Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Olvastam neten egy véleményt, de elég vadregényesnek tűnik elektronikai háttérismereteimet alapul véve. A tény az, hogy két VGA-s CF esetén bazi kevés az FPS. Emiatt kezdtem nézelődni és ezt okozhatja az is egy fórumos vélemény írója szerint, hogy a táptól nem kap elég áramot a második VGA. Na most én úgy gondolom (de javítsatok ki ha ez nem így van), hogy ha magasabb az áramfelvétel annál, mint amit a táp leadni képes, akkor a védelem levágja a tápot, gondolom egy csifi tápnál nem csak egyszerű rövidzárvédelem van, hanem túlterhelés elleni is. Ezért gondolom azt, hogy ez ebben a formában hülyeség. Azaz ha kevés lenne a 650W-os tápom a két 4870-es kártyának, akkor ha élből bekapcsoláskor nem is, de a teszt indításakor, tehát amikor a 3D-s terhelés miatt megugrik a két VGA áramfelvétele le kéne hogy vágja a védelem miatt a táp az egész gépet. Szóval ez a táplálási gond kizárható nem? Egyébként egy 4870X2-őt gond nélkül elvitt ugyanez a tápegység úgy, hogy a 8pines PCI táp a molex-es ágról ment egy átalakítóval. Két 4870 valamivel többet eszik, mint az X2, amin egy nyákon van a két GPU ez mondjuk tény, de ez akkor is elég őőő finoman szólva "érdekes", de ha valaki osztja ezt a véleményt, bármint hogy a táp "kicsi" és meg tudja indokolni egy picit jobban megalapozva szakmailag annál, mint hogy "szerintem", akkor nagyon megköszönném, ha elmagyarázná, mert ezt nagyon nem értem. Főleg így, hogy effektíve, ezekben a tápokban gyakorlatilag egy ág van ha jól értelmezem, legjobb esetben max ágankénti külön védelem indokolhatná, hogy külön ágakként értelmezhessük azt a kábelt, aminek a végére PCI tápcsatit tesznek, vagy azt amin éppen Molex van, szóval az ilyen adat, hogy xy ágon, (például a molexesen) max 16A áramerősség leadására képes a tápegység az inkább elvi adat, végtére is melyik 20k-s tápban van ágankénti külön védelem? Max a ráforrasztott vezeték keresztmetszete vagy a molexes csatlakoztatási forma maga szabhat korlátot az áramerősségnek végtére is ugyanaz dolgozik a tápban akkor is, ha a PCI-os ágon folyik 30A, vagy a két ágon 15A-15A külön-külön nem? Mi kavarhat itt be?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ezeknél az "átlagos" számgép tápoknál el lehet intézni egy szem csomóponti törvénnyel az összes ágat a védelem figyelembevétele nélkül, a védelem meg ha nem nyomja le akkor olyan, mint ha nem is lenne, azaz végülis durva mindegy melyik ágra hány Ampert írnak nem? Ha nem durran le, akkor annak menni kell, max túl van terhelve a táp, amitől idővel megadja magát, de menni akkor is menni kell a két VGA-nak nem?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz 04ahgy #6143 üzenetére

    Egyetértünk, azóta mondjuk ki is derült, hogy driver probléma volt, mondhati "szokás szerint", ati-ék nem figyelnek oda a CF-re, egy rakás CCC verzióban nem vagy csak rosszúl megy.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz marcusa #12345 üzenetére

    Gyári adat, idézet innen:

    - Operating Temperature: 10 ℃ to 25 ℃

    :C igazi global shipping. Eső Londonban? A TT táp megy és megy. Kisüt a nap Magyarországon és még tetőtérben is laksz? Hát a pofám leszakad, na magadat elszégyeld. :DDD Ha 26 fok volt a szobában akkor ne hisztizzé, me' mon'tuk hogy necces ki'ccsávó :))

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz andrade #12348 üzenetére

    Nézz csak rá! Hát én is imádom az ilyen má'kás 70+ gyöngyszemeket. Mennyit kap magára térden 230-on?
    5 Ampert? Nééééda kis hazug aszondja, hogy alig fogyaszt kilowatt fölött, hát az semmi! Á tutira megéri, figyelj! Megvéd meg minden, meg halk is meg ajánlott is, há nem is kérdés. Kell. Tééétéééé, akarod. Nem is próbállak meg lebeszélni róla, nem is hallom amit mondasz érted?! Ide nézzél! Hoppá! Leszedhető a kábele?! Azt a királyságot! Nééééézzed már hát szoknyás is vágod? Szoknyás ennyiért?! Na. Arról nem is beszélve, hogy tété, mer' már újra el kell mondanom, szerinted még nem unom? Nézzed már a festését! Ugye hogy ugye? Na csörgesd az aprót! Vééédelem peersze. Minden védelem van benne. Ne idegeskedjél! Jó táp, mondom hogy jó, hát ajánlott ne őrülj már meg! Ötbe odaadom, nahh. Jó, legyen négyfél, de mostmár tényleg virítsál, mer' pfff, hallod nagyon sietek. :DDD

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák