Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Homer

    tag

    válasz himre82 #1764 üzenetére

    Szia Himre82!

    Nem lett még kész a progim, de apránként azért haladok vele. :)

    Nem akartam leírni az egész problémát mert hát nem várom el senkitől, hogy megodja helyettem, és tulajdonképpen csak egy-egy részében akadok el mindig. Ezekre itt-ott mindig találok is megoldást, csak később mindig máshol futok hasonló zsákutcákba. Na de akkor már ezt is közkincs tárgyává teszem:

    Sajna nem tudok sql servert használni, mert a progimat munkahelyi környezetben használnám majd, és ott nincs lehetőségem adatszolgáltatót üzemeltetni. :\ Ezért maradtam az access file-nál. Hogy ezt is magyarázzam egy picit, az Excel kezelésével a kollégák nagy része már találkozott, így nem okoz gondot nekik a táblák módosítgatása az eddig használt VBA makrós nyilvántartásban (...ezzel persze hibákat generálva a program futásában...). Tudom, itt is le lehetne védeni a munkalapokat jelszóval, de úgy gondoltam, ha már VB, akkor kicsit fejlesztem a tudásomat és gyakorlásképpen megpróbálom inkább megcsinálni az adatkezelő progit, ami már nem excel táblákat módosítgat, hanem igazi adatbázis motorra épül. (Most jöhetnek a kritikák, hogy akkor meg miért nem tisztán accessben csinálom meg? A kérdés jogos! A válsz: azért, mert tanulom a VB-t! Mivel nem szakmám a programozás, csak hobbi szinten űzöm! Szerintem ez is nagy dolog már, hogy idáig eljutottam önszorgalomból.) Az Exceles táblával amúgy azóta semmi gond nincs. Az első pár hiba után, amit manuálisan javítottam, elmagyaráztam többieknek, hogy mi okozta, és azóta mindenki rendesen használja, csak amikor azt megírtam, akkor még nem volt arra igény, hogy mind az állapotfigyelt, és mind a nem állapotfigyelt szerszámot egy rendszerben kezeljük. (A másik dolog, hogy a VB tudásom is sokat fejlődött azóta, és egy csomó dolgot már nem úgy csinálnék meg mint anno.)

    Az SQL áttanulmányozása egyébként jó ötlet! Egyet is értek veled, de egyelőre megmaradnék az SQL alapoknál. Később biztos ráfekeszem majd erre is, ha még érdekel majd a dolog. Tényleg jó dolgokat meg lehet csinálni vele, az eddigi tudásoml már elég ahhoz, hogy ezt belássam. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák