Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin Eden

    tag

    Üdv Mindenkinek!

    Sok éve használok elégedettem egy v1-es 1043-ast, a kezdetektől DD-WRT van rajta. Nemrég szembesültem vele, hogy az októberben ráfrissített v3.0-r33555 verziót nem tudom tovább upgrade-lni, s mint kiderült, downgradelni sem. Rendületlenül gugli-zva is csak ezt a keveset találtam: [link]
    Ez még egy picit korábbi verzióról szól (szeptemberi), de már ugyanez a probléma, valami félrement ekkor, parancssoros trükközést írt BrainSlayer a javításra. Végig is próbálgattam mindent, el is jutok az utolsó pontig, csakhogy ami a kevés sorstársamnál működött, az nálam nem. Egyszerűek a lépések pedig:
    1. enable ssh on your device
    2. copy factory-to-ddwrt.bin to /tmp
    3 dd if=/dev/mtdblock6 of=/tmp/boot.bin bs=1 count=131072
    4. cd /tmp cat factory-to-ddwrt.bin >> boot.bin
    5. mtd -f write boot.bin fullflash
    6. reboot

    (ez egy v2-es verzióhoz szól, nálam csak annyiban más, hogy az mtdblock7 a fullflash partíció).
    Az ötödik lépés után ezt kapom:
    root@DD-WRT:/tmp# mtd -f write boot.bin fullflash
    Unlocking fullflash ...
    Could not unlock MTD device: fullflash
    fullflash: Not supported
    Writing from boot.bin to fullflash ... [w]

    Ez mondjuk másnál is volt így, de elvileg itt néhány percig a w/e/w/e... váltakozást kellene látnom, majd ha befejezte, jöhetne a reboot. Szintén topikban írták, hogy volt, akinek csak sokadik futtatásra indult el, de nálam számtalan után is mindig csak egyszer jelenik meg az "e", aztán jön a "w", kb. 1 másodperc az egész és már újra promptnál vagyok.
    A verzióm meg be van ragadva...

Új hozzászólás Aktív témák