Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALFA

    senior tag

    Remélem, jó helyre írok, egy kis segítséget kérnék, hogyan lehet különböző formátumú videókat egy videó fájlba összevágni és olyan minőségre hozni, hogy projektorral kivetítve ne legyen gond se a képpel, se a hanggal.
    Még sajnos nem tudom, a projektor mit vár el, a leggyengébb az állítólag 1024x768-as, de hangról nincs információ.

    Eddig két fájlt kaptam, egy mp4-es, ami H.264 1376x744 és 20 fps, hang nélkül, és egy
    avi, ami 640x480 és 25 fps, AAC audio hanggal.

    Azt mondták, csináljak belőlük 720-as vagy 1080-as videot 30 fps-sel, de erős kétségeim vannak, hogy az élvezhető minőségű lesz.
    Mit ajánlotok?

    Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

  • ALFA

    senior tag

    válasz pibácsi #3547 üzenetére

    Köszönöm a részletes választ, akkor jól sejtettem, hogy olyan műszaki "apróságokról" van szó, amiről elfelejtik a nagyérdeműt tájékoztatni.

    Fiatalok nekiálltak videot szerkeszteni, nagy büszkén be akarták mutatni, mit tanultak alig néhány hét alatt, és bizony sírás és kiabálás lett a vége, mert bizonyos részleteknél nem volt kép, máshol nem, vagy akadozott a kép és hang.

    Röviden a lényeg:
    videoszerkesztést oktató leírások és videok egyszerűen közlik, hogy "csak válaszd ki, hogy miket szeretnél összevágni, húzd be őket a megfelelő sávba, stb. stb. és mentsd el kész készen is van."

    Na igen, csak éppen nagyon nem mindegy az, hogy milyen paraméterű videok vannak kiválasztva szerkesztésre. :(

    Beszúrt állóképeknél kezdtem sejteni, hogy ilyesmi lehet a probléma, mert a gyerekek értetlenkedtek, hogyan lehet az, hogyha a képet böngészőben megjeleníti, ugyan úgy egy teljes képernyőn jelenik meg, mint ahogy a videoban kellene.

    Mert nekik csak az számított, hogy a kiválasztott kép "teljes képernyős" legyen. :O

    [ Szerkesztve ]

    Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

  • ALFA

    senior tag

    Lejárt a szerkesztési idő:

    Az megoldható lenne, hogy a téma összefoglalójába írnátok egy rövid listát, mire kell figyelni műszaki téren, mielőtt valaki nekiáll konvertálni, szerkeszteni?

    Esetleg linkgyűjtemény valóban színvonalas leírásra mutatva, mert MS színvonalú "csak válaszd ki és húzd be és kattints és már mehet is" az van milliószámra. :(((

    Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

Új hozzászólás Aktív témák