Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz zoltanz #2073 üzenetére

    Én ffmpeggel próbálkoztam és kis kutakodással ezt találtam: [link]

    A parancs, amit használtam így nézett ki:
    C:\ffmpeg>"bin/ffmpeg" -i "input.ts" -s 1280x720 -vcodec libx264 -threads 2 -b 9000000 -r 25.000 -flags +ildct+ilme -x264opts keyint=1:nal-hrd=vbr:vbv-bufsize=5000:vbv-maxrate=50000:tff=1 -acodec copy "output.ts"

    Ezzel kézítettem egy 9 megabites ( -b 9000000 ) videóval és változatlan hanggal (-acodec copy) rendelkező 720i fájlt. A többi parancsnak még nekem is utána kell néznem :D .

    Viszont, ha az eredeti fájlt megmarad ( sőt ha nem akkor még inkább ), akkor én már konvertálásnál deinterlacelném. Nekem ilyen fájlokkal kevesebb problémám volt, mint interlacednél. A TV-kben állítólag nagyon jó deinterlace algoritmusok dolgoznak, de nem tudom, hogy ez a táblagépekre is igaz-e. Persze ez privát vélemény :) .

    Sőt, igazából nem tudom, hogy ez valóban jobb minőséget produkál-e. Ki kell próbálni, mert lehet, hogy a videókonvertáló, amit használsz majd először deinterlaceli a videódat, után átméretezi és végül interlaceli. Így már lőttek az egésznek és még rosszabb eredményt is kapsz mintha sima 720p-s végeredményt kértél volna tőle.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák