Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Youri

    veterán

    válasz #40553216 #5800 üzenetére

    Fogalmam sincs, nem azóta dolgozom ott... De nem hiszem, hogy sokat frissült volna :D nem kell neki

    RTX ON

  • Kendek

    MODERÁTOR

    válasz #40553216 #5800 üzenetére

    Az Ubuntu egyetlen támogatott felületet kínál, ha neked az nem felel meg, akkor nem az Ubuntu telepítőjével kell telepítened a rendszert. De ezt már írtam is. Az Ubuntu nem olyan mint a SUSE, nem tartalmaz egyetlen telepítőmédián több, választható környezetet. Minden külön van, és a telepítők nem csomagokra, hanem rendszerképre épülnek. Ez is egy fontos, és igen jelentős eltérés.
    A DVD méretű .iso nem épülhetne rendszerképre, mert akkor mindenkinek minden települne és ott tartanánk méretileg mint egy Windowszal. Csak éppen sok felesleges dolog lenne telepítve (persze pont az nem ami neked kellene, a zárt meghajtók). Ha csomagokra épülne a rendszer, akkor akár már választani is lehetne, hogy mit raksz fel, de az Ubuntu alapvetően nem ilyen (mint a SUSE), és most már nem is lesz. Az a megoldás lassú, és a mély konfigurálhatóság túl bonyolult, nem kompatibilis az Ubuntu szellemiségével.
    Megoldás lenne egy hibrid telepítő (mint amilyen azelőtt a DVD-s volt, csak az kicsit másról szólt), de igencsak nagy problémát jelentene ha a DVD-nek egyfolytában ott kellene bent lennie a meghajtóban, és mindig pörgetné mikor akár csak a csomaginformációs adatbázist frissíti az ember. Van akinek jó lenne, akinek nincs internetkapcsolata, de Ubuntunál alapvetően nem az offline használatra mennek rá. Fél évente jönnek új kiadások, nem lenne értelme a harminc (vagy mit tudom én mennyi, de sok) DVD-s letölthetőségnek sem mint a Debiannal. Annál évekig elvagy, offline meg nem érdekelnek a biztonsági frissítések, a rendszer meg stabilabb már a kezdetektől.
    A Unity összeomlása pedig nem egy várt esemény, ugye nem gondolod komolyan, hogy pont erre számítva fognak tartalék felhasználói felületet biztosítani? Ami egyébként van, csak nem olyan formában ahogyan te gondolod.

    <-ƘƘ->

Új hozzászólás Aktív témák