Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mtomi95

    senior tag

    válasz nyunyu #69366 üzenetére

    Üdv!
    Ha gépednek fix IP van beállítva, akkor tedd át 0.x tartományba magadat, különben nem éred el a routert.
    Nem volt fix ip beállítva!
    Ip configgal 109.105.0.2-nek írta a routert, amit beírva böngészővel nem értem el. Így kábelen adta a netet, de nem volt Wifi és konfigurálási beállító gui sem.
    Próbáld meg kábelen, hátha bekapcsolva felejtetted a DHCPt a routeren
    Nem tudom ez mit jelent. :DDD
    Ennek a custom firmwarenek a 192.168.1.1 a default ipje és a gyári TP linkes a 192.168.0.1. Bár ha pingeltem őket egyik sem reagált, csak a 109.105.0.2. Sorozatos adapter letiltások és feloldások után változott a megfelelő ip-re és ilyenkor jött be a dd-wrt gui. Kézzel hiába írtam be arra nem reagált semmit. Megint elértem a custom firmware beállítást nagy szenvedve és megint az írta, hogy WAN disabled. Gondolom ez azt jelenti, hogy a kábeles része ki van kapcsolva.

    Próbáltam beállítani minden félére, de amint alkalmaztam lett internet kábelen, de a korábban beállított WiFi már nem működött és megint 109.105.0.2 csatlakozott fel és nem lehetett elérni a beállításait. Így újabb 20 perc szenvedés után kaptam meg a 192.168.1.1-es ipt, de már letöltve a stock firmwaret inkább visszaállítottam vele egészet. A stocknál sem volt wan net, valami pluggined :F hiba volt, de ezt már legalább tudtam állítani. Ráraktam a gyártói legfrissebb frimwaret, most minden működik. :R
    Egészen biztosan én rontottam el valamit léven, hogy nagyon hülye vagyok a pc világ internetes,hálózati részéhez és ezért nem akart menni ez az egész dolog, de legalább megpróbáltam! :K

    [ Szerkesztve ]

    Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

Új hozzászólás Aktív témák