Keresés

Aktív témák

  • dany27

    őstag

    válasz vizimi #11931 üzenetére

    én is sokszor voltam így hogy meghátráltam!
    Én is most futottotam neki sokadikra! Mindíg ragadt/ragad rám valami.
    Jelenleg mást nem is tudok használni. Mivel windozom meghalt és a "szerszámos ládám" a havernál van :D
    Am szerintem ahogy jönnek elő a problémáid/gondjaid úgy fogod őket szépen sorban megtanulni.

    Nekem is lenne jelenleg egy kérdésem. Mégpedig az hogy miért van hogy minden féle színben pompázik a fejléc az ablakoknál?? Pl ha rámutatok a minimize ikonra akkor szürke lesz az egész!

    Ilyen: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • harry

    veterán

    válasz vizimi #11931 üzenetére

    No ez a baj, hogy wubi-val van telepítve, szentségtörés. Nem fog úgy működni, mint egy külön partícióra telepített linux, szerintem csak a szívás van vele. Ha valakit tényleg érdekel, akkor szánjon 10 percet a particionálásra, és tessék oda felrakni élesben, nem pedig vindóz alól telepíteni linuxot, ez milyen már. Ha meg valaki tényleg kezdő, és csak próbálkozik vele, akkor meg használjon virtuális gépet (pl. vmware, ingyenes), még mindig jobb.

    Tanulás - a parancsok. Nagyon sok parancs van, amit könnyű alap szinten megtanulni, és mégis megkönnyítheti az életünket - ha pedig meghal valami a rendszerben, akkor muszáj lesz használni. Nem kell amúgy túl bonyolult dolgokra gondolni. Ehhez anyagot sajnos nem tudom hol találhatsz, mi a suliban tanultuk.
    Másik remek tanulási forma a gyakorlat, azaz használod a linuxodat - ahogy nézelődsz, úgyis észreveszel dolgokat, kisebb-nagyobb hibákba ütközöl, rájössz mit-hogyan kell. Fontos, hogy ha valamilyen hibával találod szemben magad, akkor google -> nagyon sok választ találtam már így, az ubuntuforums-on rengeteg hibát megoldottak már.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz vizimi #11931 üzenetére

    nem ubuntu, de linux:
    http://www.szabilinux.hu/index.html

  • gabaly

    tag

    válasz vizimi #11931 üzenetére

    Szia.
    Én idősebb vagyok ezért segítettek telepíteni de onnan mindent magam oldottam meg. Nagyon ajánlom figyelmedbe, belinkelem neked ahol a legtöbb segítséget kaptam, persze ezzel a fórummal együtt. :)

    Ott szinte minden kérdésedre van válasz, a fórumban a topikok között választhatsz a problémád szerint, de nagyon kell a Dokumentáció átolvasása tanulmányozása is szinte minden húsba vágó kérdésedre van válasz, de még a blogot is átolvastam pl valamelyik nap ott kaptam választ arra a gondomra ami telepítés óta idegesített, hogy miért húzott kereteket a mozilla maga után tálcára tevéskor.
    Ubi telepítés előtt egy héttel ott kezdtem a tanulást, addig nem láttam Linuxot. Telepítés után már fel volt írva, hogy nekem milyen progik kellenek, mire kell vigyázni, mivel lehet gond, stb.

    A dokumentáció baloldalt található apró betűvel.

    Tehát ha van egy kis időd, nagyon javaslom, hogy nézd át ott a dógokat. Ha ismerted már, elnézést.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák