Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    Üdv!

    Látom panasz van a v2-es wifi térerejére és sebességére, el kell keserítsek mindenkit hogy ez hardveresen ilyen, nekem is a wrt54gl Linksys poros nyomába nem ér ilyen téren, de a Wrt160nl hatótávolsága és sebessége is nagyságrendekkel jobb mint ennek úgyhogy ezt így kell megszokni, a 3rd firmware sem segít a helyzeten, sőt nekem rontott, hiába állítható az adóteljesítmény a valóságban semmi nem állítódik, 10dbm-en is ugyanolyan minden mint 20-ra állítva de akár 27-re téve sem változik semmi, az inssider is alátámasztja ezt. Én a problémát úgy orvosoltam hogy továbbra is üzemel egy másodlagos router (a wrt54gl) és ha távolabbról akarok csatlakozni akkor arra szoktam, a router közelében meg a Tp-re hogy legyen N módom mert gyakran kell nagy akár 20gb fájlokat áthúznom hálózaton és azért nem mindegy hogy 2,1-el másolok vagy 11-el, de sajnos a V2 másik gondja hogy aránytalanul csökken a sebesség is még akkor is amikor a térerő megfelelő, pl nálunk 1 papírvékony gipszkarton falon keresztül is már csak 8-9 mb/s a valós másolás hálózaton, 1 szintkülönbségnél meg jó ha 6 megvan, a Linksys160nl itt 10 felett volt még...

Új hozzászólás Aktív témák