Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    Na, az eddig rossz tapasztalatok után pontosan 30 percel ezelőtt nőtt hatalmasat a szememben egy nagyon új számítógép bolt.

    Ugyanis egyik ismerősömnek elsírtam a bajom, hogy nincs sehol se értelmes áron S478 hűtő. Mondta, hogy nyílt a környéken egy új bolt, még weboldaluk is van, nézzem meg. Na, én megnéztem a telefonszámot, meg meddig van nyitva. 18:30-ig vannak nyitva. 18:10-kor telefonálok.
    Én: Szép estét kívánok. Következő a kérdésem. A helyi konkurencia sóhersége, és hozzá nem értése miatt nem találtam S478-as hűtőt, csak horribilis áron. Esetleg önöknél van valami nem méregdrága változat, ráadásul raktáron. Fiatal hang köszön vissza, udvariasan. Mondja, hogy van, azonnal ki tud szolgálni.
    Én: Kb 25 perc alatt érek be, pont zárás után.
    Boltos: Szedd a lábad, megvárlak.

    Póló, nadrág, zokni, cipő, és patt kocsiba. Beállok a bolt elé, tényleg csak 5 percet késtem. Fiatal, 25-30 éves srác kint áll a bolt előtt, és cigizik. Lekezelek vele. Menjünk be.

    Bemegyek, és olyan tárult elém, amit itt esküszöm, bármelyik vásárló megirigyelne.

    Gyönyörű bolthelyiség. Minőségi cuccok mindenhol. A pultra kipakolva használt és új, S478-as CPU hűtők. Ámultam csak. Mondta, hogy a használtat odaadja ingyen is. De van neki Spire hűtője 2.000-ért, kifutott CoolerMaster 3.000-ért, Arctic Cooling 4.000-ért. Meg ugye vagy 8 féle használt. Lehidaltam tőle. Mondtam neki, hogy adok 4000-et a CoolerMasterért, amiért megvárt. Mosolygott, és annyit mondott, majd iszik egy sört.

    Körbepillantottam, és nem tudtam megállni, hogy feltegyek pár kérdést. Megkérdeztem, hogy van-e raktáruk, mert annyi cucc volt kipakolva, hogy ihaj. Persze, gyere. Bevitt a raktárba. Hát egy ilyen 10-szer 10 méteres helységet kell elképzelni, dugig tömve minden jóval. Állam leesett. Kimentünk. Mondom van nálam egy gép, haldoklik a táp benne, mit tartotok. Picit elszomorodó hangon közölte velem, hogy olcsó tápjuk nincsen. Hitvány szart, mint például Codegen, HKC, LCpower, nem tartanak. 2 hét múlva úgyis csak visszahoznák nekik. A legolcsóbb az FPS beles Gigabyte. Itt lehidaltam. Egy boltos, aki tudja, hogy mi az az OEM. Aztán folytatta, hogy memóriákból van nekik sok féle, mert ugye azok nem nagyon hibásodnak meg, meg rengeteg gari van rájuk. Alaplapból tartanak Asrock, Asus, MSI, és Gigabyte lapokat. De Gigabyte-ból csak AMD-t, mert Intel alá nem tudnak értelmes lapot lerakni. Itt már kikerekedtek a szemeim. Aztán mutatta a pult alatti Vitrint, hogy Intelből Celerontól kezdve az i7-ig minden van raktáron. AMD oldalon mutatta, hogy dettó. APU-k, Bulldozerek. Majd közölte velem, hogy SSD-ből is csak Kingston, OCZ, Corsair, és ADATA van náluk. A többi márka nem igazán hozza azt, ami rá van írva. És nézem, és a vitrinbe tényleg csak ezek a márkák vannak.

    Próbaképpen rákérdeztem, hogy használtal mi a helyzet. Monddta, hogy még friss a bolt, nem igazán tudtak becserélni használt gépet, de egy két cucca azért van, pl ram. ÓÓó, mondom az érdekelne. Behívott a raktárba. A polcra le volt borítva egy rakás ram. De tényleg, ilyen 100db minimum. És így elvoltak különítve. És így mutatja, hogy ez SDRAM, ez DDR, ez meg DDR2. DDR3 nincs, csak új, de abból is van 9.500-ért. Mondom a DDR érdekelne. Kérdezi, hogy mennyi kell. Hát mondom, most van egy 512-es, amellé még kéne 3. Erre adott a srác négyet, ráadásul Kingstonokat, és 400Mhz-eseket. De csak így a kezembe nyomta, hogy vigyem. Nézek rá bambán. Köpni nyelni nem tudtam. Rámnéz, és mondja, hogy nekik ez szinte ingyen van. Én is rendes voltam, hogy nemhogy ingyen elvittem a használt hűtőt, még nem is a legolcsóbbat vettem, és még sörre is kapott pénzt. Hát lehidaltam. Mondom megyek akkor, nem zavarom tovább, már lejárt a munkaideje. Hangosan felnevetett, hogy ugyan. Neki ez nem munka. Egy szórakozás, és még fizetnek is érte. Felcsillant a szemem, és megkérdeztem, hogy a szervízkörnyezetetek milyen. Közölte, hogy nézzem meg. Bementünk egy másik helyiségbe. 5-6 monitor, komplett gépek. De még S478-as teszt gép is van. Tehát akár a procit is kipróbálják. S775, LGA1155, S939, AM2, AM3, FM1, FM2.

    Gyerekek, ez a bolt minden eddigit felülmúlt! Azt hiszem, a srác elintézte, hogy egy garantáltan fix vevőjük mellett még a jó reklámról is gondoskodjak.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák