Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBadPlaYeR

    senior tag

    Üdv!

    VB.NET-ben készítek a kollegámmal egy kiegészítőt egy CAD-programhoz. Adatokat akarunk megjeleníteni egy DaraGridView-ban (CustomInfoDataGrid néven fut a kódban). Ott van a probléma, hogy amikor a CAD-ből kiolvasott adatokat fel akarom tölteni a sorba, az késleltetéssel megy végbe. Bizonyos számú lépésen még túl kell mennie, mire ténylegesen megjelenik az új sor az adatokkal.

    For i As Integer = 0 To (myConfigsList.Count - 1)
    ' Változók behívása az aktuális config-ból
    Dim ConfigName As String = myConfigsList.Item(i)

    Dim PartNo As String = swActiveModel.CustomInfo2(myConfigsList.Item(i), "PartNo")
    Dim Description As String = swActiveModel.CustomInfo2(myConfigsList.Item(i), "Description")

    Dim Finish As String = swActiveModel.CustomInfo2(myConfigsList.Item(i), "Finish")
    @ Dim Jelleg As String = swActiveModel.CustomInfo2(myConfigsList.Item(i), "Jelleg")


    ' Aktuális DataGrid sorhoz infók hozzáadása
    Debug.Print("----PrepareDataGridView - AddRowKezd")

    # CustomInfoDataGrid.Rows.Add(ConfigName, PartNo, Description, Jelleg) 'MaterialValue, Finish)
    Debug.Print("----PrepareDataGridView - AddRowVége")

    Next i

    A #-el jelölt sorban van a parancs, hogy adja hozzá a sort az adatokkal. De ez nem történik meg, egészen addig, amíg a következő loop-ban el nem ér a @-al jelölt sorig. Ez alapból nem lenne baj, csak az értékek függvényében a további oszlopok más-más értéket kapnának. És amíg nincs kitöltve az összes érték, a következő folyamat hibára fut.

    Van valakinek ötlete, hogy ez így normális, vagy a kódunkban van valami hiba? Valahogyan azonosítani kellene, hogy mikor töltötte fel az új sort. Próbáltam az idővel is játszani, beállítottam a végén már 10 másodperces várakozást is, de egészen addig nem jelent meg a sor, amíg a @-al jelölt elemhez nem ér a program.

    Előre is köszönök minden ötletet!

    "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

Új hozzászólás Aktív témák