Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujtordai

    tag

    Üdvözletem.

    Kérnék egy kis segítséget Tp-Link AX1500 (AX10) v1.0 router beállításával kapcsolatban.
    Adott egy Digi 1gb-s net panel lakás, és ez a router.
    Mi lenne a legoptimálisabb beállítása a sebesség szempontjából a routernek?

    1. kb mennyi a normális letöltési sebesség mobilon ami tudja az 5g-t?

    2. Mit ket célszerű bekapcsolni vagy kikapcsolni ami lassítja a sebességet?

    3. Smart connect (bekapcsolása esetén ha jól láttam egy SSID lesz és a router optimalizál)

    4. Advanced settings ben:
    WMM,
    Short GI,
    AP Isolation,
    Airtime Fairness,
    Zero Wait DFS
    vagy Beállítani?
    Beacon Interval: 100
    RTS Threshold:2346
    DTIM Interval:1
    Group Key Update Period:0s

    5. Vann néha hogy nem tudok kábellel rácsatlakozni a routerre, a következő oldal jön be:
    http://tplinkwifi.net/ ahol a következő szöveg fogad
    Trying to configure the Router?
    It looks like you aren't connected to your TP-Link network.
    Hiába vagyok rácsatlakozva ez fogad.

    6. DIGI től bérelt az eszköz, azt látom hogy bizonyos dolgok ki vannak szedve a routerbpl pl. Backup & Restore.
    Hogy lehet ezeket visszavarázsolni? Most upgradeltem a firmware-t a legújjabbra nincs erre hatással.

    Előre is köszönöm!

    ☻♂♫

  • ujtordai

    tag

    válasz cigam #6893 üzenetére

    cigam, snooze,

    Először is köszönöm a választ.

    Igen wifi 5g-re gondoltam, mindn mobil device tud 5gt.

    1. kérdés célszerű-e használni az összevont 2.4 és 5g-s wifin a Smart connect által.?

    5. Nincs semmi beállítva a gépen, ennek ellenére nem mindig jön be a login page.

    2,3,4 csak azért érdekes mert bizonyos esetekben a letöltési sebesség egyszer 600-700Mbps egyszer meg csak 50Mbps. és 1 client van a routeren. Ez vélhetően nem normális.

    6. Elviekben és a gyakorlatban sincs korlátozás arra, hogy mi az amit beállítok, az is felmerült bennem hogy a routerrel nincs minden rendben, mivel van olyan rész ahol a menu elem alatt lévő button fele látszik csak, azaz a karakterek felső fele. Ez tuti nem normális.

    De valszeg az lessz, visszamondom a bérlést veszek egy saját routert.

    ☻♂♫

  • ujtordai

    tag

    Helló

    Kérnék egy kis segítséget.
    Szükségem lenne egy olyan 3 tagból álló MESH router szettre amely vezetéken kapcsolódik egymáshoz.Csak AX eset szeretnék, a bejövő net Digi 1gb,
    Topológia: Földszintre kellene 2 egység emeletre 1 egység. (vasbeton beton füdém a két szint közt plusz vasalt lépcső)
    A client ek, 4 teló 2-3 tablet TV tűzjelző okoségők és kamera.
    Stabil megoldásra lenne szükségem.
    (Jelenleg D-Link M15 van, de hetente elmegy fél órám vele mig restore olok egy fresh config ot mert belassul (kábelen és WiFi-n is) 100Mbp re, normál esetben kábelen 800 körül WiFI-n 400 körül tölthetek le.)
    Mit ajánlanátok?
    Mennyire jó a TP-Link support ja?
    Előre is köszi

    ☻♂♫

  • ujtordai

    tag

    Üdv Mindenkinek,

    TP-Link Deco X50 nel mik a tapasztalatok?
    Lenne pár kérdésem,
    - Ethernet backhaul lal, (azaz main egység UTP. kábelen keresztül csatlakozik a másik két "node"/"extender" egységhez) mennyire stabil az eszköz? Mennyi idő lehet a max uptime ill. igényel-e emberi beavatkozást (pl. restartol és nem kapcsolódik vissza, vagy belassul kábelen az egyébként 1gb bejövővel rendelkező net 100mbps re stb.) a folyamatos működéshez?
    - Konfigurálható PC-n keresztül weben is, vagy csak mobil appon keresztül?
    - Látszik valahol appban vagy a webes config felületen hogy milyen módon csatlakoznak az extenderek, illetve állítható-e konfigból? (UTP, WiFI)
    - Mennyire jó a support?
    Előre is köszi

    ☻♂♫

  • ujtordai

    tag

    válasz Chosen #7056 üzenetére

    Chosen, köszönöm!

    Valójában a Deco X50 az egyik opció ami érdekel. (néztem még az Asus XD4-et)

    - Internet lassulást esetleg tapasztaltál? Gondolok itt arra, hogy a bejövő pl. 1GB és utp kábelen direktbe rákötve egy switch en keresztül átlagosan 700-800mbps a dl time. lassuláskor pl. lemegy 100mbps-re de a wireless sebesség is.
    - Konfiguráció mentés és visszaállítási funkció van benne?
    - Előző ezszközöm D-Link M15 (3-pack) ott tapasztaltam a lebutitások eredményét, illetve azelőtt Tp-Link TL-W1043ND, illetve előtte egy Asus router, ami 5 év után felmondta a szolgálatot, dehasználtam az őskorban Linksys WRT-54G-t is nagyon sokáig.
    - kb. milyen DL speed et érsz el a rendszerben, milyen a bejövő sávszélességed?
    - Kb. így néz ki a konfigurációs felület?
    https://emulator.tp-link.com/ax50-eu-v1/index.html

    Hezitálok a hagyományos router és a mesh közt, nincs extra igényem, csak stabil és gyors legyen a net. Gondoltam hogy a OneMesh technológiát kihasználva veszek 3 azonos hagyományos routert és azzal építem fel, de nincs szükségem USB slot ra a routerben, ill. nem konfigurálgatnám ha nem muszáj, ebből kifolyólag célszerübb a Deco X50.

    (Otthonról dolgozom és fontos a sebesség és a stabilitás)

    köszi

    [ Szerkesztve ]

    ☻♂♫

Új hozzászólás Aktív témák