem akartam, csak annyit beírni, hogy oké megpróbálom, amíg nem próbáltam ki ténylegesen. Szóval próbálgattam, de már nagyon nagyon fáj a fejem, hogy ennyire tré vagyok.
    Jelenleg itt állok.
    Sub nyomtatas()
    sora = 1
    sorb = 2
    sore = Cells(sora, 1)
    sore2 = Cells(sorb, 1)


    Do
    sora = sora + 1
    sorb = sorb + 1
    sorc = sora - 1
    sore = Cells(sora, 1).Value
    sore2 = Cells(sorb, 1).Value

    Loop While sore = 2
    sork = Cells(1, 1)
    sorv = Cells(sorc, 12)
    Range(Cells(1, 1), Cells(sorc, 13)).Select

    Cells(2, 20).Value = "OK"
    Cells(2, 21).Value = sora
    Cells(2, 22).Value = sorb
    Cells(2, 23).Value = sore
    Cells(2, 24).Value = sore2
    End sub

    Ez annyit csinál, hogy ami 2-es berendezés, az kijelölődik, Innen már csak nyomtatni kell, azzal nem boldogulok, valamint azzal sem, hogy hogyan tudom megkeresni a 3-as aztán a 4-es és így tovább a többi terméket majd kinyomtatni. Nem tudom elmenteni azt a változót, hogy megjegyezze, hogy hol hagyta abba a sorok számolását. Az OK, hogy megszámolja, hogy mondjuk, 6 sornyi 2-es berendezés van, ezt el is menti változóként, viszont hogyan tudom felhasználni, ezt a következő termékek ek megszámolásához? A 7-dik sortól kell elkezdenie számolni, de nem tudom, hogyan lehetne, illetve, hogy hogyan tudom megmondani neki, hogy most már a 3-as berendezést kezdje el számolni, aztán nyomtatni.
    Nekem ez nagyon nehéz. Bárki tud segíteni annak nagyon hálás lennék.
    Mellékelek egy képet az excel-ről.

    Rehor Gyula

Új hozzászólás Aktív témák