Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz modflow #58460 üzenetére

    Gondolom az egész hátterében a január 1.-től érvényes és megváltozott Fogy.védelmi törvény miatt lehet (ha jól emlékszem erről már novemberben is beszélgettünk)
    A Sony-nak változtatni kell/kellett, mert a garancia a TV-kre már nem egységesen 2 év (Mo.-n a hivatalos viszonteladók új készülék esetében ennyit adtak eddig, legyen az bármely márka, bármely átmérőjű TV-je) Mostantól ugyebár: 100k-ig 1, 250k-ig 2 ill. a felett 3 év a kötelező jótállás a TV-k esetében (látom ezt már modflow fentebb már levezette)
    Mivel dec. 31-ig + 3 évet vehettünk a termékeinkre pld. egy KD-55XH9096 esetén, most már alapból 3 évet kapsz rá, így a kiterjesztett garancia szabálya is változott, hisz a fenti TV esetében már nem +3 évre szerződünk ugyebár.
    Visszamenőleg a Sony már nem fogja érvényteleníteni a már megkötött szerződéseket, mert az egy iszonyú nagy marketing öngól lenne.

    #58462AL
    Ahogy látom még mindig uazzal a "cikkszámmal" lehet megvenni a garanciakiterjesztést (BEWY503), mint amivel én is kötöttem (uez a van az én kötvényemen is)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák