Új hozzászólás Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz A_ScHuLcZ #1760 üzenetére

    Tegnap este kicsit ideges voltam és fáradt, ennek a kombónak a szüleménye a korábbi hsz. :)

    Szóval leírom a teljes sztory-t és a tanácsotokat kérném:
    Azzal került hozzám a laptop, hogy vírus van rajta, megnéztem, egy fake antivirus programot láttam ilyen néven: XP Home Security 2012. Guglizva azt találtam, hogy a spyware doctor le fogja szedni minden gond nélkül, így azzal próbálkoztam. Miután ezzel megvoltam, a vírus ugyan eltűnt, de a rendszert jó mélyen megbolygatta, semmilyen exe kiterjesztésű fájlt nem bírtam elindítani például, mindig kérdezte, hogy mihez társítsa. Szintén guglizva találtam egy oldalt, ami leírja pontosan mit kell ilyenkor visszaírni a registrybe, hogy fussanak a programok. Ezt meg is tettem, de reboot után sem volt jó, sőt xp javító telepítés sem hozta helyre! Gondoltam egyet, csináltam egy új felhasználót, annál legalább a programokat el lehetett indítani, így egy lépéssel előrébb kerültem, de roppant szeszélyes a rendszer, folyamatos fagyások, hibaüzenetek, kékhalálok, nem induló programok, memória olvasási hibaüzenetek jellemzik az egészet (memtest volt, a ram rendben). MBAM, SuperAntiSpyware lefutott rajta eredmény nélkül. Ezért gondoltam leszedem róla a cuccokat külső winyóra, és format, majd egy új rendszer. Át is másoltam mindent, ekkor láttam azt, hogy teljesen összekavarta a külső winyóm partícióit, és a korábbi 1 helyett már 4 figyel rajta.

    Itt tartok jelenleg. Boot idejű vírus lenne, vagy csak ennyire tönkretehette a meglévő rendszert? Nem merek már rácsatlakoztatni semmilyen külső egységet..

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Új hozzászólás Aktív témák