Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sixntwo

    csendes tag

    Sziasztok!
    Adott egy 65XE9005 készülék baráti köröben. Egy 11 éves hibátlan 42es (720p) LG plazmát váltanék vele.
    250e körüli az ajánlat. A méretváltás miatt gondolkodtam el rajta, meg persze azért, mert igen jókat írnak az XE90-röl. (4m-röl nézem a müsort)
    Valóban annyira jó készülék?
    Érdemes megvenni ma egy 4-5 éves technikát, vagy inkább keressek fiatalabbat?
    Ér ennyit ma még ez a termék?
    Ha már veszek fontos, a szép megjelenítés, de nem szükséges a legnaprakészebb tudás.
    Leginkább TV-nézésre (foci, autóverseny, hírek), alkalmanként HBOGo-ra használom.
    Az "okos" funkció nem hoz lázba. Max a YT.
    Ami nagyon fontos, hogy normálisan jelenítse meg az SD- adást.
    Mindenképpen használtban gondolkodom.
    Elöre is köszönöm a segítséget!

    SgsS2 --> HTC M8

  • sixntwo

    csendes tag

    Kedves Celtis, Salapp, F-ECT$!
    Köszönöm az itinert! :R
    Lehet, hogy akkor már inkább keresek egy nagyobb méretü plazmát. :B

    SgsS2 --> HTC M8

  • sixntwo

    csendes tag

    válasz salapp #64508 üzenetére

    @celtis, @salapp
    Köszönetet az XE árával és garancialitással kapcsolatban szántam.

    A plazma kérdés a saját fejemböl pattant ki :-), mivel7 egy 720p-s plazmát nézünk már 10éve és a mai napig hibátlan. Legalábbis a mi igényeinek ez is tökéletesen megfelel. (Aztán persze lehet, hogy holnap elfüstöl)

    Az a napi 3-4 óra (ebben benne van a gyerekek kb. 1 órás meséje is) amit müködik nem biztos, hogy kíván egy többszázezres kiadást. Valójában a méretváltás az oka a cserének itt az új lakásban.

    Most pl.: az aprók között van egy 58-as HD-s 8series Samsung 70-ért. Ez mind képminöségben, mind méretben feljebb lépés lenne, számomra.

    S, ha "befektetés"-ként nézek a dologra, akkor egy az enyémnél nagyobb, keveset futott plazma (max.100e-ig) bukója inkább vállalható kategória (az én tárcámhoz mérten), szemben az említett XE 200e körüli árával. (Hacsaknem tényleg annyival tud többet az XE mondjuk egy focimeccs vagy pl.: Utódlás esetén).

    Véleményem szerint annak az esélye, hogy mondjuk fél vagy 3éven belül romlik el a kettö közül valamelyik TV, kb. ugyanannyi lehet. De az is lehet, hogy mindkettö bírja még több mint 5 évet. Ez lottó kategória.

    Valójában az egész dilemma a hülye " "klímaszorongásom" "-ból adódik. (legyen ez releváns vagy sem)
    Már évek óta igyekszem használt, de jó állapotú/minöségü dolgokat venni. Eddig bevált a dolog.

    Nekem egy TV nem ér meg 250e+ Forintot legyen az akármilyen is. Egyszerüen nem használom ki. Viszont adott paraméterek mellett nem tudok olcsóbban jót venni, így marad a használt.

    Tulajdonképpen azt sem bánom, ha még évekig a kis 42-es LG-vel kell együtt élnem.

    Ami biztos, ha elszánom magam, sony-t szeretnék.

    Félre ne értsetek, senkit nem akarok meggyözni semmiröl, magamon kívül. :U

    Érveket, ellenérveket, egyéb ajánlásokat szívesen fogadom. :K

    Köszi

    SgsS2 --> HTC M8

Új hozzászólás Aktív témák