Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz SipiBcs #41516 üzenetére

    Ok, de a szakmában így nem mérünk semmit, max akkor, ha direktben az a cél, hogy az adott szolgáltatást/protokollt benchmarkoljuk (pl. smb), de ott is figyelembe kell venni az implementációt, hiszen teljesen más stack lehet a TV gyári playere alatt, mint ami mondjuk szintén a TV-n futó a Kodiban van. Ezek nagyon be tudják vinni az embert az erdőbe, ezért minden a esetben kályhától indulunk, azaz megnézzük a gyakorlati linespeedet első körben, na erre jók ezek az appok. Szerveres környezetben általában iperf2/3-at használok. Tegnap keresgéltem, de annyira nem volt kedvem feltaknyolni Android TV-re, out-of-box megoldást meg nem találtam. Megnézem majd este, hogy a srác által használt app mire épül, de esélyes hogy abban is egy iperf van.

    Utána persze érdemes kimérni felsőbb szintű protokollal is, aztán a legjobb eredményt adót érdemes használni a playerben (pl. Kodiban), már ha tudja. Egyébként én régebben eléggé belemásztam ebbe, mert nagyon minimál vason használtam Kodit (illetve akkor még XBMC-t). A legjobb eredményt mindig a http adta, persze ssl nélkül, mert az ftp/nfs is jobban terhelte a procit, az smb meg pláne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák