Új hozzászólás Aktív témák

  • TaliGa

    aktív tag

    Sziasztok!
    Pár nappal ezelőtt már írtam ide, de nem született megoldás, úgyhogy most megpróbálom pontosítani a dolgot. Adott a címben szereplő router (gyári fw), ami a wan oldalon egy inviteles ADSL modemhez csatlakozik, a LAN portokra NAS, asztali gép, és tévé van csatlakoztatva (volt már fix IP is ezeknek beállítva, és a DHCP által kiosztás is). A tünet a következő, déli 12h órakor a net elmegy, a router SYS lámpája kialszik, és csak áramtalanítás után áll vissza a kapcsolat (a routert webes felületről nem lehet elérni). A Wan újracsatlakozás volt már autón, és conect on demand 0-n. Még egy megjegyzés, tegnap a szokásos déli meghüjülés kimaradt - reggel ugyanis karbantartó célzattal adtam a routernak pár rebootot, ma viszont nem, így délben jött is a mumus. (Az asztali gépem egyébként kábé délben átvált energiatakarékosra, ilyenkor eszem :), többnyire arra érek vissza, hogy nincs nyet, bár rémlik, hogy aktív állapotba is csinálta).
    Szóval ehhez kérnék segítséget.
    Ja, és még annyit, hogy egy 841nd router hónapokat ment még 5 nappal ezelőtt folyamatos üzemben - így a szolgáltatói IP-váltásra nem gyanakodnék - bár a hálózatokhoz csak plugnplay szinten értek, tehát az én véleményem kábé zéró.

    "So say we all"

Új hozzászólás Aktív témák