Hirdetés

2014. április 16., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vírus a gépben! (kiemelt téma)

(#2051) PumpkinSeed válasza marcusa (#2050) üzenetére

PumpkinSeed
(őstag)
LOGOUT blog

Amit eltudok képzelni, hogy túlfeszt kap valahonnan. Nem sok olyan vírust láttam ami újradúrás után is ezt csinálja ha csaknem a régi rendszerből maradt vissza. Ugyanis a formázás nem töröl csak újra írhatóvá teszi a lemezterületet.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#2052) kispx válasza marcusa (#2048) üzenetére

kispx
(őstag)

Melyik folyamat terheli a merevlemezt?
A Proces Explorer-ben meglehet nézni, hogy az adott pillanatban melyik folyamat terheli le a merevlemezt. Rendszergazdaként futtasd.

Disk I/O résznél a
Disk Wirte Bytes
Disk Read Vytes
Disk Other Bytes oszlopokat keresd.

(#2053) severance

severance
(lelkes újonc)

Sziasztok!

2-3napja belassult a gépem, azt vettem észre hogy a játékok szaggatnak és a programok lassan töltenek be. Futtattam a Malwarebytes anti malware progit és az Advanced System Care-t is. Mindent kitakarított de még mindig akadozik.

Eddig fullhd-ban tudtam játszani fix60 fps-el mediumon most már 1280x1024 low beállítások mellett is szemmel láthatóan akadozik.

Az összes ramot látja, mint régen.

A10 5700
Asrock fm2a55m-dgs
2x2GB 1600mhz Dual channel

Lehetséges hogy vírus az okozója?

(#2054) Visormail válasza severance (#2053) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Lehetséges, de nézd meg a HD Sentinel-t is hogy mit mutat.

N.E.M. http://href.hu/x/iwti - Athlon X4 740, 4GB RAM, HD4850

(#2055) black ops

black ops
(újonc)

FIGYELELEM!!!

ÚJ VÍRUS

Máma a gépemen megjelent egy "GPU monitor" nevű alkalmazás.
Az a lényege hogy a gépedet visszafogja minimumra, ez alatt azt értem még egy minecraft is laggol rajta,
a kijelölés is, tehát minden.

Már az ujratelepítés mellet döntöttem de akkor vettem észre ezt az alkalmazást.
uninstaláltam és jó lett a gépem rögtön! :) :)

(#2056) nelsonmanian

nelsonmanian
(fanatikus tag)

Üdv!
A következő a problémám:

...\windows\syswow64\msiexec.exe fájra folyamatosan figyelmeztet az avast web védelem ezt akarja megnyitni: "dn#.su/billing.php" a # helyén más karakter szerepel.

Malwarebites, hitmanpro, avast nem talál semmit kereséskor.

Neten se találok semmi értelmeset egyedül ezt: [link]

1-2percenként jön a figyelmeztetés, elég zavaró. Vírus ez, vagy mi ez? Mi a teendő?

(#2057) Visormail válasza nelsonmanian (#2056) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Az az oldal nem elég? Leírják, hogy vírus és hogy a saját cuccukkal el lehet távolítani csökkentett módban, ott van a lap alján lépésről lépésre. Vagy megcsinálod azzal ahogy írják, vagy amikkel eddig kerestél azokkal most csökkentett módban is megpróbálod.

(#2058) sunny1

sunny1
(újonc)

Sziasztok! Légyszíves segítsetek.Egy ilyen alkalmazás win32 bundle toolbar.google.d van a gépemen.
Olvastam hogy külön eltávolító progival lehet csak ettől megszabadulni.Mit tanácsoltok mit tegyek?
Válaszokat nagyon szépen köszönöm.

(#2059) demyen

demyen
(tag)

sziasztok.
Valószinü bekaptam egy fura Virus félét.
----
ha nem nyulok a géphez pár perc után felmegy a videókártya max órajelre a gpu ugyan ugy a memória órajele is..

Itt sikerült megtalálnom
[link]
zmjqddvgrx.exe lenne az, de nem találom sehol a gépen...

Látni amikor megjelenik beindul a GPU, majd ha megmozgatom az egeret, befejezi, és egy idő után eltünik.
De nem tudom megtalálni sehol a gépen, se viruskereső semmi nem jelzi, találja.
Hogyan tudom megfogni???

Ja, ha a feladatkezelő van megnyitva fura módon nem aktiválódik, amuyg mindig ha 2 percig nem nyulok a géphez.

[ Szerkesztve ]

(#2060) Visormail válasza demyen (#2059) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

mbam-ot futtattál már?

(#2061) demyen válasza Visormail (#2060) üzenetére

demyen
(tag)

Szia. Bocs, az pontosan mi?

(#2062) S-IW válasza demyen (#2061) üzenetére

S-IW
(kvázi-tag)

(#2063) Visormail válasza demyen (#2061) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Beírod a googlebe és egyből kiadja.

(#2064) demyen

demyen
(tag)

megtalálta, sőt többet is, köszönöm mindkettőtöknek. :R :R

(#2065) péter28

péter28
(lelkes újonc)

Sziasztok!Egy kérdéssel fordulnék hozzátok!Tudjátok-e mitől lehet ez:ha merevlemezt vagy pendrive-ot dugok a gépemre,a mappák helyett parancsikonok jelennek meg.Ha leformázom és egy másik géppel rakok rá valamit és vissza dugom az enyémbe,szintén parancsikonok vannak.Hozzá tudok férni a mappákhoz az usb show programmal,de hiába szedem le és rakom vissza őket formázás után,mindig ugyan az történik.Ez valami vírus miatt lehet?Tudtok erre valami megoldást?

(#2066) Visormail válasza péter28 (#2065) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Igen vírus, a géped is fertőzött ezért mikor rádugod megint vírusos lesz a pendrive is.

(#2067) péter28 válasza Visormail (#2066) üzenetére

péter28
(lelkes újonc)

Köszi!Akkor a megoldás újratelepítés?A külső merevlemezemmel is ez a helyzet,akkor azt is formázni kellene?Meg tudom róla menteni valahogy az adatokat?

(#2068) Visormail válasza péter28 (#2067) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

A gépen inkább vírusirtásra gondoltam mint formázásra. Ha a külső merevlemezen is parancsikonok lettek, azt nem tudom hogy helyre lehet e állítani az adatokat. Pl ha már megtaláltad és leírod a vírus nevét, talán akkor jobban tud segíteni valaki, rá lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

(#2069) csixy válasza péter28 (#2067) üzenetére

csixy
(senior tag)

Lehet, hogy a megoldás itt van ?

vers: .......................................látod! A guggli a ....................barátod.

(#2070) riska1982 válasza demyen (#2059) üzenetére

riska1982
(fanatikus tag)

Helló!

Én a Spybot 1.6.2-re esküszöm, az meg szokta találni az ilyen vírusokat is. (Elsősorban kémprogram kereső, de hatékonyan segített már rajtam).
Amiben én hiszek:

Spybot
Microsoft Security Essentials
Ccleaner (felesleges registry maradványokra)

A lehető legvégső megoldás
A Windows Repair All In The One

Mindegyik full ingyenes!

http://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#2071) péter28 válasza Visormail (#2068) üzenetére

péter28
(lelkes újonc)

Kösz mindenkinek a választ!Úgy néz ki vírusirtóval sikerült megoldani a problémát a gépen és a külső merevlemezen is.

(#2072) (Bundás)

(Bundás)
(PH! addikt)

Cryptorbit-ről hallott már valaki? Irtásáról találtam infot, meg hogy állítólag nem visszaállíthatóak az általa lekódolt fájlok. Utóbbi viszont nem világos. Csak azért nem lehet, mert kamu a pénzkifizetés, vagy mert a program telepakolja szeméthalommal a fájlok tartalmát, vagy esetleg tényleg lekódolja.

(#2073) (Bundás) válasza (Bundás) (#2072) üzenetére

(Bundás)
(PH! addikt)

PS: van eredeti és fertőzött fájl minta is; hol a hekker aki ezt megoldja? ;]

(#2074) kispx válasza (Bundás) (#2072) üzenetére

kispx
(őstag)

Tényleg lekódolja.

(#2075) Gabor8634

Gabor8634
(lelkes újonc)

Nekem ma a police vírus akart rámászni de csak a böngészőt bénította meg ja meg kérte hogy fizessek 25000 :C vicc azt hiszik bedőlök egy ilyennek hogy a rendőrség neten keresztül lezárta a gépet és ha nem fizetek akkor börtön ! Egy gyors újraindítás után már semmi gond nem volt vírusirtó lefutott talált 9 kártevőt ki is irtotta!
Bár csak annyit kívánok ,hogy aki ilyeneket csinál meg kitalál essen össze a gép előtt !!

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Vírus a gépben! (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.