Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubek-Einste

    Topikgazda

    válasz makos0078 #116284 üzenetére

    1) Vajon az új modem wifije van-e minimum olyan erős, mint a régié? (Az is lehet, hogy nem akarják cserélni? A netes felületen csak a TV box esetleges megtartását kínálja fel.)
    A jelenlegi is megfelelő az 500-as nethez, cserélni nem kell, csere egyedül az 1000-es előfizetés mellé kell.

    2) A kábelezés, osztók továbbra is jók-e így, azaz nagyjából csak átdugom a csatikat, és kész? Eléggé be van madzagolva minden a TV alatti/melletti szekrényekbe, nem bolygatnám...
    Ha jelenleg nincsen vele gond akkor nem kell hozzá nyúlni.
    Ha nem kell a műsor visszanéző funkció akkor maradhat a régi box is.

    3) Vihar esetén néha elmegy a net, de TV általában még szokott lenni. Az új konfiggal mire számítsak?
    Ugyan erre, ha box-ot cserél akkor ahhoz kell net is.

    4) Fontos: megmaradnak-e a másik TV-n a szabad csatornák? Nem is tudom, ez mennyire hivatalos, az ügyfélszolgálatot nincs kedvem megkérdezni. Apropó, a szolgáltatási terület 8146 Jenő, ha érdekes.
    A csomagváltással nem fognak eltűnni de az analóg csatornák előbb vagy utóbb ki lesznek vezetve.

    5) Kisebb TV csomagra váltást ugye nem fogják engedni? Lemondással és újra szerződéssel sem? Ha most párom nevére kötöm az újat, akkor sem? A cím ugyanaz. Igazából a Basic TV csomag is elég lenne. 1270 - lemondással érdemes próbálkozni?
    Telefonon tudsz kisebb csomagot is kérni de nem biztos, hogy olyan jó ajánlatot kapsz mintha nagyobbra váltanál.
    Címre van figyelés így a lemondással semmit sem érnél el, csak macerás lenne a dolog.

    6) Szól-e bármi a mellett, hogy megtartsam a régi TV boxot? A távirányítót már többször ekkeltem, de a program léptető gombok már (megint) nagyon nehezen működnek, már csak ezért is cserélnék. YouTube, adás rögzítés és -visszanézés eddig nem érdekelt, de a gyerekek miatt viszont már nem lenne rossz.
    A jelenlegi box-hoz nem kell net <- ez fontos érv ha nincsen ott UTP kábelezés.
    A távirányítót simám cserélik bármelyik ügyfélszolgálati irodában.
    Ha kellenek az említett funkciók akkor cseréljél box-ot és készülj fel, hogy kell neki net is.

    7) Az új csomag tartalmazza ezt az e-Pack kedvezményt, ha jól sejtem, gyakorlatilag ettől lesz olcsóbb. Ez annyi, hogy innentől nincs postai csekk, viszont fizessem be időben. Valami fontos még ezzel kapcsolatban?
    A Díjnet-es fizetés megszünik.

    8) Ellenérv a szereld magaddal kapcsolatban? Olvastam szívásokról az új box regisztrációjával kapcsolatban. Mégis hívjam ide a szerelőt, és addig ne engedjem el, amíg nem működik? Szereld magadnál mi szokott lenni a régi cuccokkal, nekem kell bevinnem/elküldenem?
    Ha biztosra akarsz menni akkor kérsz technikust, ő addig nem fog elmenni ameddig nem működik.
    A régi eszközöket neked kell feladni a postán.

    9) Esetleges elállás esetén (pl. nem jön be az új TV box) mekkora szívás szokott lenni visszacsinálni mindent a régire, azaz pl. visszaregisztrálási idő a régi boxnál, stb.
    A régi box-ot már nem kapod vissza.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • kabelmania27

    Topikgazda

    válasz makos0078 #116284 üzenetére

    Üdv!
    Ha megnézed a modem oldalán a jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy kell-e szakadástól tartanod és ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.
    192.168.100.1 címen lépj be a modem oldalán, a jelszó az eszköz aljára van írva, utána haladó beállítások majd hálózat állapota, majd a letöltés és feltöltés fülekről kellene az értékeket a következő hsz-ba másolni.
    Amennyiben a tévében van mpeg4 dvb-c tuner és CI+ modulfogadó a box helyett kérhetsz médiacardot, egy hátránya van a médiacardnak, hogy nincsenek interaktív funkciók.
    Ha technikusi beüzemelést kérsz a régi eszközöket el fogja vinni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák