Új hozzászólás Aktív témák

  • krokk

    senior tag

    srácok kellene ötletet, hogy az alábbit, hogy tudom megvalósítani accessben, illetve meg lehet-e egyáltalán....

    Szabaság nyilvántartás.
    Hónap szinten kellene megjelenítenem, hogy az emberek melyik napokon vannak szabadságon.
    Kb ilyen kellene:
    Első oszlop egymás alatt a nevek a többi oszlopban meg a hónap napjai.
    A sorokba meg napoknál beixelve vagy más háttérszínnel a szabadság napjai.
    Adatbázisban a tól ig dátumot tárolom.

    Excelben szépen néz ki, de Access és VBA segítségével, hogy hogy kéne adatbázisból ezt prezentálni...
    Nemrég kezdtem csak VBA-zni meg Accessben szöszmötölni, htmlben jobban otthon vagyok ott simán megrajzolok egy ilyen táblát és feltöltöm adatokkal.
    De itt pl ha input mezőkbe vagy címkékbe tenném az nem épp a legjobb főleg mert nem nagyon tudom őket dinamikusan létrehozni és címezni vagy legalábbis nagyon macerás.

    De ha lekérdezésre, vagy diagrammra van valami ötletetek, hogy miként lehetne látványosan megjeleníteni az is segítség lenne... csak jelen pillanatban ötlettelen vagyok, hogy miként és hogyan lehetne ezt megvalósítani.

    Keresgéltem neten szoba foglalásos programra mert ez áll legközelebb, de vagy fizetős volt ha találtam, vagy a forráskód nem volt publikálva, stb....

    Remélem tudtok ötletet adni rá...

    Köszi.

    the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

Új hozzászólás Aktív témák