2014. október 25., szombat

(#351) vfo7 válasza turho (#349) üzenetére

vfo7
(senior tag)
LOGOUT blog

A TV-k jelentős részén úgy állítják be a képgeometriát, hogy a kép széleit körben legalább 1 cm-el levágják. Ez azért kell, hogy pl. a teletext ne lógjon be + még egy kis biztonsági tartalék az alkatrésszórások miatt. Ha az újabb catalystokon bekapcsoljuk az overscan-t, akkor a kép nagyobb lesz, mint a TV gyári beállítása által látható terület. A probléma úgy oldható meg, hogy a TV képgeometriáját (függőleges, ill. vízszintes képméret) átállítjuk (csökkentjük) a kívánt méretre. Ez azt eredményezi, hogy kifogástalan, gyászkeret- és levágásmentes lesz a TV-kép, viszont műsornézéskor a felső részben egy keskeny csíkban látható lesz a teletext villogása. Kis kellemetlenség, de meg lehet szokni.

[Szerkesztve]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#352) űáélkM válasza delta9 (#348) üzenetére

űáélkM
(fanatikus tag)

A driver az említett Catalyst 4.1, a videókártya egy R9700-as.

(#353) űáélkM válasza vfo7 (#351) üzenetére

űáélkM
(fanatikus tag)

Én nem találtam meg a TV-n ezt a lehetőséget. 72 cm-es Panasonic.
Belépek a menübe:

Kontraszt, Fényerő, Színtelítettség, Képélesség, Kikapcs. időzítő, Hangmenü, Beállítás,

Belépek a beállításba:

Képméretarány, C-A-T-S, Színrendszer, Hangerő, Q-Link, OSD-nyelv.

Hol keressem???

(#354) vfo7 válasza űáélkM (#353) üzenetére

vfo7
(senior tag)
LOGOUT blog

Sajnos így nem hozzáférhető. Régebbi típusoknál van a hátlapon két erre szolgáló tekerő, újabbaknál a panelon, a még újabbaknál meg a szervízmenűből lehet állítani. Nekem Sony van, ott a szervízmenübe kelett belépni és úgy állítani.

A másik lehetőség: veszel egy Matrox 550-est vagy 450-est és minden ilyen gondod megszűnik, mert azoknak az overscan-jét pont úgy méretezték, hogy jó legyen. Hátrányuk, hogy a 3D-s játékokat nem csípik, viszont ma már nagyon olcsók (max.10K) és a TV-képük verhetetlen.

A TV-k szervizmenüjéhez pedig a szervízkönyv segítségével lehet hozzájutni, amit általában 2-4 K körül lehet rendelés alapján beszerezni. Ajánlom a HQ Nedis-t.

[Szerkesztve]

(#355) űáélkM

űáélkM
(fanatikus tag)

Lehet, hogy az a 2 centi inkább az egyhez van közelebb (Tálcából látszik egy vékony csík).

(#356) turho válasza vfo7 (#351) üzenetére

turho
(őstag)

Nem baszom szét az új Pana tv-met ilyen apróságért, mert az r9800 tv-outja primitív, már bocs :)

ecigiforum.com admin

(#357) turho válasza delta9 (#350) üzenetére

turho
(őstag)

Háát, köszi, de ilyen mélységében valahogy nem éri meg :) ökörködni, úgy marad, a fene ott egye meg. Csak anno nagyon dícsérték a radeonok tv-outját milyen szép.
Kár hogy a volt ASUS FX5900-am tönkreverte minőségben!!! és tudásban is az összest :(

ecigiforum.com admin

(#358) vfo7 válasza turho (#356) üzenetére

vfo7
(senior tag)
LOGOUT blog

Nem kell szétszedni, venni kell egy szervizkönyvet (amúgysem árt), belépni a menüjébe és beállítani. Kb. 15 perces meló az egész és egy rakás gondtól megszabadultál.

(#359) I_Am válasza turho (#357) üzenetére

I_Am
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Akkor vmit nagyon elnéztél a 9800-as driver beállításaiban.
Nekem is Pana tv-m van és olyan a kép a tv-outról, mint az asztali dvd-vel.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#360) delta9 válasza turho (#357) üzenetére

delta9
(senior tag)

sajnos én még nem láttam az 5900-est tv-re kötve, így nem tudom összehasonlítani. milyen különbségeket láttál és miben nyilvánult meg az, hogy a radeonoknak kifogásolod a képminőségét?

(#361) adam válasza Ahhoj (#1) üzenetére

adam
(lelkes újonc)

Biztos jó a TV out a kártyán ?! ;-)
Ennyi probálkozás után mennie kellene már!

A remény hal meg utoljára!

(#362) danesz

danesz
(újonc)

Hello!
Nagy kérdésem lenne!
Miért van az hogy a Radeon8500-asomon csak fekete-fehér kép van a TV-n, próbáltam már minden félét, de ugyanaz. A képminőség jo,de nincsenek szinek.
Ja és nem szar TV-re kötöttem. RCA kimenet nincs a kártyán, csak S-Video Out, és egy (gyári) átalakítóval kötöttem össze a TV-vel,mert a TV-n nincs S-Video Input.

Help ME!!

THX!! :F

(#363) delta9 válasza danesz (#362) üzenetére

delta9
(senior tag)

335-ös hszt olvasd már el, pls.

(#364) danesz

danesz
(újonc)

Már olvastam köszi hogy szóltál. Csak lusta voltam elolvasni 300akárhány hozzászólást.Elöbb került fel a problémám minthogy végigolvastam volna.

(#365) Xpod válasza danesz (#362) üzenetére

Xpod
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Válts TV szabványt, NTSC-ről PAL-ra.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#366) Surfym@n

Surfym@n
(senior tag)

sziasztok
most vettünk egy 6fejes sony video-t, 2scart van a hátulján... dögös egy darab, gondoltam hogy ezen keresztül már tényleg érdemes lenne összekötni a szgépet a tv-vel. végülis ha van a gépben dvd-egység akkor minek az asztali-dvd lejátszó?
tehát vettem egy 10m-es dupla árnyékolású kábelt (scart --> s-vhs + 3,5jack)
össze is kötöttem a gépet s a videot.
gépen beállítottam a tv paramétereit, klón üzemmód, 640*480 @ 60hz a tv-nek, pal-b szabvány stb.
DE!!! a tv-n fekete fehéren látom csak a képet, ráadásul nem is látom egyszerre az egész asztalt, ha a kép széléhez viszem a kurzort, automatice gördül a kép a megfelelő irányba tovább.
sajna a tv nem egy mai darab (videoton), elképzelhető hogy a tv a szűk keresztmetszet? vagy esetleg a kártya? (cserére vár...)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese... !

(#367) Xpod válasza Surfym@n (#366) üzenetére

Xpod
(PH! addikt)
LOGOUT blog

1.Lsd. előző hozzászolásom
2. a másik gondra nem tudok mit mondani, biztos nem a tv-vel van gond, annak a felbontása hosszú évtizedek óta nem változott. Próba 800X600-on.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#368) mojo

mojo
(lelkes újonc)

Tesóm gépén megy a TV-out rendesen.
Egyeteln probléma van: Media player film lejátszásakor nem rakja ki a filmet a TV-outra.
A TV-n csak az ablak látszik, a monitoron meg megy a film rendesen :F
Divx player ugyanezt csinálja... :o
Ha jól láttam a Media Player 8.0-ás.
Újabb verzió vagy video driver frissítés segíthet?
Kösz!

(#369) Bergen

Bergen
(újonc)

Pánikkeltés, vagy indokolt elővigyázatosság?

Ha volt már erről szó, elnézést kérek, de nem volt időm mindent végigolvasni.

Vettem egy GeXCube Radeon 9600 XT-t és a Mistral mellékelt ''Vásárlási és garanciális feltételek'' c. füzetecskéjében a következőket olvasom a tévékimenettel kapcsolatban: ''Ha a gépet nem használjuk, de a tévét igen, akkor sem lehet csatlakoztatva a kábel a két készülék között.'' Meg azt is írják, hogy ha megy a gép és össze van kötve a tévével, akkor nem szabad a tv-t ki és bekapcsolni. Igaz ez???

Azt tudtam, és az angol használati utasítás is írja, hogy a kábelt nem szabad csatlakoztatni, ha be van kapcsolva a tv, vagy a gép, de a ki- és bekapcsolásokról nem ír egy szót sem. Van ennek valami alapja, vagy csak egyszerűen túlzott elővigyázatosság? Vagy ez is csak egy olyan kitétel, ami miatt azt mondják (szerintem teljesen jogtalanul), hogy nem cserélik ki a kártyát garanciálisan, mert nem tartottad be ezt a feltételt?

A régi tv-kimenetes kártyáim mind állandóan be voltak dugva és nem figyeltem oda a ki- és bekapcsolások sorrendjére. Vagy ez csak ezekre az újabb kártyákra igaz? Lehagynak róluk valami védőáramkört? Ha valaki ért a témához lécci adjon tanácsot, mert ez így nagyon tré, hogy ha be akarom kapcsolni a tv-t, akkor először ki kell kapcsolnom a gépet, majd, mikor már megy a tv akkor vissza. A kábelt meg egyszerűen nem vagyok hajlandó minden filmnézésnél ki-be húzgálni, szerintem többet ártok vele, mint használok. Vélemény, tapasztalat? Köszi!
(Egy linknek is örülnék, ha már lerágott csont a téma.)

(#370) Raymond válasza Bergen (#369) üzenetére

Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Semmi gond nem lesz ha a monitorod birja a 50Hz interlace-t amit a kartya ra fog kuldeni boot kozben. Ezen nem tudsz valtoztatni. Mar leirtam egy regebbi topicban, de most nem talalom.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#371) Bergen válasza Raymond (#370) üzenetére

Bergen
(újonc)

Köszi! Igazából tehát az érdekel, hogy ártok-e a KÁRTYÁNAK azzal, hogy már működik a gép, össze van dugva a tv-vel és közben be- és /vagy kikapcsolom a tv-t.

(#372) Raymond válasza Bergen (#371) üzenetére

Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Annyi alapja van mint barmilyen ilyesfajta figyelmeztetesnek. Ha peches vagy ugyis valami beut. Sokan hasznaljak anelkul ki-be huzigalas nelkul. SZVSZ majdnem mindenki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#373) űáélkM válasza mojo (#368) üzenetére

űáélkM
(fanatikus tag)

Overlay a lejátszóban.

(#374) Kraso

Kraso
(újonc)

Probléma a következő: kiteszem tvre a képet, minden jó windows felület látszik is frankón :) Elindítom a filmet és a Micro DVD helyén ahol a film menne szép feketeség van ue a helyzet más lejátszó progikkal is..
Amire én gondolok az Driver probléma, bár Driver nem lett cserélve és régebben nem ''tökéletesen'' működött. HELP ME PLS :)

[Szerkesztve]

(#375) KL

KL
(kvázi-tag)

Hi!

Most vettem egy 9800 Pro-t és a Tv kimenettel lenne problémám. A helyzet az, hogy bár színes képet kapok a TV-n, de el van mosódva, kenődve vízszintesen.
Ez a probléma jelentkezett a korábbi Gef ti 4200-amon is, de ott volt egy TVtools nevezetű program, ahol ha átállítottam a kábel fajtát compositra az S-videoról, akkor már tuti volt.

Radeonoknál van erre lehetőség? Van rá vmilyen progi.

(a valóságban s-video kimenet csatlakozik a tv-re egy Scart átalakítóval, a kártya Pal-B-re van állítva )

Kösz!

KL

A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely a teljes megsemmisüléshez vezet...

(#376) adise

adise
(senior tag)

hi nekem is egy 9800pro-m van.
miokr kirakom a tévére ilyen csikocskák szaladgálnak a képen
s-video ==>> scart-al van a tv-re kötve
van valami progi vagy hol mivel tudnám ezt jol beállítani?

(#377) adise

adise
(senior tag)

UP!

(#378) űáélkM

űáélkM
(fanatikus tag)

Ezt mindenkinek írom, akinek a TV-n a Windows teljesen normális, de a lejátszó csak feketeség:

A lejátszóban a Beállításokban megkeresed a Videóo-beállításoknál az RGB vagy az Overlay modot. Ha az utóbbit választod, kiteszi teljes képernyőre a filmet, ha a Megjelenési tulajdonságok\Beállítások\Speciális\Átfedés\Klón mód beállításaiban
a Színház módot kapcsolod be. A feliratot egy VobSub nevű kis programmal tudod kitenni a TV-re.

(#379) rudi

rudi
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

KORÁBBAN SOKAN KÉRTÉK!

végre találtam képet a SCART csatlakozó használatakor fekete-fekér képet adó problémához: Bővebben: link
Igaz, nem a legjobb, de a lényeg rajta van: a SCART csatlakozó 20-as és 15-ös lábát kell összekötni a szines képhez. Lábak számozása a képen látható.

Megjegyzem, az oldalon több érdekes és hasznos kábelkiosztás is fellelhető: Bővebben: link

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#380) JoHnni

JoHnni
(senior tag)

Nekem olyan problémám lenne hogy: teljesen jó a tv-out csak ha fel akarom venni kazettára a a tv-n lévő képet, fekete-fehéren veszi fel, erre van vmi megoldás?

[Szerkesztve]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#381) I_Am válasza JoHnni (#380) üzenetére

I_Am
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Állítsd PAL-B-re a TV-out-ot.

(#382) JoHnni válasza I_Am (#381) üzenetére

JoHnni
(senior tag)

és ezt hogy tudom?:DD

[Szerkesztve]

(#383) I_Am válasza JoHnni (#382) üzenetére

I_Am
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Driverben megjelenitő eszközök, klikk a TV-re (felül a TV feliratra). Aztán Formátum fül.

(#384) JoHnni válasza I_Am (#383) üzenetére

JoHnni
(senior tag)

Pal_B-n van. De a tv-n lévő kép színes csak ha felveszem kazettára akkor lesz fekete-fehér

(#385) űáélkM válasza JoHnni (#384) üzenetére

űáélkM
(fanatikus tag)

A videok alapban NTSC-re vannak állítva, ezt kell átlőmöd PAL-ra, vagy a TV-kimenetet NTSC-re. (Előbbi sokkal jobb minőséget ad, úgyhogy körülnézni a video menüjében!)

(#386) actommy

actommy
(kvázi-tag)

sziasztok
idáig az s-video out című topikba írtam most ide is ha nem baj(had örüljetek)
igazából egy kérdés érdekel már csak: tönkrement a tv out a kártyán vagy nem :
szóval működött rendesen a cucc használtam vagy 2x er.
egyik nap bekapcsolom és egy szar sötét árnyalatú és eltúlzott színű kép fogadott
(kék túl kék a piros túl piros stb)
most ha kikapcsolom a hibakeresésnél az autómaikus felismerést akkor nem látja a tv -t, ha be van kapcsolva akkor ad képet (azt amit már leírtam).
sikerült olyan állapotot is elérnem hogy a megjelenítős fülnél(displays) egszerre
volt zöld az engedéjező gomb és ott volt az áthúzott fehér kábel.
ezt aztán teljesen nem értettem. :(
valaki remélem tud segíteni, mert már régóta szerencsétlenkedek ezzel aszarral.
lehet hogy amiatt ment tönkre amiről a (#369) ban Bergen írt?
hogy ki be kapcsolgattam? meg bekapcsolva ki be huzkodtam a kábeleket?

bocs hogy hosszú lett remélem azért valaki megszán végre valami megoldás félével.
köszönöm

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#387) actommy

actommy
(kvázi-tag)

senkise se?
naaaaaaaaaaa

(#388) Gorneck23 válasza űáélkM (#373) üzenetére

Gorneck23
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

radeon 9800pro-m van és szintén ezzel a problémával küzködöm tv-n nincs kép a médiaplayeren belül.....

és azt mire kell állítani? mert én állítgattam, de hiába! tvtool müxik radeonnál?

Diablo 3 - Gorneck#1239

(#389) actommy

actommy
(kvázi-tag)

csak up!
hogy ne merüljön el :)
még mindig:
SEGÍTSÉG! :)

[Szerkesztve]

(#390) tboy120

tboy120
(újonc)

Sziasztok! Nemrég vettem egy Gexcube 9600 XT-t. Nagyjából már tudom használni a tv-outját. De nem vagyok elégedett a minőséggel. Mennyi kell ennek jónak lennie? Amikor boot-ol a gép, meg amikor megjelenik az asztal ilyen pici színes csíkokat látok, főként ott rossz a kép, ahol az ikonok vannak. Ez ilyen gyárilag, vagy lehet rajta valamit változtatni?

(#391) pintyesz válasza Gorneck23 (#388) üzenetére

pintyesz
(senior tag)

Ha nincsen overlay a lejátszóban,akkor állítsd elsődleges megjelenítőnek a TV-t!
Úgy már lennie kell a TVn képnek.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#392) szeku

szeku
(kvázi-tag)

Nvidia videokari, film megy szepen a tv-n, de a felso szelei befele hajlanak kisse, ami zavar. Tobb kabel, meghajto volt probalva. Mi lehet a gond? Fokent a vilagos filmreszleteknel jo elo...

[Szerkesztve]

C2D 8400 2*1GB kb 1,5 TB HDD Ati 3870 512DDR4

(#393) tomi_mod válasza szeku (#392) üzenetére

tomi_mod
(senior tag)
LOGOUT blog

Jellegzetes probléma. Én nem sok mindent tudtam vele kezdeni. A hollywood kártyámnál megjavult amikor kihúztam az antennát, de a sima tv-s videókarival még előjön.
Szintén Nvidia

[Szerkesztve]

(#394) Hartmann

Hartmann
(újonc)

Sziasztok!

Majdnem végigolvastam a topicot (de nem volt hozzá elég erőm), de kérdéseim merültek fel .
Adott egy Ati rad9600Pro, WinXP, Cat4.4 (asszem), S-vid->Scart kábel, TV

Ahogy több oldalon, fórumon leirásra került, clone mód, tv engedélyezés, stb, minden passzol, theatre mode, beállítások ok.

Amikor a TV-n átváltok AV csatornára, akkor fekete alapon ferde fehér csikok futnak végig a képen. De csak akkor ha valami van a monitoron, pl megy a film. Ha képernyőkimélő megy, akkor tök fekete.

A TVkép beállításában a kép normája PAL-B/ magyarország

Előfordulhat, h a TV nem szereti az Svideo jelet, amit kap a SCART-on?
Ha ez lehet a gond, akkor megoldódik azzal, h átalakítom Compositra az svideo jelét? (erre asszem olvastam itt vmit)

Még egy dolog ami eszembe jutott. Az esetleg megoldhatja, hogy a scart-ot a videóba dugom be, és onnan tovább a TVre?

Vagy mi a fenét lehet vele csinálni?

Előre is thx
Hart

(#395) xeri válasza JoHnni (#384) üzenetére

xeri
(tag)

És csak fekete-fehér lesz? Nem ugrál hozzá egy kicsit a kép? Mert lehet, hogy a Macrovision kavar be neked.
Nem tudom, mit vennél fel, de próbálj meg mondjuk egy desktopot vagy fotót felvenni, hogy az is FF lesz-e.

(#396) Szalma válasza szeku (#392) üzenetére

Szalma
(őstag)

(A TV problémája: lassan fogja meg a sorszinkront valami miatt. Pl. a tunerről jövő (ez esetben) zavaró jel miatt, vagy nagyon alacsony a jelszint a kábelen. A szinkrojel a fekete szín alatti szinten van. A fehér jel a legmagasabb. Emiatt fehér képnél van a legnagyobb amplitúdó különbség egy video jelben. Szerintem TV gond.)

Szeretettel:
Szalma

(#397) Hartmann

Hartmann
(újonc)

Sziasztok!

A probléma megoldódott at Ati kártyával, de most ugyanez lenne a probléma egy ASUS V3800-as kártyával.
Felraktam a detonátor utódjának a legfrissebb verziót, de semmiképp nem tudok képet csiholni TVre. A TVTool progit is próbáltam, de csak 1 képernyőt volt képes megjeleníteni.
Nem mutatta, h van TV is

Valaki help?

Előre is thx
Hart

(#398) macy válasza Hartmann (#397) üzenetére

macy
(őstag)

Hanyas driver van fent?

(#399) Hartmann válasza macy (#398) üzenetére

Hartmann
(újonc)

56.64_winxp2k_english

semmilyen jel nem is kerül ki a TVre.
Próbáltam már közvetlenül a TVre dugni a scart-ot, próbáltam már videóba dugva is, de sehogy nem ad képet.

De legjobban az zavar, h nem mondja két megjelenítősnek.
Pedig van rajta S-video és compizit out is.
Akármelyikbe dugom be a kábelt, nem érzékel semmit.

TVTool is azt mondja, h csak primary megjelenítő van :(

Hart

(#400) macy válasza Hartmann (#399) üzenetére

macy
(őstag)

Jobb egér klikk tulajdonságok, beállítás, speciális, Asus...
Itt a hibaelhárításnál ne legyen pipa az alsó kis kockában.
Vagy ugyanitt az asztalkezelésnél futtasd le a Desktop manager varázslót.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.