Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    veterán

    válasz Ger_man #68796 üzenetére

    Nem lehet tagadni, hogy Vincent szíve a Sony és Panasonic irányába húz, de azért valótlanságot nem szokott mondani.

    Az viszont vitán felüli tény, hogy a kontraszt arány a legfontosabb egy tv-nél, minden más csak másodlagos és utána jön. Miniled és zónaszám ide vagy oda, lesznek olyan jelenetek ahol csak a natív kontraszt fog megjelenni és manapság 2300:1 az egy rossz vicc, 1 ft-ot nem fizetnék már egy ilyen tv-ért. Miniledből sem szabad IPS paneles tv-t venni, mert sok jelenetben kritikán aluli lesz a kontraszt arány és dinamkiátlan lesz a kép.

    Én még tavaly mondtam, hogy nem minden a zóna szám, egy jó algoritmussal kevesebb zónával sokkal jobb eredményt el lehet érni mint sok zónával, de rosszabb algoritmussal.
    Jó példa erre a Samsung QN95B amiben sokkal több zóna van mint a TCL C835-ben, de a C835-nek jobb az algoritmusa, így jobban teljesít blooming és dimming terén is (leglaábbis a teszt fw-el ez volt a helyzet, aztán utána ott is volt pár problémásabb fw, de még úgy is jobb volt).

    Hisense-ből amit eddig láttam miniled téren, engem nem győzött meg, azon volt a leganagyobb a blooming és a legdinamikátlanabb a kép az összes miniled közül amivel dolgom volt.

    Ha minden miniLED TV-ben egyformán jó lenne az algoritmus, akkor már viszont az a TV nyerne, amiben több zóna van. De addig az algoritmus legalább annyira fontos (hanem még fontosabb) mint a zónaszám.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák