Keresés

Aktív témák

  • pvt.peter

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy megéri felrakni az Ubuntu 11.04-et laptopra?
    Azt olvastam tesztekből, hogy kb. 30%-kal több áramot fogyaszt, ami laptopoknál nem túl pozitív dolog.

    Melyik verzióját lenne érdemes felpakolni laposra, vagy melyik linux disztribúciót?

    Választ előre is köszönöm.

    Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

  • pvt.peter

    őstag

    Sziasztok!

    Elég idegesítő problémába futottam.
    Laptopra felraktam az Ubuntu Linux 11.04 64 bites változatát.
    A laptop pontos konfigja: ASUS N53SV-SX370
    CPU: Intel Core i5-2410M Sandy Bridge (2,3 GHz, Turbo Boost 2,9 GHz, 3MB cache)
    RAM: 4GB DDR3
    HDD: 640GB
    VGA: NVIDIA GeForce GT540M 1GB VRAM + NVIDIA Optimus

    Ennyit a konfigrol.
    Nem rég jött linuxos támogatás a GT540M típusú kártyához.
    Le is töltöttem ezt a drivert. (64 bit, linux)

    Nos, a telepítés a következőképpen zajlott:
    - jogosultság beállítása a telepítéshez (chmod)
    - rootként bejelentkezés
    - gdm stop
    - ./NVIDIA-Linux-x86_64-275.21.run
    - gdm restart

    Majd reboot.
    Ezután behalt az egész rendszer, tehát mikor töltené be a rendszerkomponenseket, egyszerűen befagy.
    Ezután bootolásnál a helyreállítási verziót indítottam el, itt pedig csökkentett grafikus felület töltöttem be.
    Majd felraktam a 275.19-es drivert, ez is támogatja a GT540M kártyát.
    Ezzel már be is töltődött a rendszer, meg is jelent a Beállítások menü alatt az "NVIDIA X Server Settings".

    De hiába megyek rá, ezt hozza be:
    "You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server."

    Ezt a parancsot lefuttattam, de mindig ua a tartalmú szöveges állományt hozza létre.
    Tehát nemtudom használni az elméletileg stimmelő drivert a kártyához, se a 275.21, de a 275.19-es drivert...

    Vki tudna ennek a problémának a megoldásában segíteni?
    Már végignéztem jónéhány fórumot, de mindegyik ugyanazokat a lépéseket mondja, amiket is végrehajtottam, de mégsem akar működni...

    Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

  • pvt.peter

    őstag

    válasz Kendek #37842 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    hm, tehát akkor optimushoz nincs linuxos nvidia támogatás? :O

    Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

  • pvt.peter

    őstag

    válasz Kendek #37842 üzenetére

    felraktam, érdekes, mert minden ua maradt
    van ehhez a driverhez egy indikátor, belehet állítani, benne azt, hogy melyik alkalmazás használjon discrete card -ot, gondolom ez lesz a GT540M kártya

    a bökkenő csak annyi, hogy a laptopon is van egy kijelző és ez végig azt mutatja, hogy ez a kártya van használatban a GT540M

    szerk.: a lényeg pont az lenne, hogy úgy szeretném beállítani, hogy feleslegesen ne használja az nvidia kártyát

    [ Szerkesztve ]

    Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Aktív témák