Új hozzászólás Aktív témák

  • Pötty

    tag

    Sziasztok!

    Nekem is Radeon 8500 LE-s kártyám van és én is sokat görcsöltem mire sikerült beállítanom azt amit szerettem volna! Leírom, hogy mit is tapasztaltam!
    Szóval én úgy láttam, hogy kétféle beállítás létezik! Az egyik amikor a tv-det is egy monitornak értelmezi! Ezt úgy tudod beállítani, hogy az elsődleges monitor (1)->Beállítások->Display és ott szépen ráklikkelsz a tv-nél a bal felső sarokra és egyből aktív lesz a tv-d is és megjelenik rajta az a kép ami a monitoron is van! Ennél a beállításnál a tv-t egy második monitorként kezeli és ugyan azt a képet rakja ki, mint ami a monitoron van! Ilyenkor a felbontás is ugyan az lesz! Vagyis 1024*768-ig ugyan azt rakja ki, igaz ekkor már a tv-n a kép jobb széléből egy kicsit levág, de ennél nagyobb felbontásnál a tv-n egy olyan kép látszik, mint ha egy kereten keresztül néznéd a monitor képét!Ahogy húzod az egeret a kép is úgy fog vándorolni! De sajnos itt a tv képe nem olyan szép, mivel nem tudja normálisan kezelni az 1024*758-as felbontást és az annál nagyobbakat! Ezt a betük megjelenítésénél lehet jól megfigyelni!
    Ennél a beállításnál lehet bekapcsolni a theater módot! Képernyő tulajdonságok->Speciális beállítás->Overlay-> Clon akármi (a csuszkák alatti bal gomb) -> és ott lehet bekapcsolni a theater módot és még kettőt! Valamint a 16:4 vagy 4:3-as felbontást meg még egy két dolgot! Szóval ez az egyik felbontás! Nekem ezzel az volt a baj, hogy a tv felbontását nem tudtam 800*600-ra rakni, csak akkor ha a monitoré is az lenne! Az meg elég hülyén néz ki!
    A másik beállítáAsztal jobb klikk->tulajdonságok->beállítás->monitor (1); Tv (2)
    Válaszd a 2-est és alul van egy olyan négyzet, hogy asztal kiterjesztése! Azt X-eld be! Ilyenkor a tv képernyőn csak az asztal háttere jelenik meg és nincs egyetlen egy ikon sem! Ez egy virtuális képernyő! A rendes asztalod mellet létezik! Ha az egeret elhúzod jobbra, akkor szépen átmegy a tv-dre! Így tudsz ablakokat áthúzni! Ennél a beállításnál tudsz különböző felbontást adni a monitornak és a tv-nek! Ilyenkor a kisebb felbontással a tv sokkal szebben jeleníti meg a szöveget is!
    Én íyg használom4 De ebben az estben nem tudsz theater üzemmódot állítani, viszont a BS-playerben elég sok mindent igen!
    Bs-player jobb klikk Options->beállítások->video beállítások! Az ablak jobb részében ki kell választanod, hogy több monitopr egyidejű írása vagy valami ilyesmi! Ott ki kell választanod a tv-det! Nálam 3 választási lehetőség van! Van egy primari kijelző ez a monitor és van két Radeon 8500 Az egyik lesz a tv a másik pedig egy másik kijelző, amit méga kártyához tudsz kapcsolni!Ha a primari kijelző van kiválasztva, akkor a filmet csak a monitopron tudud nézni és hiába húzod át a tv-re csak a feketeség lesz! ha viszont a tv radeon 8500-at választod akkor a tv-n tudod nézni a filmet és a monitoron lesz fekete keret! Én ezt használom! És így közben a monitoron tudsz bármi mást is csinálni!
    Ja még valami! Igazából azt nem tudom mit csiunál, de itt a video beállításoknál a bal oldali sorban van olyan, hoyg overlay mod! Azt mod 1-re klell tenni! Akkor működik így ahogy most leírtam! Alatta is van egy választás, az is az overlay-el kapcsolatos, de nem igazán tudom mit jelentenek! Ha valaki tudja netán, akkor megköszönném, ha felvilágosítana!
    Remélem tudtam valakinek segíteni!
    Legyetek rosszak!
    Pötty

Új hozzászólás Aktív témák