Új hozzászólás Aktív témák

  • ReJim

    őstag

    Tisztelt fórumtársak...

    Nem nagyon követem a számítógép fejlődését, csak úgy fél szemmel. De mostanában gondolkodom egy esetleges upgrade-en.
    Az alábbiról váltanék:
    MSI valami NEO - s478-as lap.
    Intel Celeron D 2,66Ghz
    2*512MB DDR1
    ATI radeon 9600 128MB

    Amire nem elég az alábbi vas: 3D modellezés, Újabb játékok (úgy az elmúlt pár évben kiadott), lassan a böngészés (hát igen, flash megeszi már ezt a vasat is)

    És mivel nem értek nagyon hozzá, ötleteket várnék, hogy merre, milyen irányba fejlesszek. gondolok itt cpu tokozás, integrált vga - pci-express, ram mérete.

    én kinéztem magamnak egy ilyesmi konstrukciót:
    alaplap: FOXCONN A76GMV AM3
    cpu: AMD 555 X2 PHENOM II BLACK EDITION BOX AM3 3ÉV
    ram:2db RAM DDR III 2 GB 1333 KINGSTON CL9 5 ÉV
    hdd - SYS: jelenlegi 80gb sata
    hdd - DATA: 2 TB WD 7.2 SATAII 64MB WD20EARS 3ÉV
    táp: 600 W RAPTOXX CLASSIC RT-600W
    ház: van.
    odd: van.
    vga: integrált.

    4db-ramot az XP kezeli?

    2 magos rendszerrel eddig csak a notimnál találkoztam (intel), de valahogy nem veszem észre, hogy szupergyors lenne :) lehet különbség az oprendszereknél is? tehát xp jól kezeli a kétmagos procit? vagy inkább javallott az újabb verzió, pl win7?

    2TB-os hdd egyben, számomra az ár miatt érné meg. (nem kerül annyiba mint 2db 1TB, és nem foglal annyi helyet) De mi a különbség használat közben egy 7200-es és egy 5400-es fordulat között? Hang, sebesség, tartósság...

    Nekem sajnos nincsenek tapasztalataim, ezért érdekelne a Ti véleményetek, tapasztalataitok...
    Szívesen fogadok ötleteket.

    üdv.

    </end.?>

Új hozzászólás Aktív témák