Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz cof #124726 üzenetére

    Igen, az, és igen, ők :( Sőt már meg is lépték: Index - Belföld - Árat emel a DIGI
    Mivel a szolgáltatók most élnek először ezzel a törvény adta lehetőséggel egyúttal precedenst is teremtenek, azt az üzenetet is hordozza, hogy EFI-k mostantól ezek a szabályok, így készüljetek... A törvény lehetőséget ad erre, az ÁFSZ-ben benne van, innentől kezdve maximum nem etikus, de sehol meg nem támadható. Nem mondhatod azt, hogy hát akkor a kölcsönösség alapján te is módosítanál évente egyszer... régen ugye volt egyfajta kölcsönösség, hiszen felmondhattad, de ezt elvették. Törvénybe foglalták, innentől az van, hogy "korrektül" tájékoztatva vagy a szolgáltató részéről, hogy az ÁSZF ezt tartalmazza, ha nem tetszik nem fogadod el. Az összes szolgáltató ÁSZF-ébe beépítik azzal a megjegyzéssel, hogy törvényi fundamentum is van alatta. Az, hogy nem lesz olyan szolgáltató amelyik ÁSZF-ében ne lenne ez benne, senkit nem fog érdekelni :( Egy-két év és teljesen megszokottá, elfogadottá válik. Az egyetlen gondjuk szerintem a százalék mértéke, mert a reálist nem merték bevállalni. Az a "szép" a dologban, hogy még az sincs, hogy átmész egy másik szolgáltatóhoz. Nincs meg az az opció, hogy most felszívtad magad, mint én 2009-ben a DIGI-nél és mentem a Telekomhoz (küldtek a DIGI-től akkor egy levelet, hogy világgazdasági válság miatt a $ - Ft árfolyam bla bla + 300 Ft, hűségem nem volt a tányéros TV-n felmondtam nekik :D ) vagy mint 2016-ban az Invitelnél akiknél szintén felmondtam - ott volt hűségem, de még törvényes alapom is, így kötbérmentesen tettem - , és átmentem a UPC/ Vodafone-hoz, szóval, hogy válthass másikra, lehet akármennyi szolgáltató az utcádban, mindegyiknél ezek a játékszabályok.

    Szerintem "csak" azért 10%, és nem 20 vagy 30%, mert az alapvető élelmiszerek 50-90%-kal is drágultak, de azt ugye vagy megveszi az ember, vagy éhen hal... Ha tömegesen nem bírnák fizetni az emberek az Internet + TV + telefon csomagjaikat, akkor megveszik az alapvető élelmiszert, és oké, hogy lesz tartozásuk a szolgáltató felé, de annak behajtása sokkal körülményesebb. Szerintem most tapogatóznak, hogy mennyivel lehet úgy emelni, hogy a lemorzsolódok aránya ne legyen túl magas. Nyilván lesznek olyanok, akik amint lejár a hűségük például választanak, hogy csak Internet, vagy csak TV, vagy csak Telefon, vagy egyik sem. Persze régebben is voltak elszórt esetek, hiszen bárkiből lehetett munkanélküli 2022 előtt is... de most komoly tömegek szegényednek el, mindenkinek megnőttek a kiadásai. A boltok vs szolgáltatók versenyében, bár utóbbival áll az ember szerződésben, a boltok az erősebbek.

    #124725ates2: Nekem pl októberig Magenta 1 hűségem is van... amikor megkötöttem szó sem volt áremelésről. Aztán az elsődleges címemen még nincs is Telekom optika. Így tudom nézni a Telekom TV-t DIGI optikán, meg használni a SIM kártyát :D Nyilván ha lejár a hűség, majd nem hosszabbítok, ha csesznek Hajdúszoboszló fürdőnegyedébe telekom optikát húzni továbbra is.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák