Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • takbal

    csendes tag

    Csütörtökön köti a voda a gigás netet 500-ról nálam Zuglóban.

    IP TV ügyben: nekem nincsenek nagy igényeim, az Androidos tévémen szeretném a tévét nézni, neten át visszanézhetően, egy távirányítóval. De nem hagyják.

    A horizon go-t még nagy nehezen ráhekkeltem a Shield-emre. Az app ott se ment, de böngészőből igen. Először Firefox for Android TV-n néztük, amit lehetett a távirányítóról vezérelni. Aztán amikor annak megszűnt a támogatása, akkor .apk-ról felhekkelt chrome-n át ment, és mobilról az nvidia controllal vezéreltük a kurzort. Ez már így is nagyon kényelmetlen, mert a mobillal kell kombinálni a távirányítót, de úgy-ahogy megy.

    Nna és most jön a horizon go -> vtv váltás. A Chrome a Shielden errort dob a voda netes oldalára. Egyszer ráhekkelem majd az .apk-t is, de nem sok reményem van, tekintve, hogy már a horizonos app se ment.

    Nem maradt más, nézzük akkor majd a tuneren. Találtam egy bluetooth-os egér + tanítható IR távirányítót, ami majd lecsorog Kínából, abban van minden reményem, hogy sikerül megúszni a zsonglőrködést.

    Valaki érti, mi a fenéért nem képesek a szolgáltatók az Android TV-s verzióját kiadni a tévénézős appjuknak? Miért van az, hogy egy tucat otthoni eszközön nézhetem IP-n, csak magán azon a rohadt tévén nem? Tényleg akkora igény ez? Miért kényszerítenek a két távirányítóra? :W

  • takbal

    csendes tag

    válasz mad823 #109791 üzenetére

    Álmodozhatunk, de szerintem ennek elvi baja, hogy a TV általában gagyi elektronikája sose fog tudni minden igényt kielégíteni. Ott ez mindig csak egy add-on marad a képernyőhöz, amit azoknak szánnak, akik nem fognak külön lejátszó hardvert venni.

    Nekem pl. Android TV-s tévém van, egy darabig arról néztünk mindent, de a szoftvertámogatása elképesztően rossz (TCL, két évig nem volt egy olyan verziója, ami ha kikapcsolom, kikapcsolva marad, bekapcsolni meg gyorsan lehet). 5.1-es erősítőre Dolby Digitalnál jobb hangot sosem tudott kiküldeni. A hardvere pedig gyengül, 4k tartalmakkal már nagyon megküzd. Ezért vettem egy Shieldet mellé, annak rendes a hangja, megy róla Netflixes Atmos, és a 4k 60Hz HDR Kodival. De ez is Android TV-s ...

    Én a szeparált dobozokban hiszek, ahol mindenki a saját igényére szabja a lejátszási és a megjelenítési oldalt. A tévétől én nem várok többet, mint hogy szép képe legyen, meg legyen egy bemenete.

    De már akkor is elégedett lennék, ha az iparág képes lenne azt megoldani, hogy ha veszel egy TV-t, egy erősítőt és egy boxot, ezek atomstabilan mennek együtt. Ez úgy minimális alap kéne legyen. Az én eszközeim ezt pl. nem tudják, a CEC sose működött rendesen, a hangot infráról kell szabályozzam.

  • takbal

    csendes tag

    válasz #72445440 #109793 üzenetére

    De miért jobb nekik, ha boxon nézem, mintha vtv-n? Hosszú távon mindenkinek az az érdeke, hogy az egész p2p IP alapú legyen. A box is +1 távirányító, így nekem pont annyira lenne használható, mint a tuner.

  • takbal

    csendes tag

    válasz cocka #109795 üzenetére

    Sose szórakoztam felvétellel, de a telefonomban jóval erősebb hardver van, mint a tévémben. Ha a telefonom meg tudja jeleníteni, akkor felvenni is jobban tudja.

    Sajnos nagyjából a Shield az egyetlen normális box, ami tud rendes hangot.

  • takbal

    csendes tag

    válasz cigam #109796 üzenetére

    Attól félnének, hogy valaki hajlandó lenne minden este ugyanazt nézni, mint a szomszédja ... ? Ne már.

    Egy Android TV-s verzió nem is lenne külső megjelenítő semmilyen értelemben. Kb. egy flag-et kéne bebillenteni a release-ben, hogy az app telepíthető Android TV-re is. Egye fene, akár ne tegyenek hozzá külön távirányítós UI-t, majd megoldom légegérrel.

    Ez egyszerűen ignorancia a használók felé. Annyira nem lehet ritka az Android TV-s tévé. Talán inkább valami sávszélfélelem lehet ebben.

  • takbal

    csendes tag

    válasz cocka #109840 üzenetére

    A tucat kínai Androidos boxokból olyat még nem láttam, ami tudna rendes hangot. A Shield-re meg megcsinálták a hardveres támogatást, az Nvidia az egyetlen, akinek jutott erre pénze, mert igyekszik futtatni a boxát (na meg az Apple is, de olyat nem veszek).

    Nekem bőven elég az, amit az Android TV tud: kodi, youtube, netflix, vlc, chromecast tökéletesen megy róla, más meg nem érdekel. Kizárólag csak a voda szívat.

    De valaki írta fenn, hogy Android Firefoxról megy a weboldal, szóval mégis van remény. :)

  • takbal

    csendes tag

    Voda 500 -> 1000, fehér CB -> 3.1 Arris upgrade tapasztalataim Zuglóban:

    Letöltés lényegében nem változott, speedtest 400-500-as sávból 500-600-asra váltott (ha épp jó kedve van éjszaka ...). Ügyfélszolgálat szerint ennyit tudnak, garantált tartományban benne van, bocsika. Feltöltés tényleg duplázódott, nekem ennyiért már megéri. Modem módban fut (kérni kell), stabilnak látszik egy hét után.

    Shield-en (Android TV box) a voda TV app 007-es hiba (unsecured OS), tv.vodafone.hu meg Chrome / Firefox bármilyen user agenttel WT1809-es hibát dob. Linuxos PC-ről is.

    Az egyetlen módszer, amivel a weboldalt el tudom érni a TV-n, az Nvidia GameStream-es desktop küldés egy Windows PC-ről. Ehhez persze kell egy bekapcsolt NV kártyás gép. Így sajnos a könnyű reklámátpörgetéses tévézésnek a Horizon Go-val együtt nagyjából vége lesz.

    Rátaláltam viszont a G7BTS távirányítóra a Shield-hez, amit erősen javaslok sorstársaknak. Bluetooth, így fut a nem pro Shield-del is. Van rajta négy programozható infra gomb, amivel a CI+ tuner vezérlését is meg tudtam oldani (source váltás, OK gomb, le/fel). Van rajta pointer, így a GameStream-en át a PC is vezérelhető egyéb telefonos appok nélkül. Receiver hangereje állítható CEC-en át a tuner használata alatt is, csak a Shield-et kell beállítani, hogy ne menjen standby-ba. Így már egész jól megy egy távirányítóról minden.

Új hozzászólás Aktív témák