Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quint

    aktív tag

    válasz cocka #114675 üzenetére

    Szegény nagyszüleimnek még valamikor a 90-es években vettem egy képmagnót. Eredetileg ezért, hogy majd mindig viszek nekik kazettán filmeket. De mindig a tyúkokkal feküdtek le aludni, ezért megmutattam nekik, miként tudnak időzített felvételt csinálni.

    Én lepődtem meg a legjobban, amikor egyszer úgy mentem, hogy a kisöreg ölében volt a használati utasítás, az orrán az olvasószemüveg, a dohányzóasztalon a "távcső" és a két távirányító, mellette meg a nagymami, aki kislányos izgalommal nézte, mit kell csinálni. Némi gyakorlatozás után rutinból megcsinálták, és tök boldogok voltak tőle.

    Sima időzített felvételt a Cisco boxszal én is gyakran készítek, mert az M4-es csókák legtöbbször az EPG-infókkal sem foglalkoznak (ha hozzám is minden lényeges teljesítmény nélkül ömlene a pénz, és is hajlamos lennék letojni a nézőimet), például most szombaton késő este még tök üres volt vasárnap reggel 6-tól minden, így még a Ciscoval sem tudtam volna felvenni az F2 futamot EPG-re támaszkodva. De időzített felvétellel az ősöreg, nem korszerű, nem "haladunk a korral"-kompatibilis Cisco röhögve megoldja. Ha élnének a nagyiim, akkor ők is úgy találnák, hogy még egyszerűbben is, mint ahogy a videómagnóval lehetett. Ők még azt hitték volna, hogy ez a fejlődés, nem az, hogy már megint nem lehet felvenni.

Új hozzászólás Aktív témák