Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz v.attis #67780 üzenetére

    1: ha az android alatt megy minden, akkot nekem egyértelműnek tűnik, hogy a WIN a hibás, és nem a router :)
    PC-torrent -> Router-HDD azért nem célszerű szerintem, mert a seedelés elég macerás, ráadásul feleslegesen terheled a hálózatod a PC-Router forgalommal.Ha ráadásul mindezt wifin szeretnéd, akkor az meg önsanyargatás:)

    2: Router torrentezés csak CFW-vel megy. Az Openwrt/Lede webes felület (luci) nem annyira bonyolult mint első látásra gondolod. Sőt ha kicsit megpróbálod megérteni a router működését (WAN-LAN interfészek), akkor rájösz, hogy sokkal logikusabb és ráadásul még sokkal szabadabban is variálható/bővíthető.
    Az szokta az embereket megzavarni, hogy a gyári fw-kben a WAN-t és a LAN-t teljesen külön kezelik, miközben ezek mind egyenrangú interfészek, és csak a beállításuk különbözteti meg őket (és a luci így is kezeli :) )
    Ha már egyszer fent volt a lede, és torrentezni akarsz, akkor nagy hiba volt pánikszerűen visszarakni a gyárit, inkább kicsit olvasni kellett volna, mert nagyon sok segítség van itt a fórumon.... (ráadásul már minden többször ismételve :DDD )

  • Marci112233

    őstag

    válasz v.attis #67780 üzenetére

    Üdv!

    Nekem is V4-es routerem van és laptopon madzag nélkül elérem ami a gépen van gond nélkül, úgy hogy nincs a routerre kötve egy HDD sem. Egyszerűen belső hálón megy a dolog, és csak simán megosztottam a azokat a mappákat amiket el akarok érni a két gép közt. Így nézek filmet is mostanában és gond nélkül megy így is, hiába az asztali gépen van a fájl. Persez ehhez adott mappán jobb klikk és hozzáférés megadásánál engedélyezem a megtekintést és szerkesztést. (Otthoni csoport)
    Egyszóval egyszerűbb egyből a gépre tölteni a dolgokat és onnan megosztani otthoni csoportban. Gondolom a gép madzagon csatlakozik a roueterr, így mennie kell a dolognak mert nekem is az asztali gép madzagon kapja a netet, de a laptop wifin. Így a fájl megosztás is gyerekjáték.
    Mivel amelyik mappába töltöm le az torrenteket, így abba akármi új kerül a laptopon már látom is, mert az a mappa meg van osztva. Sőt a laptopon is meg van osztva ugyanúgy a torrent letöltési mappája, ha netán oda szedek le valamit akkor azt nem kell az asztali gépre is leszedni vagy pendrive-on átvinni ha szükségem van rá ott is.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Új hozzászólás Aktív témák