Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deniro2

    senior tag

    válasz leslieke #11635 üzenetére

    Nem vagyok szakértő. Milyen vitába kezdjünk bele úgy, hogy nem érveltél semmivel, csak közölted, hogy hülyeséget írtam és nézzek utána a dolgoknak?
    De a kedvedért értelmezem az idézett szövegrészletet a wikiről, amit kedves iránymutatásod alapján találtam:
    ez a 3 műfaj, a fantasy, a sci-fi és a horror, ugyanannak a műfajnak az alműfajai (speculative fiction), annyiban különböznek egymástól, hogy más bennük a vezérmotívum, ami lehet kitalált világ/lény, a tudomány, vagy az ijesztgetés.
    Tehát mind nem létező dolgokról szólnak, csak másképp és így természetesen nagymértékben átfedik egymást.
    Ezek után, ha egy kitalált világban játszódó és kitalált lényeket szerepeltető sorozatból hiányzik a tudományos megközelítés és nem is ijesztő, akkor te milyen műfajba sorolnád?
    Értem én, hogy sokak számára az űrutazás egyenlő a sci-fivel, de kétlem, hogy pl. a Flash Gordonról sokan gondolnák, hogy sci-fi, csak mert egy másik bolygón játszódik, ahova a Földről utazik a főhős, mert ettől még semennyi tudomány nincsen benne. Van viszont sok színes élőlény meg kardozás és máris kikötöttünk a fantasynél...
    Szerintem a BSG-ban sincs tudományos megközelítés, viszont vannak istenek, messiások, kitalált lények...
    Persze van annyi átjárhatóság a műfajok között, hogy ez a sorozat is simán beleférjen a sci-fibe, az már csak az én személyes megközelítésemen múlik, hogy inkább fantasynek tartom.
    Ja és egy pillanatig sem vitattam a létjogosultságát annak, hogy a többség szemében ez sci-fi...

Új hozzászólás Aktív témák