Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lyp

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem túl régóta használom a Tasker-t, egy kérdésem adódott:
    Beállítottam a hívó nevének kimondását, ami részben működik is, azonban ha lenémítom a csengőhangot, a szöveget akkor sem hagyja abba (erről már más is írt nemrég, de sajnos nem volt megoldási javaslat).
    Ideiglenesen egy némító gombot raktam ki, amit ha megnyomok beállítja a %SayCallerName változó értékét 0-ra, így már a kimondásnál meg tudtam adni, hogy csak akkor mondja ki, amikor ennek a változónak nincs értéke beállítva (bár ha elkezdte mondani, akkor már nem hagyja abba, de a semminél ez is jobb - ugyanígy ha a szöveg közben fogadom a hívást, sajnos akkor is befejezi a szöveget).
    A némító gombot az Alert, Menu felhasználásával oldottam meg, azonban az a problémám, hogy ilyenkor ez felfüggeszti az adott task futását, addig vár, amíg meg nem nyomom a némítás gombot (és addig egyáltalán nem mondja ki a hívó nevét). Valahogy háttérbe lehet küldeni ezt a Menu-t?
    Vagy szerintetek ezt mivel kéne megoldanom?
    (Lehet, hogy csak scene-el lehet? Azt még nem használtam, a help alapján sem sikerült sajnos összehoznom, pedig néztem Teasüti projektjét is.)

    Előre is köszi

  • lyp

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hátha másnak is segít: megtaláltam a megoldást a taskerrel történő 2G/3G váltásra (amikor piros és x van a taskerben a "Mobile Data 2G/3G"-nél) - nem csak CM romokon működik.

    Kell hozzá:
    - root
    - Xposed framework + GravityBox modul

    Ha ezek megvannak, itt olvasható, hogy milyen módon váltható át 2G/3G között akár taskerrel (send intent).

    Én Samsung Galaxy S3 stock (4.1.2 XXEMC2) romon használom.
    Sok szerencsét hozzá!

    Üdv:
    lyp

    [ Szerkesztve ]

  • lyp

    csendes tag

    Android 6.0.1-es telefonom (ASUS Zenfone 2) helyett újat vettem (Xiaomi Redmi Note 9Pro) Android 10-eset, áthoztam az összes profilomat, sajnos nem nagyon aktiválódnak. Ha kézzel nyomok rá a task futtatásra, akkor a legtöbb dolog lefut (néhányat nyilván javítanom kell majd), de maguktól szinte egyáltalán nem aktiválódnak (nagyon ritkán előfordul, hogy pl. bemondja, hogy ki hív). Meg pl. az Autovoice continuous ki-be kapcsolása nem megy Taskerből, de ha az Autovoice appban elindítom, akkor bemondásra elindítja a megfelelő Tasker taskot és válaszol.
    Persze lehet, hogy a sokkal magasabb Android verzió is okoz néhány problémát, de van csomó egyszerű profil, aminek illene működnie, pl. akkumulátor % kiírása (alert, flash, variable %BATT jól kiírja a %-ot, de ha bizonyos % alá merül, akkor nem írja ki, sosem aktiválódik a profil).
    Ezen a telefonon xiaomi.eu ROM van (még nem rootoltam), a MIUI kötelező dolgait már többször végigjártam (akkukímélő mód Taskeren kikapcs, stb) minden engedélyt is megadtam, amit csak lehetett, elvileg semmi nem nyírja ki a taskert a háttérben, az értesítési sávon mindig ott van az ikonja (bár néhány naponta feldobja, hogy engedélyezzem a draw over other apps-t, pedig sosem tiltom le, rányomok, engedélyezve van, kilépek és pár napra békén hagy ezzel).
    Találkoztatok hasonló problémákkal?
    Szerintetek mivel van a probléma, merre induljak?

Új hozzászólás Aktív témák