Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ujtordai #6890 üzenetére

    Biztos bennem van a hiba, de már az első kérdést sem értem. Mi köze egy vezetékes routernek az 5g mobilhoz?

    2,3,4 Ami nem romlott el azt nem kell megjavítani.

    5. A tplinkwifi.net egy ügyes trükk hogy ne a router IP címét keljen beírni, pl. 192.168.0.1. Nincs külön DNS szerver beállítva a gépen? Ilyenkor IP címet beírva bejön az oldal?

    6. Mivel nem a tulajdonod, nem kellene piszkálni. Ha ilyen szolgáltatások kellenek, vegyél sajátot. Bár megvallom őszintén néha én is elmentem, de egyszer nem kellett még visszatöltenem a beállításokat.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ujtordai #6895 üzenetére

    1. Attól függ. Az emberek többségének hasznos, mert nem kell foglalkozni azzal, hogy melyik eszközük működik 2,4 ill. 5GHz-en. Egy hálózatra (SSID)csatlakoznak és kész. Az eszközök meg lehetőségeikhez mérten kapcsolódnak hol ide hol oda.

    Az említett sebességkülönbség is abból adódhat, hogy éppen melyik sávon csatlakozik az eszköz. Válaszd szét a két sávot(Kapcsold ki Intelligens Csatlakozás-t), és ha minden eszközöd tudja az 5GHz-es sávot, tiltsd le 2,4GHz-es részt.

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

  • Chosen

    addikt

    válasz ujtordai #7055 üzenetére

    Szia!

    3db-os Deco X50-et használok néhány hónapja. Válaszok félkövérrel:

    - Ethernet backhaul lal, (azaz main egység UTP. kábelen keresztül csatlakozik a másik két "node"/"extender" egységhez) mennyire stabil az eszköz? Teljesen, UTP-vel csatlakozik nálam a 2 extra egység, megy a backhaul. Archer C7-ről váltottam, az is stabil volt nekem, ez is stabil. Mennyi idő lehet a max uptime ill. igényel-e emberi beavatkozást (pl. restartol és nem kapcsolódik vissza, vagy belassul kábelen az egyébként 1gb bejövővel rendelkező net 100mbps re stb.) a folyamatos működéshez? Az első setup óta magától megy. Áramszünet után sem igényelt beavatkozást.
    - Konfigurálható PC-n keresztül weben is, vagy csak mobil appon keresztül? PC-ről, weben keresztül is konfigurálható.
    - Látszik valahol appban vagy a webes config felületen hogy milyen módon csatlakoznak az extenderek, illetve állítható-e konfigból? (UTP, WiFI). Igen, kicsit el van rejtve, de meg lehet nézni, hogy hogyan csatlakoznak. Manuálisan váltani nem lehet, mindig az elérhető legjobbat választja. (Ha van UTP, akkor az, ha nincs, akkor WiFi).
    - Mennyire jó a support?
    Eddig még nem kellett keresnem őket.

    Amire nem kérdeztél rá, de szerintem fontos szempont lehet: C7-ről érkezve meglepve tapasztaltam, hogy a végletekig le van butítva a felhasználói felület, kb a megszokott funkciók harmada ha elérhető. Pl olyan számomra alap dolog nincs benne, hogy az 5Ghz és 2.4Ghz hálózatot lehessen külön SSID-vel futtatni. Workaroundból oldottam meg, hogy az 5Ghz-es hálózatom a fő hálózat, a vendég hálózatot pedig 2.4Ghz-re állítottam be... Egyéni preferencia, de én nem szeretem, ha kevederik a kettő.

    Okosan vannak leválogatva egyébként a funkciók, normál felhasználás esetén teljesen jól elketyeg a gyári beállításokkal. Akkor kezd érződni, hogy "átlag emberre" van tervezve, amikor a fentihez hasonló dolgokat szeretnél konfigurálni. Ezt érdemes vásárlás előtt átgondolni.

    [ Szerkesztve ]

  • Chosen

    addikt

    válasz ujtordai #7063 üzenetére

    Válaszok ismét félkövérrel:

    - Internet lassulást esetleg tapasztaltál? Gondolok itt arra, hogy a bejövő pl. 1GB és utp kábelen direktbe rákötve egy switch en keresztül átlagosan 700-800mbps a dl time. lassuláskor pl. lemegy 100mbps-re de a wireless sebesség is. Nem tapasztaltam ilyet.
    - Konfiguráció mentés és visszaállítási funkció van benne? Átpörgettem gyorsan, de nem találtam ilyet.
    - Előző ezszközöm D-Link M15 (3-pack) ott tapasztaltam a lebutitások eredményét, illetve azelőtt Tp-Link TL-W1043ND, illetve előtte egy Asus router, ami 5 év után felmondta a szolgálatot, dehasználtam az őskorban Linksys WRT-54G-t is nagyon sokáig.
    - kb. milyen DL speed et érsz el a rendszerben, milyen a bejövő sávszélességed? Bejövő elvileg 1Gb, speedtesttel mérve ~800 Mbps, de nehéz tesztelni, mert folyamatos a használat a hálózaton.
    - Kb. így néz ki a konfigurációs felület?
    https://emulator.tp-link.com/ax50-eu-v1/index.html Nem, ennél sokkal jobban meg van vágva. Ennyi az egész desktopon: [Deco X50 desktop felület] (A network fül csak információk, semmi beállítás. A mobil appban van még néhány setting, de nem sokkal több)

    Hezitálok a hagyományos router és a mesh közt, nincs extra igényem, csak stabil és gyors legyen a net. Gondoltam hogy a OneMesh technológiát kihasználva veszek 3 azonos hagyományos routert és azzal építem fel, de nincs szükségem USB slot ra a routerben, ill. nem konfigurálgatnám ha nem muszáj, ebből kifolyólag célszerübb a Deco X50. Ha egy router lefedi a területet, akkor felesleges extra költség egy Deco szvsz. OneMesh-ről jövök, na ott aztán voltak sebesség ingadozások. Fontos tudni, hogy abban a rendszerben router-router összeköttetés nem megy. A OneMeshben router-extender összeköttetés megy csak, annak minden hátrányval. Nincs wired backhaul így iszonyatosan ingadozik a sebesség azoknál az eszközöknél, amik az extenderre kapcsolódnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák