Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz havri1 #78722 üzenetére

    Kálvária folytatódik.
    Ügyfélszolgálatos kolléga javaslatára ma szakítottam időt rá és beszéltem a számlázással.

    Probléma:
    2016. aug. 11-én telefonos ügyfélszolgálat ajánlott egy kedvezőbb árat a SatTV Családi HD+10Mb net+Alap IP telefon csomagomra, amit elfogadtam.
    Ekkor újraindították a hűségidőmet, ami emiatt 2018. augusztus 11-én jár le.

    Most nem engedték ördögnek se, hogy a változtatandó 120Mb optikai net és az optikára kötött Alap IP telefon mellett változatlanul megmaradjon a Sat TV, mindenáron - újraindított hűséggel IPTV-t akartak rámerőltetni.
    Kínomban mondtam, hogy ha ennyire fafejek, akkor - mivel úgyis hulladék a műsor tartalom - inkább lemondom a Sat TV-t is és indulhat újként optikán a net és a telefon.
    A rendszer kidobta, hogy a kötbér 17.000,- lenne. Mondom: - Az nem lehet.

    Számlázás ma, hosszú zenéltetés után közölte, mit derített ki.
    Dobtam egy hátast.

    A rendszer úgy vette, hogy én a 2016. szeptember 19-én lejáró hűségszerződésemet bontottam 2016. augusztus 11-én, és abból a szerződésből számolt rá kötbért, mintha azt is felrúgtam volna, meg hozzászámolt az új szerződésből is 6 hónap hűségkedvezményt.
    Jogos lenne ugye az újraindított hűségszerződésből adódóan a 6x1.300,- forint.
    Mondja a hölgy, hogy de nekem így előbb véget ér a hűségidőm két kétéves időszakra vetítve.
    Mondom, oké, 1 hónap és 8 nappal hamarabb érne véget az újrakötés miatt, akkor egye fene, arra is számítsák fel a kb. 1.300,- forintot, így egyben legyen valamivel több, mint 9.000,- a kötbér.
    Na de, hogy a fennmaradó közel 8.000,-ret milyen pofátlan indokkal mernék kifizettetni?

    Mondja, hogy igen, ez így tényleg gond, ha eldöntöttem, indítsam el a lemondást és a kollégával vetessek fel panaszt, hogy nem fogadom el a kötbér összegét.

    Na, most már kíváncsi vagyok, mi lesz.

    Szóval, ha valaki közületek nem fordulónappal hosszabbított bármilyen okból hűségidőt és lemondáson töri a fejét, készüljön, hogy rárohasztják az előző két éves időszakból eredeztetett abszurd kötbéreket is. Több szolgáltatás esetén ez horror összeget eredményezhet.

    Megérne egy szakmai cikket valahol, mert szerintem bőven kimeríti a tisztességtelen üzleti magatartást.

    Szerintetek?

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák