Keresés

Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Aylarth #20488 üzenetére

    "a gnome commander-ben akarom a terminált megnyitni abba a könyvtárba, ahová kicsomagoltam a file-t.">inkább a terminálban a cd /home/teneved/ahová/kicsomagoltad parancsot add ki, és akkor abban a mappában vagy. az elérési útvonalat úgy is megadhatod, ha a célmappát egyszerűen drag&droppal behúzod a terminálba a cd után (legyen egy szóköz)

    (#20489) Ukraan
    lehet, pont a compizt kellene kikapcsolni, és menne minden. mondjuk kevésbé lenne csili-vili, de működne. hegesztés meg akkor ráér.

    [ Szerkesztve ]

  • FixY67

    senior tag

    válasz Aylarth #20488 üzenetére

    Amit gyors megoldásként tudok javasolni: ha nem zavar, hogy kicsit lyukas lesz a rendszered, akkor próbáld a sambát! (másolás után lehet, hogy célszerűbb eltávolítani vagy megismerkedni mélyebben a samba biztonságos konfiurálásával).
    Rsync néha macerás tud lenni, ha valaki windows-hoz van szokva (legalábbis amennyire én ismerem)

    apt-get install samba

    Saját useredet berakod a sambashare nevű group-ba.
    Kilépsz-vissza, hogy éljen az új groupod, majd

    net usershare add share-neve /utvonal/a/konyvtarhoz "" jogok

    Ebből a két " azért kell, mert ott egy commentet vár (bele is írhatsz valamit, nincs jelentősége), a jogok helyére én a "linuxomneve/useremneve:f"-t írtam - így a linuxomneve/useremneve userrel full hozzáférést kaptam.
    Végül smbpasswd useremneve (ha ez nem az a user, amivel be vagy jelentkezve, akkor ezt root jogokkal kell) és adok egy jelszót, ami sambán lesz érvényes - ezzel tudod windows-ról elérni. Elvileg a jogok helyére beírhatod a windows-on használt useredet is (windowsneve/usernév:f), de workgroupban nem próbáltam ilyesmit, nem tudom, pontosan hogy is működik. (domainből tudott authentikálni)

    Ezek után a windows-ból a \\linuxomneve\share-neve share-t fel lehet csatolni, userként megadva a linuxom-neve\useremneve -t.

    ui: ha valahol hülyeséget írtam, javítson ki valaki!

    [ Szerkesztve ]

    ...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz Aylarth #20488 üzenetére

    "Leírást találtam nagyon jót itt:"
    Persze, hogy jó. :DD Viszont amit letöltöttél, az nem egy forrás program, hanem egy téma, azt nem kell lefordítani. Inkább azt nézd meg, hogy xfce alá hogy kell témát telepíteni.
    Winhez: win alatt beállítod a megosztást a kérdéses mappára, majd ubuntu alatt:
    Helyed - kapcsolódás kiszolgálóhoz - windows megosztás.

    (#20484) ZCoyote:

    Nálam meg selinux miatt nem is települ. :))

    (#20489) Ukraan:

    Nem biztos, hogy kellett hozzá az. Utána kéne nézni, hogy 9.10 alatt megy -e a gyári driver. (fglrx) vagy csak a radeonHD. neked is mondom, inkább 9.04-el próbálkozz most még. :U

    (#20491) Ukraan:

    Ha a megbízhatóság a fontos, akkor felejtsd el a gyári ati drivert, használd a radeonHD-t és kapcsold ki a desktop effekteket. Ezek csak a bajnak vannak. ;]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Aktív témák