Új hozzászólás Aktív témák

  • enyan

    tag

    válasz cigam #2962 üzenetére

    Köszi a választ!

    Természetesen a handbake gájd ide vonatkozó részét többször átolvastam, de ennek ellenére nem tudtam eldönteni, hogy mi legyen. Nagyjából van fogalmam arról hogy kerülnek fel különböző képarányú videók a dvd-re azonos felbontásban, de úgy néz ki nem elég ahhoz, hogy értsem a none, strict, loose pontosan mit is csinál? Egyszerűen szeretném megőrizni az eredeti felbontást, vagy ha lehet jobb (720+x576), akkor azt. Ezt sajnos nem tudtam kideríteni hogyan kéne. Nem tudom pontosan eredetileg mi van a dvd-n, egyébként 4:3-as anyagról van szó. Ami még bekavart, hogy a strict és a loose ugyanazt az eredményt hozta: 768x576. A modulus is érthető hogy mit csinál, de fogalmam sincs, hogy az x264-es kodek melyik értéket szereti és az is érdekes lehet, hogy a lejátszókat befolyásolja-e ez az érték. Egy 200+ részes sorozatot szeretnék letömöríteni és próbálom a lehetséges hibákat kiszűrni még az elején. A deinterlace gondoltam azért lehet fontos, mert semmiképp nem szeretném lekukázni a kép felét és nem tudom melyik beállítás eredményezi a legkisebb veszteséget. A vlc playerben próbálgattam a különböző deinterlace módokat és meglepő különbségeket tapasztaltam. :F

    Köszi mégegyszer a segítségeket!

Új hozzászólás Aktív témák