Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz raverke #129626 üzenetére

    Vodafone TV-vel lenne 1 kérdés: Megoldható valahogy, hogy a TV-n nézzem az adást?

    Nagyon általános ez a kérdés. OK a szolgáltatás neve Vodafone TV, de milyen eszközzel használod? A mobilplatformos verzióját, ami csak okostelefonon meg tableten fut és azok közül se minden?

    Vagy a VTV boxon vagy laptopon/PC-n keresztül a weben?

    Tudtommal a mobilplatformos verzió TV-re castolása nem lehetséges. Talán a DisplayPort alt mode-dal lehet, de ez nagyban fw függő is. Még ha támogatja is, lehet hogy fekete kép a "jutalom".

    Webes verzió átküldése a PC/laptop videokártyájától függ elsősorban, illetve hogy támogatja-e a HDCP-t. Ha van rajta DVI, HDMI vagy DP kimenet, akkor azért működnie kéne. Nyilván ebben az esetben a lőtéri kutyát nem fogja érdekelni, hogy mobilnetről van neted, kábelnetről vagy optikáról. Ha az adott nettel működik a PC, akkor a weblapon is működnie kell a lejátszásnak a fenti feltételek figyelembevételével.

    VTV box esetén pedig ugye kétféle működési mód van, az egyik a pusztán netes, a másik pedig amikor az élő adások a koaxról jönnek. Ha jól tippelek a működési mód attól függ, hogy az adott területen ki van-e építve a trékom optika.

    Na most miután írtad, hogy nem opció a koax, mert csak mobilnet van, így ha a te boxod vagy boxaid (ugye nem derült ki az se, hogy 0 vagy egy van vagy több) az ethernet kábel mellett koax kábelt is igényel(nek), akkor nem kockáztatnám a box máshova hurcolását meg koax ki-becsavarozgatását.

    A másik opció, amikor neten jön az egész. (azaz nem kell koax) Erről annyit tudok írni, hogy nekem is van szintén 4G router, bridge módban teszteltem Yettellel és először bejött az élő adás és látszólag ment is, aztán egyszer csak megjelent a "Szia" felirat és a pöttyök villogása, mintha akkor configolnám először, majd amikor a továbbra nyomtam, egyszerűen belefagyott a folyamatba és csak az áramtalanítás oldotta meg. A vicc, hogy ezután simán bejött, mintha elfelejtette volna ezt az egész "Szia" procedúrát. Viszont így a hátrány:

    Ugye a legtöbb mobilnet geolocationt is változtat az IP miatt, ha eleve nem is vagy budapesti, akkor ugye jó tudni, hogy ezek visszahajintanak Budapestre, tehát nem csodálom, ha a box érzékelni kezdte, mintha másik városból kapna netet és megpróbált beazonosítani, hogy akkor most valójában ki is vagyok. Lehet jobb lett volna router módban próbálkozni, mert akkor csak kap egy belső IP-t (192.168.1.akármi) és feltehetően nem vizsgálja tovább, hogy a router honnan kapja a netet.
    Felvételek foglaltságát ugyan kiírja százalékban, de a felvételek rész tök üres. Selfcare app hibaüzenetet küld.

Új hozzászólás Aktív témák