Keresés

Aktív témák

  • VaZso

    senior tag

    válasz Kephamos #11654 üzenetére

    Én Turion 1.8-as procival használok KDE-t 1,5GB RAM mellett, nincsenek sebesség gondjaim.

    A géped viszont ismerős. Egy hasonló gépen (azt hiszem, annak 1GB RAM-ja van) volt egy Mandriva 2008.1, ami egész jól működött. Utána felkerült rá a 2009 és sokkal lassabbá vált a gép.

    Azt derítettem ki eddig, hogy a 2.6.26-os kernelverziókig rendben működik, a 2.6.27-es verziótól kezdve pedig lassú a kernel működése rajt. Ezt érezni a hűtőventillátor forgásán is, szinte alig hallani.
    A kernelt több mint egy órán át forgatta, míg az én Turionom talán 35-40 percig teszi, pedig nem a Turion a gyorsabb...

    A 2.6.26-os kernelt feltéve az új Mandriván valahogy nem akart menni a net (pár csomag után meghalt), mert elég sokat változott a benne lévő vezérlő wireless drivere az új verzióban.

    Szóval csak annyit akartam mondani, hogy alapvetően nem a KDE a ludas a lassúságért, de még nem tudtam kideríteni az okát...

    Szerk.: Írom ezt azért, mert - ha jól tudom - a 8.10-es Ubuntu is a 2.6.27-es kernelt használja. Esetleg próbáld feltenni a 8.04-et.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák