Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeGaTi

    csendes tag

    Sziasztok!
    UPC/Vodafone digitális kábeltévé jelerősítéshez kérek laikusként tanácsot. Amióta a Voda megszüntette az analóg TV csatornákat, 5-6 digitális csatorna gyakorlatilag nézhetetlen. A kép kockásodik, összetörik, kimerevedik, a hang közben megy alatta, majd eltűnik minden és feldobja, hogy nincs jogosultságom ahhoz a csatornához, holott van.
    A Voda nem tud több jelet adni, az utcai dobozban csontra van tekerve minden. A házba bejövő kábel ketté van osztva a Connect Box valamint a TV-k felé. Az osztó után a TV-k ágában van egy HPF szűrő. A TV ágra összesen 4 készülék van kötve sorosan 1-1 további osztóval. Mindkét régi osztót lecseréltem a kábeles szaki tanácsára 6-ról 3,5 dB-esre, de alig javult a helyzet. A hiba csak a sorban a második osztóra kapcsolt 2 tévén jelentkezik. Sajnos a kábeleket csak rombolással lehetne cserélni, ami jelen körülményeink között lehetetlen. Ezért inkább egy kiváló minőségű jelerősítőt szeretnék venni, hogy végre megszűnjék a hiba. Gyártók közül a TERRA-t vagy a drágább, de nevesebb TRIAX-ot ajánlották eddig, de szívesen fogadok más javaslatot is. Kérdezem, hogy nekem egyirányú, vagy visszirányú erősítőre van szükségem (a net miatt), továbbá az erősítőt a bejövő kábelre a legelső osztó elé, vagy csak közvetlen az osztó után a TV ágba kell beszerelni?
    Válaszotokat és tanácsotokat előre is köszönöm!

    Az élet nem habostorta...

  • PeGaTi

    csendes tag

    válasz garga01 #1313 üzenetére

    Köszi szépen a gyors választ!
    Lehet félreérthetően írtam, a sorban legutolsó 2 tévén jelentkezik a hiba, rossz időjárás esetén még fokozottabban, ebből gondolom, hogy nemigen a csatlakozók lehetnek a ludasak. Korábban TAP-os elosztók voltak berakva, de a kábeles ürge mondta, hogy azok nagyon csillapítanak, cseréljem őket kisebb csillapításúakra. Ez megtörtént, de a helyzet semmit sem változott tőle, lehet visszarakom a régi TAP-os elosztókat.
    Javaslatod alapján a HPF szűrő után fogok berakni egy nem visszirányos erősítőt.
    Még egyszer köszönöm szépen a segítségedet :R és szép nyarat kívánok neked! :) :))

    Az élet nem habostorta...

Új hozzászólás Aktív témák