Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Sajna a 14 éves hagyomás képcsöves TV-nk ma végleg elhalálozott. Körbenézve a dolgokat, akinek van tapasztalata a Sony KDL - 40W605B típusú LED TV-ről, mi a véleménye? Alapvetően a képminőség, megbízhatóság, kezelhetőség az elsődleges szempont, játék, internetezés, stb. funkciók nem érdekelnek.
    Amennyiben lényeges lehet, T-Home IPTV csomaggal használnánk. Köszi az infókat.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Nos, ha már szóba került, hogy mennyire bonyolult a mostani okos TV-k beüzemelése, nekem is kellene egy kis segítség. Miután elhalálozott a 14 éves hagyományos TV-nk, tegnap beruháztunk egy SonyKDL-40W605B típusú TV-re. T-Home IPTV-s csomagunk van, és némi nyüglődés után sikerült a boxal beüzemelni.
    Amiben viszont kérnék segítséget, akiknek ilyen, vagy hasonló szériából nagyobb típusú van, a kismilló gyári beállítások közül, mi az amihez érdemes hozzányúlni, és kb. milyen értékekre belőni, vagy átállítani, illetve mik azok amikhez semmi értelme hozzányúlni? Az igazság az, hogy nem szeretnék össze-vissza állítgatni, kisérletezgetni, ha vannak már bejáratott tapasztalatok.
    Előre is köszi a segítséget, akár privátba is jöhet, hogy ne zavarjunk be az itteni eszmecserébe.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    Üdv!
    Két napja próbálgatjuk az új Sony KDL-40W605B TV-t. Mivel tapasztalatunk nulla, mert ezelőtt csak síma mezei képcsöves készülékünk volt, lenne néhány konkrét kérdésem. Tegnap este nézve a magyar-görög meccset feltünt, hogy a játékosok gyors mozgásánál homályos, mosottas volt a mozgás, jobban nem tudom jellemezni. Közeli kép mutatásánál ez nem volt érzékelhető, ezért érdekelne, hogy van-e erre valami orvosság a beállítások között, vagy ilyen bicikli ez a ledes tévézés, így kell megszokni, oszt jónapot.
    Egyébként T-Home IPTV-s csomagunk van, ha ez számít valamit.
    1./A beállítások között vannak ilyenek, hogy "Zajcsökkentés ", "MPEG zajcsökkentés", "Pontzaj csökkentés", amik az alap beállítás szerint automatikuson állnak, de lehetne beállítani úgy is, hogy "ki", "alacsony", "közepes" és "magas". Ezekhez érdemes-e hozzányúlni, és ha igen milyenre?

    2./ A "Reality Creation" beállítás automatikus, ezt ki lehet kapcsolni, illetve kézire állítani, és ebben az esetben a zajszűréssel lehetne variálni, ami jelenleg minimálisra van lehúzva a csúszkán, itt mi a helyzet?

    3./A " Síma átmenet" beállítás ez mire jó, jelenleg alacsonyra van belőve, lehetne még "ki", "közepes" és "magas"?

    4./ A részletes beállítások között találtam egy "LED mozgásmód" opciót, ez alapból ki van kapcsolva, bekapcsolva viszont sötét tónunusú kép jelent meg halovány szinekkel, szóval elég ocsmányul nézett így ki, nem tudom, hogy ezzel mi a helyzet?
    Előre is köszönök minden javaslatot.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz amadeus11 #13965 üzenetére

    Köszi az infót, majd végig próbálgatom az általad javasoltakat. Ezt a szoftverfrissítést hol tudom elérni, mert eddig még nem találtam, bár lehet, hogy csak a fától nem látom az erdőt. Ez van, ha az ember így hatvan felett beleszalad egy ilyen új technológiába.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz amadeus11 #13972 üzenetére

    Köszi, jól gondoltad, van a T-nél kb. 10-12 csatorna esetében HD adás, de csak felárért, és arra nincs előfizetésem.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák