Új hozzászólás Aktív témák

  • lszlogal

    senior tag

    válasz grobi007 #107237 üzenetére

    Itt és itt leírtam a strong telepítésének a folyamatát. Nekem bevált. Április óta hozza a nem kicsi elvárásaimat. Atomstabil eszközök. És marha drágák. Az más kérdés, hogy kinek éri meg beruházni egy ilyenbe. AP-nak jó egy ASUS RT-AC 1200 is, igaz hogy csak 100Mbps-es portjai vannak, de ha csak AP-nek használod, annak tökéletes. Nekem RT-AC 1200G van, koppra ugyanazt tudja a wifije mint az RT-AC 1200. Többek között nekem azért volt szükség meshre (5 db), mert 100nm alapterületű a ház, két szintes, és salakblokk falak, ill. betonfödém van. Minden szobába kénytelen voltam berakni egy mesht, hogy legyen normális wifi jelerősség, és értékelhető sávszélesség (100Mbps minimum). A melléképületbe is beraktam egyet, viszont annak UTP-t kellett húznom. Így az egész udvar + a kert egy kis része le van fedve wifivel. Az emeleten, ill. a földszinten is kénytelen voltam egy-egy mesht UTP-re csatlakoztatni, mert nem ment le a jel a betonfödém miatt. Vagyis lement, de csak pár mbps volt az elérhető sávszél. Így már minden faxa, egy SSID és password van az egész portán 2,4 ill. 5G-n is egyaránt. Gond nincs vele, újraindítani 30-60 naponta szoktam a Sagemcom modemmel együtt. Napokig testeltem, de semmivel sem tudtam megölni (random fileokat generáltam az egyik gépen, a másikon a /dev/nullba töltöttem le, ezt vagy 4-5 napig folyamatosan). Kibírta.

    Van benne AirPlay, és USB storage támogatás is. Van benne SMB server, szóval a Windows és a Linux felismeri hálózati meghajtóként a csatlakoztatott pendriveot (jelszavazni is lehet). Drágának találom, mert nincs benne olyan sok feature. A webes felülete egy kissé fapados, de használható. A mobilappja kifejezetten jó. Ha beállítasz rajta valamit (pl. power saving mode éjszaka, vagy guest network, SSID, ill. password), akkor szinkronizálja az összes eszközzel, nem kell hosszú perceket szöszölni a beállításával, egy gombnyomásra megy minden. 5 perc alatt konfigurálható. Összességében jó, és stabil cucc.

    Majd lehet csinálok neki egy leírást képekkel együtt, hogy csak linkelni kelljen :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák