Keresés

Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Major Major #19183 üzenetére

    Az a gond, hogy nem merek telepíteni frissítést, mert nem tudom, hogy melyik fogja elszúrni 9.04-et. Már jártam így, felraktam frissítéseket, bejött ez a keyringes dolog, és onnan már csak a reinstall hozta helyre a netkapcsolatot.

    Mondjuk annyira nincs miért frissíteni, most megy minden flottul, de ettől még nagyon jó lenne. ;]

    zed01: Itt az a gond, hogy bele kell férnem a havi 1G adatforgalom korlátba, és azért csak kell kb. 150-250 megát letölteni, mire lesz 3D, skype, wine, meg ilyenek. Persze beleférnék, lehet meg is kellene próbálni.

    Most két partícióm van, egyik a /, másik meg a /home. Vajon a mostani 9.04 mellé fel lehet rakni a 9.10-et a /home-ra, vagy összeveszne a másikkal? Swapból is csak egy van.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Major Major #19183 üzenetére

    Kicsit másfelé haladnak a dolgok, mint akartam. :N

    Arra rájöttem, hogy pppoeconfal beállítva megy a net újabb ubin is, de csak akkor, ha a network manager hibája még nem jön elő, ahogy olvastam, bug van benne.

    A terv az volt, hogy törlöm a networkből a kapcsolatot, beteszem pppoebe, majd indítom a frissítést 9.10-re. Sajnos nem alternate lemezt hoztam, így 133k/s-el nekiálltam leszedni a cuccost. A dolog rendben ment, olyan másfél óra letöltés egy óra telepítés után a vége felé lekapcsolt a gép, a mocsok tápegység szivat, sajnos cserélni kell...
    Persze ezek után nem indult, helyreállító sem. Próbáltam visszaállítani a korábban lementett image fájlt, meg is történt, de a grob indulásakor befagyott. Onnan már nem tudtam továbbmenni. (először azt csináltam, hogy ne írja újra az mbr-t, későbbi próbálkozáskor meg már nem tudtam visszaállítani, kicsit még kínai a proginak pár része - clonezilla)

    Most más nem lévén, kapott egy friss telepítést a 9.10. Eddig érezhetően gyorsabb, mint a 9.04, valamint beállítottam a netet pppoeconfal, ment is. Azt is beállítottam neki, hogy minden indításkor kapcsolódjon, de úgy látszik, ez nem igazán érdekli a rendszert, mert egyenlőre csak a pon-os parancs kiadása után van net. Ezzel mindenképpen jó lenne valamit csinálnom. - update: ha jól értem, állandóan megszakad a net.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Aktív témák